(c) Wikimedia commons archyvo nuotr.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė sutartis su Asvejos regioninio parko direkcija ir Kauno rajono savivaldybės administracija dėl ES finansavimo skyrimo Lietuvos kultūros paveldo objektams sutvarkyti. Tai sutartis dėl “Raudondvario dvaro pilies kompleksiško pritaikymo turizmo reikmėms” projekto įgyvendinimo ir sutartis dėl projekto “Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros pritaikymas kultūrinio turizmo plėtrai” įgyvendinimo. Šiems projektams įgyvendinti yra numatyta skirti virš 8 mln. Lt. Projektus planuojama užbaigti 2012 metais.

“Kultūros paveldo objektų sutvarkymas naudojantis ES finansavimu – tai ne tik turizmo infrastruktūros sukūrimas ir naujų traukos centrų turistams steigimas. Šių istorinę, kultūrinę ir tautinę reikšmę Lietuvai turinčių objektų atgaivinimas daro didžiulę socialinę ir ekonominę įtaką”, – teigia LVPA direktorė Diana Vilytė.

Sutartis dėl projekto “Raudondvario dvaro pilies kompleksiškas pritaikymas turizmo reikmėms” įgyvendinimo numato vieno ryškiausių Lietuvos renesanso ir romantizmo architektūros paminklo – Raudondvario dvaro pilies restauravimą bei pritaikymą viešojo turizmo reikmėms. Po rekonstrukcijos Raudondvario dvaro pilies patalpas ketinama pritaikyti ekspozicinei, reprezentacinei ir konferencijų veiklai, teikti jose maitinimo, apgyvendinimo ir kitas paslaugas. Tokiu būdu būtų sukurta tokia turizmo infrastruktūra, kuri paskatintų žmones čia lankytis ne tik sezoniniu laikotarpiu, bet ir ištisus metus.

Projekto “Viešosios kultūrinio turizmo infrastruktūros pritaikymas kultūrinio turizmo plėtrai” įgyvendinimas ne tik leis užtikrinti kultūros paveldo vertybių apsaugą Dubingių piliavietėje, bet ir prisidės prie turistinių srautų padidėjimo, Molėtų rajono įvaizdžio stiprėjimo bei užimtumo rajone didėjimo. Dubingių piliavietė – ryškiausia Asvejos regioninio parko teritorijoje esanti kultūrinė kraštovaizdžio vertybė. Ji yra labai reikšminga Lietuvos istorijai, glaudžiai susijusi su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais. Nuo 2003 m. vykdant Dubingių piliavietės archeologinius kasinėjimus buvo atkasti bažnyčios pamatai ir rasti Radvilų šeimos palaikai, atrasti ir atidengti Radvilų rūmų pastato fragmentai.

Lietuvos verslo paramos agentūros informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: