R. Žutautas:
(c) V.Knyzelio/LFF.lt

Lietuvos nacionalinė futbolo rinktinė paskutinėse EURO 2012 atrankos rungtynėse versis be kelių senbuvių, tačiau nesiruošia nusilesti Čekijos komandai, kuriai būtini taškai kovojant dėl antrosios vietos grupėje. „Turime progą išbandyti naujokų, bet tuo pačiu norime ciklą užbaigti pergalingai“, – sakė treneris Raimondas Žutautas.

Iškritusius iš rikiuotės pakeis jaunesni

Lietuvos rinktinė rungtynėms su Čekija praėjusią savaitę ruošėsi Marijampolėje, kur sužaidė draugiškas rungtynes su U-21 komanda, o savaitgalį persikėlė į Kauną.

Su komanda nebevyko gynėjas Deividas Česnauskis, kuriam tai ir nepavyko atsigauti po ligos. D.Česnauskis netekčių sąraše prisijungė prie trijų senbuvių – diskvalifikuotų Edgaro Česnauskio ir Deivido Šembero bei traumuoto Tomo Danilevičiaus.

„Neskaitant šių netekčių ir smulkių traumų – po vieną treniruotę praleido Marius Stankevičius ir Andrius Skerla – pasiruošimas buvo labai geras. Rungtynėse su jaunimo rinktine išbandėme naujus žaidėjus, patiko pirmą kartą pakviestas Gediminas Vičius“, – pasakojo rinktinės treneris Raimondas Žutautas.

Pasak jo, nėra to blogo, kas neišeitų į gera – traumuotus patyrusius futbolininkus turės šansą pakeisti jaunesni. „Artėja laikas, kai turėsime pakeisti vyriausius, ir dabar kaip tik turime progą išbandyti naujų. Aišku, bus sudėtina, nes Čekija turi pajėgią ir patyrusią ekipą. Bet tikiu savo žaidėjais ir tuo, kad galime pasiekti teigiamą rezultatą. Nusiteikimas labai geras, vyrai trokšta atrankos ciklą baigti pergalingai“, – sakė R.Žutautas.

Atakuoti reikės varžovams

Pirmąsias tarpusavio rungtynes – ir pirmąsias atrankos cikle – Lietuvos rinktinė Čekijoje laimėjo rezultatu 1:0. R.Žutautas patikino, kad tai nežada lengvesnės kovos antradienį – ypač todėl, kad čekams Kaune žutbūt reikia iškovoti nors tašką norint aplenkti Škotiją ir užimti antrąją vietą.

„Nors Čekijoje laimėjome, rungtynės buvo labai sunkios. Progų turėjome ir mes, ir varžovai. Jie neišnaudojo 11 metrų baudinio, kurį atrėmė Žydrūnas Karčemarskas. Nuo to laiko varžovai šiek tiek pasikeitė, atsirado naujų žaidėjų gynybos ir saugų grandyje. Analizavome Čekijos rungtynių vaizdo įrašus. Paskutines rungtynes su Ispanija čekai sužaidė blankiai, tačiau galima sakyti, kad tada žaisti neleido varžovai“, – vertino treneris.

Pasiteiravus, ar atsižvelgiant į netektis keisis rinktinės taktika, R. Žutautas atsakė: „Žaidimo braižas iš esmės nesikeis, tačiau galbūt reiks atlikti korekcijų atsižvelgiant į tai, kad jaunesniems žaidėjams kartais trūksta šaltakraujiškumo ir patirties. Manau, kad nemažai priklausys ir nuo varžovų. Dabar Čekijai reikia laimėti, todėl jiems daug atakuoti reikės jiems.“

Nori išbandyti jėgas su geriausiais

Rungtynės su Čekija bus ypatingos Lietuvos rinktinės saugui Mariui Papšiui, kuris žaidžia šios šalies lygoje už „Příbram“ klubą. 22 metų futbolininkas pripažino, kad nekantrauja antradienį pasirodyti aikštėje.

„Be abejo, laukiu šių rungtynių. Norisi išbandyti jėgas su pačiais geriausiais Čekijos futbolininkais ir įrodyti, kad mane ne veltui pakvietė į Pršybramo klubą. Suprantu, kad šiose rungtynėse galime eliminuoti čekus, tačiau jiems tikrai nesiruošiame nusileisti. Norime parodyti savo sirgaliams, kad sugebame žaisti ir laimėti“, – kalbėjo M. Papšys.

Pasak jo, treneriui R. Žutautui patarti apie Čekijos rinktinę nereikėjo. „Treneris yra profesionalas ir pats žino, ką daryti. Be to, Čekijos rinktinės pajėgumą visi žino. Pats žaidžiu šios šalies pirmenybėse ir galiu pasakyti, kad jų lygis aukštas. Iš į rinktinę pakviestų žaidėjų išsiskiria Čempionų lygoje žaidžiančio Pilzeno „Viktoria“ klubo žaidėjai, ypač saugas Petras Jiračekas“, – tikino M. Papšys.

Dvikovoje su čekais į rinktinės gretas po pertraukos grįžta ir puolėjas Robertas Poškus. Iš rikiuotės iškritus Tomui Danilevičiui, 32 metų R.Poškus bus labiausiai patyręs puolimo grandies žaidėjas ir yra vienas iš tų, kurie pernai rungtyniavo Olomouce.

„Nors pirmąsias tarpusavio rungtynes laimėjome, žaisti buvo labai sunku. Čekijos komanda labai gera, turi aukšto lygio žaidėjų visose grandyse. Tose rungtynėse mums labai padėjo Žydrūnas Karčemarskas, taip pat ir fortūna. Bet tikiuosi, kad atrankos ciklą baigsime taip, kaip pradėjome.

Šiemet buvo netikėtai nesėkmingų rezultatų, todėl norėtųsi šiek tiek reabilituotis prieš žiūrovus ir finišuoti aukšta gaida“, – teigė R.Poškus.

Lietuvos ir Čekijos rinktinės susitiks antradienį, spalio 11 dieną, Kauno S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro stadione. Rungtynių pradžia – 21 valandą 45 minutės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: