Šiandien vyksiančios akcijos „Idėjų diena“ metu šalies gyventojai gali siūlyti savo idėjas bendruomenei ar visai šaliai aktualiais klausimais. Savo idėjas galima pasiūlyti daugelyje Lietuvos vietų.

„Šiuo metu turime 60 taškų 40 rajonų, kurie veiks mokyklose, bibliotekose, kultūros namuose“, – žurnalistams sakė viešosios įstaigos „Darom 2009“, kuri ir organizuoja renginį, valdybos narė Justina Kaluinaitė.

Pasak jos, kiekviename „taške“ dirbs 2–3 koordinatoriai, kurie vadovaus diskusijoms ir registruos visus pasiūlymus.

Kauno miesto „taškai“:
* Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodas (konferencijų salė)
* VšĮ Kauno VDU “Rasos” gimnazija (Prie prekybos centro “Savas”)
* Žaliakalnio seniūnija (Partizanų g. 5)
* Kauno Ąžuolo katalikiška vidurinė mokykla (Baltų Pr. 103)

Diskusijų temos, organizatorių teigimu, bus suskirstytos į kelis blokus: sveikatos, sporto, laisvalaikio, ekologijos, taip pat šeimos planavimo, gerovės, auklėjimo ir švietimo, vertybių ugdymo bei verslumo, mokslo ir pažangos, kultūros ir meno.

Kiekvienas temų blokas dar turės potemių.

Paklaustas, kaip idėjos vėliau bus realizuojamos, viešosios įstaigos „Aš Lietuvai“ vadybos centro vykdomasis direktorius Styvas Stepanovas atsakė, jog idėjos pirmiausia bus susistemintos.

„Susisteminus idėjas mes pamatysime, kas galėtų prisidėti prie idėjų įgyvendinimo: ar Seimas, ar Vyriausybė. Mes tikimės, kad visos institucijos galės įsilieti į bendrą procesą“, – sakė S. Stepanoff.

Dalyvių registracija šeštadienį prasidės 11 val. Akcija vyks iki 15 valandos, tačiau ši akcija – tik ilgo ir nuoseklaus darbo pradžia, taigi žmonių idėjos bus laukiamos ir po „Idėjų dienos“.

Analogiška akcija šių metų gegužės mėnesį buvo rengta Estijoje, joje dalyvavo 11 tūkst. žmonių.

Tokios akcijos taip pat vyksta Airijoje, Slovėnijoje ir JAV.

Savo idėjas taip pat galite siųsti aslietuvai@gmail.com

Daugiau informacijos www.mesdarom.lt

Parengta pagal VšĮ “Darom 2009” informaciją

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: