(c) KMN archyvo nuotr.

Spalio 28 d., ketvirtadienį, 19 val. Kauno menininkų namuose „Geras džiazas, geriems žmonėms!“. Vakaro programoje „All bird“ – amerikiečių kompozitoriaus ir saksofonisto Charlie Parkerio kompozicijos ir jų interpretacijos. Kauno džiazo kvintetui į pagalbą atskuba Lietuvos džiazo „vėliavnešys” Vytautas Labutis.

Kauno džiazo kvintetas, tęsdamas teminių koncertų ciklą, kviečia susipažinti su vienu įtakingiausių džiazo asmenybių – Charliu Parkeriu.

Charlie Parkeris, kartu su Dizzy Gillespy, Duke Ellingtonu, Louis Armstrongu tituluojami ir priimami kaip vieni svarbiausių džiazo kultūros figūrų. Dar daugiau – Parkeris stovėjo prie Bebop’o stiliaus ištakų, muzikoje akcentavo bekompromisiškumą, intelektualumą, ne linksmybę ar paviršutiniškumą. Parkeris savo gyvnimo laiku buvo žinomas kaip „Yardbird” (angl. kiemo paukštis) taip pat tiesiog „Bird” (paukštis), todėl neatsitiktinai kai kurių kompozicijų pavadinimai susiję su šiuo žodžiu – „Yardbird suite”, „Ornithology”, „Bird Paradise”. Ne viena Parkerio kompozicija tapo ir kūriniu-standartu. Parkeris visada buvo suvokiamas kaip pamatinis kūrėjas, iki šiol įkvepiantis ištisas džiazistų kartas.

Kviečiame. Bilietus (15 Lt, su nuolaida studentams ir senjorams 10 Lt) galima įsigyti Kauno menininkų namų Mūzų svetainėje (I a., I–IV 10–13 val., 14–17 val., V 10–13 val., 14–16 val.), taip pat visose TIKETA kasose.

Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt

****
Varpų muzikos koncertai Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje

Spalio 30 d., šeštadienį, 16 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje- Šiuolaikinės muzikos festivalis IŠ ARTI: EPITAFIJOS – Kauno kompozitorių kūrinių kariljonui premjeros . Kariljonu skambins Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.

Spalio 31 d., sekmadienį, 16 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje- varpų muzikos koncertas „Ramybės muzika“. Kariljonu skambins Julius Vilnonis.

****
Lapkričio 3 d., trečiadienį, 16 val. Irenos Piliutytės ir Onos Staskevičienės tekstilės parodos „Duetai“ atidarymas.

„Gobelenas – vienas iš originaliausių taikomosios dekoratyvinės dailės rūšių. Siūlų galiomis auginamos formos, raštai, linijos, pirštais jaučiama siūlo faktūra, spalva ir nematomas pasaulis virsta regimybe. Tai atradimas ir džiaugsmas,“ – sako Irena Piliutytė.

„Kodėl mes dviese? Abi kilusios iš vieno krašto. Viena nuo Žemaitijos širdies, kita iš jos pakraščio. Kartu mokėmės Dailės institute. Esam nuoširdžios bendramintės, panašaus charakterio, bet nepanašios kūryboj. Tačiau pavykę kūrybiniai darbai mus „priverčia skraidyti“. Audžiame, ieškome naujovių, džiaugiamės sėkme.

Man audimas – varomoji jėga, suteikusi gyvenimui sparnus ir spalvas sunkiomis valandomis. Kai man būna sunku širdyje – einu į parodas žiūrėti spalvų, džiaugtis meno gydomuoju poveikiu. Pasveiksta dvasia. Jei kas paklaustų kas yra gyvenimas, atsakyčiau – audimas,“ – dalinasi savo mintimis tekstilininkė Irena Piliutytė.

Irena Piliutytė baigė S. Žuko taikomosios dailės technikumą, Vilniaus dailės instituto Kauno vakarinio skyriaus Tekstilės fakultetą. Dirbo „Dailės“ kombinate, o kelių projektavimo institute „Kelprojektas“ dailininke–apiformintoja išdirbo keturiasdešimt keturis su puse metų. Daugiausia dirba gobeleno srityje.

Ona Staskevičienė mokėsi Telšių taikomosios dailės technikume, Vilniaus dailės instituto Kauno vakariniame fakultete, tekstilės specialybę. Dirbo Kauno trikotažo fabrike „Audimas“ dailininke. „Dabar esu laisva, todėl man nebeturi įtakos apdovanojimai, titulai, net pinigai – darau ką noriu ir kaip noriu. Dabartinė mano veikla greičiau poilsis nei darbas,“ – sako tekstilininkė Ona Staskevičienė.

Irenos Piliutytės ir Onos Staskevičienės parodos sulaukia didelio pasisekimo, jų darbai eksponuoti respublikinėse ir tarptautinėse parodose.

Paroda veiks iki lapkričio 26 d.

Kviečiame apsilankyti pirmadienį-ketvirtadienį 10–18 val; penktadienį 10–16:30 val. Įėjimas nemokamas. Informacija tel. (8–37) 22 31 44, www.kmn.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: