(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Tekstilininkų ir dailininkų gildijos galerija „Balta“ M.Valančiaus g. 21 Kaune, organizuoja menininkės iš Latvijos Ievos Kruminos retrospektyvinės parodos „Mano gravitacija“ pristatymą. Ši paroda veiks 2010 07 17 – 08 05.

Ieva Krumina gimė 1964 02 14 Rygoje, baigė mokslus Latvijos meno akademijoje, MFA Latvijos menų akademijos tekstilės departamente. Yra Latvijos meno akademijos profesorė.

Tai pasaulyje žinoma menininkė pelniusi daugybę prestižinių apdovanojimų tarptautiniuose projektuose: Lietuvoje, Korėjoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Estijoje, Italijoje, USA, Kinijoje, Rygoje.

Jos unikalių darbų yra įsigijęs Latvijos valstybinis meno ir dizaino muziejus, Jarmalos taikomųjų menų muziejus, Rygos centrinis bankas, privatūs Latvijos, Amerikos, Vokietijos, Taivanio, Niderlandų, Anglijos, Austrijos, Belgijos bei kitų valstybių kolekcionieriai.

Menininkės gobelenai pasižymi išskirtinėmis kompozicijomis, kurios žavi savo spalviniu ir grafiniu sprendimu. Tekstilininkės kūryboje labai daug sudėtingų ir unikaliomis technikomis atliktų paveikslų ir objektų. Pasak pačios autorės: “Aš dirbu įvairiomis technikomis: gobeleno, tapybos ant šilko, šilkografijos, grafikos, porceliano dekoravimo technikomis. Pats įdomiausias dalykas man yra žaisti su idėjomis kūrybos proceso metu. Aš atsirenku idėjas, kurios man atrodo yra geriausiai atskleidžiančios tekstilės meno grožį.”

Tikrai unikali galimybė pamatyti autorės kūrybą Lietuvoje ir netgi Kaune. Jau dabar pas mus atvyksta meno akademijų studentai iš kitų miestų Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, kad galėtų susipažinti su šios tekstilininkės darbais.

Organizatorių informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: