(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai ir dėstytojai naujuosius mokslo metus pradėjo rekordu. Rugsėjo 2 dieną iš panaudotos telekomunikacijų įrangos jie sukūrė 12 paveikslų, iš kurių vėliau sudėliojo 18 kvadratinių metrų dydžio koliažą, pretenduojantį patekti į Lietuvos rekordų knygą.

Kūrybos dirbtuves „Žaliosios telekomunikacijos” inicijavo KTU studentų organizacija BEST Kaunas ir telekomunikacijų bendrovė TEO LT, AB.

Renginio metu iš panaudotos telekomunikacijų įrangos sukurtų suknelių kolekciją pristatė ir menininkai Modestas Vasiliauskas bei Ieva Liesytė.

„Studentai yra aktyviausia visuomenės dalis, todėl sulaukę TEO pasiūlymo panaudoti kūrybai gan netradicinę medžiagą – panaudotą telekomunikacijų įrangą, su entuziazmu ėmėmės šio iššūkio”, – sakė BEST Kaunas prezidentė Raminta Petrauskaitė.

Pasak jos, renginyje aktyviai dalyvavę didžiausio Baltijos šalyse technologinio universiteto studentai ir dėstytojai įrodė, kad jiems neįveikiamų dalykų nėra. „Smagu ir dėl to, kad renginys suvienijo mums visiems bendras temas – telekomunikacijas, kūrybą ir aplinkosaugą”, – sakė Raminta.

Kūrybos dirbtuvėse „Žaliosios telekomunikacijos” dalyvavo 9 KTU studentų, po vieną KTU Dizaino ir Technologijų fakultetų dėstytojų bei bendrovių TEO ir „Žalvario” komandos. Kiekvieną komandą sudarė keturi žmonės, o iš viso renginyje dalyvavo beveik 50 dalyvių. Komandos gavo po vieną 1,5 kvadratinio metro dydžio medienos plaušo plokštę, ant kurios per dvi valandas iš panaudotos telekomunikacijų įrangos ir tvirtinimo medžiagų sukonstravo paveikslus.

Renginio pabaigoje iš sukurtų paveikslų buvo sudėliotas milžiniškas, 18 kvadratinių metrų dydžio, koliažas. Parengus reikalingus dokumentus bei nuotraukas, informacija apie didžiausią tokio tipo koliažą bus siunčiama registruoti Lietuvos rekordus fiksuojančiai agentūrai „Factum”.

Nors visi darbai buvo labai skirtingi ir įdomūs, kūrybiškiausia buvo pripažinta komanda „Fumsa”. Jai atiteko 400 litų vertės čekis nestudentiškai vakarienei bei atminimo dovanos. Antrosios vietos laurai konkurse atiteko komandai „Žalia idėja”, trečiąją vietą užėmė „InfoMenas”. Visiems dalyviams buvo įteikti renginio iniciatoriaus TEO suvenyrai ir padėkos.

Renginio dieną KTU studentai buvo taip pat kviečiami atnešti panaudotą telekomunikacijų įrangą į specialius renginio vietoje pastatytus konteinerius. Tokiu būdu organizatoriai siekė paskatinti studentus neišmesti panaudotos telekomunikacijų įrangos kartu su bendromis atliekomis, o ją atiduoti perdirbti į TEO klientų aptarnavimo salonus arba „Žalvario” atstovybes visoje Lietuvoje. Daugiausiai įrangos atnešusiam buvo įteiktas specialus renginio partnerio „Žalvaris” prizas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: