(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šių metų bendrojo priėmimo į šalies aukštąsias mokyklas I-ojo etapo metu pastebėtos klaidos pripažintos ir yra taisomos, nukentėjusiems padedama. Tokią informaciją gavo šalies studentų atstovai Lietuvos studentų sąjungoje (LSS). Ministerijos atsakymas gautas po to, kai Studentų sąjunga pranešė apie I – ojo etapo metu galimai nukentėjusius stojusiuosius, kurių duomenys apie vidurinio išsilavinimo rezultatus laiku nepasiekė bendrojo priėmimo organizatorių.

Švietimo ir mokslo viceministrės Nerijos Putinaitės pasirašytame rašte studentų atstovams teigiama, jog klaidos priėmimo metu buvo padarytos dėl laiku į LAMA BPO sistemą nesuvestų brandos atestatų duomenų, dėl pasitaikiusių klaidų mokykloms suvedant brandos atestatų duomenis, dėl bendrojo priėmimo šiais metais naujai pritaikytos e-sistemos klaidų bei dėl pačių abiturientų klaidų pildant prašymus.

„Teigiamai vertiname valdžios atstovų operatyvią reakciją į susidariusią situaciją. Stojantiesiems itin svarbu žinoti, kad ne dėl savo kaltės per klaidą likę už nemokamų studijų slenksčio jie turi galimybę įgyvendinti savo svajones“, – situaciją komentuoja Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Dainius Dikšaitis.

Anot studentų atstovo, bendrojo priėmimo sistema nemalonių siurprizų stojantiesiems pateikia jau nebe pirmus metus. „Dėl viso to yra būtina atsakingai vertinti tikrovę. Tikimės, ministerija nestokos ryžto ir atsakomybės kartu su esamų bei potencialių studentų atstovais peržiūrėti pastarųjų dviejų metų priėmimo organizavimo spragas, stojimo rezultatus aukštojo mokslo pertvarkos tikslų fone. Tokį dialiogą esame pasirengę inicijuoti. Svarbu užtikrinti, kad panašios klaidos nesikartos, o priėmimas bus toks, kokio reikia jauniems žmonėms ir pačiai valstybei“,- teigia Studentų sąjungos prezidentas D. Dikšaitis.

Studentų atstovai ministerijai pateiks duomenis apie stojusiuosius, kurie kreipėsi į organizaciją dėl to, jog nukentėjo dėl galimų bendrojo priėmimo sistemos spragų.

Primename, kad Studentų sąjunga po I – ojo bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas etapo kritiškai įvertino šių metų priėmimo organizavimą. Studentų atstovai pastebėjo, kad dėl laiku nepateiktų duomenų, liudijančių išsilavinimą, šiemet valstybės finansavimo galėjo netekti per 100 stojusiųjų. Pirminiais Studentų sąjungos duomenimis, labiausiai nukentėti galėjo tie, kurie bendrojo lavinimo mokyklas baigė prieš metus, tačiau ryžosi perlaikyti bent vieną brandos egzaminą ir tuomet dalyvauti bendrajame priėmime. Dalies šių stojusiųjų galutiniai brandos egzaminų rezultatai nebuvo įtraukti į bendrąją norinčiųjų stoti duomenų bazę. Dėl to už egzaminą sistema automatu skyrė nulius. Taip šių žmonių galimybės įstoti į valstybės finansuojamą vietą sumažėjo iki minimumo.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: