Šildymo sezonui parengta dar tik apie pusė miesto ir rajono šilumos punktų
(c) Kaunas.lt archyvo nuotr.

Šildymo sezonui parengta dar tik apie pusė miesto ir rajono šilumos punktų. Apie tai buvo pranešta vakar, spalio 6 dieną, AB „Kauno energija“ įvykusioje spaudos konferencijoje bei taip pat vakar bendrovėje vykusiame susitikime su vartotojais.

Abiejų renginių metu buvo akcentuota, kad, spalio 1 d. duomenimis, Kaune ir Kauno rajone šildymo sezonui buvo parengta dar tik mažiau nei pusė iš visų 4678 šilumos punktų.

Ką reiškia šilumos punkto parengtis ir kuo ji svarbi vartotojams bendrovė jau daug kartų skelbė viešojoje erdvėje, tačiau, nepaisant to, didelė dalis vartotojų apie būtinybę parengti šilumos punktus šildymo sezonui nežino ir jos svarbos nesupranta. Vakar susitikimo metu tai buvo tik dar kartą patvirtinta.

Bendrovės darbuotojai išaiškino susirinkusiesiems parengties svarbą ir procedūras, apie kurias daugelis sakė iki šiol nežinoję.

Susirinkę kauniečiai sakėsi nuo šiol iš šilumos punktų prižiūrėtojų reikalausią didesnės atsakomybės ir darbų spartos, kad pasirengimo darbai nebūtų atidedami paskutinei savaitei ar dienai.

Susitikimo metu taip pat buvo apžvelgtas šilumos suvartojimas praėjusiojo šildymo sezono metu, mokėjimų už šilumą dydžiai, pateikti paprasti buitiniai patarimai, kaip be didelių investicijų galima sutaupyti dalį šilumos pastatuose.

Susitikimo dalyviams buvo pateikti palyginamieji duomenys apie šilumos suvartojimą atskirose pastatų grupėse praėjusiojo šildymo sezono metu. Buvo akivaizdžiai parodyta, kad šilumos suvartojimas ir mokesčiai už šildymą naujos statybos ir labai blogos būklės namuose skiriasi net iki 7 kartų. Pateikta analizė daugeliui susirinkusiųjų atsakė į klausimą apie didelio šilumos suvartojimo priežastis.

Taip pat susirinkusiesiems buvo pristatyti ir darbai, kuriuos AB „Kauno energija“ atliko, siekdama sumažinti šilumos kainas arba bent jų nedidinti. Tarp tokių darbų buvo paminėta, kad buvo mažinami šilumos perdavimo nuostoliai keičiant vamzdynus, optimizuojami vamzdynų skersmenys, kapitališkai suremontuotas garo katilas Petrašiūnų elektrinėje, uždarytos likusios grupines boilerinės, o šilumos ir karšto vandens ruošimo įrenginiai perkelti į pastatuose įrengtus šilumos punktus.

Buvo atsakyta ir į susirinkusiųjų klausimus. Vartotojai klausė apie karšto vandens cirkuliacijos, šilumos punktų priežiūros, šilumos bei karšto vandens apskaitos klausimus.

Susitikimo pabaigoje karštos diskusijos peraugo į konstruktyvų bendravimą. Žmonės dar ilgai nesiskirstė, o šnekučiavosi ir diskutavo su bendrovės atstovais aptardami savo individualius klausimus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: