(c) Organizatorių archyvo nuotr.

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF), Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai ir absolventai antrus metus iš eilės, padedant miesto Vilijampolės bei Aleksoto seniūnijoms, organizavo labdaros akciją socialiai remtiniems vaikams. Šių metų akcijos tikslas – sudominti mažuosius vilijampoliečius ir aleksotiškius įvairia menine raiška – šokiu, daina, daile – kad ji taptų kiekvieno vaiko mėgstama veikla. Savaitgalį vykusiuose labdaros renginiuose dalyvavo beveik 80 aštuoniasdešimt vaikų iš socialiai remtinų šeimų.

„Pagalvojome, jog ir patys dažniausiai prisimename ne dovanotus daiktus, bet geras emocijas, todėl nutarėme šiais metais vaikus sudominti įvairiais menais, kurie galbūt jų gyvenimui suteiks daugiau spalvų, – sako viena iš akcijos organizatorių, VDU Integruotos komunikacijos magistrantė Jurgita Padolskytė. – Daugelis mūsų – akcijoje dalyvavusio iniciatyvaus jaunumo – gyvename šiuose rajonuose, tad norime suburti kaimynų bendruomenę ir džiuginti čia gyvenančius vaikus“. Tikimasi tokiu būdu padėti vaikams atrasti sau įdomią veiklą ir paskatinti juos šia veikla užsiimti.

Labdaros renginių metu šokio mokė šiuolaikinio šokio kolektyvas „Aura”, aktyvūs kauniečiai, galintys pasidalinti savo talentais su vaikais bei padėti jiems ugdyti naujus įgūdžius, vedė vaikams dainavimo, pėdsekystės, savigynos, kinų hieroglifų rašymo, dailės pamokėles, taip pat vaikai buvo mokomi suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju. „Maisto bankas“ vaikams dovanojo žaislų, UAB „Gardėsis“ vaišino bandelėmis, o labdaros renginio organizatorių tėvai, draugai ir kolegos akciją parėmė finansiškai.

VU KHF Tarptautinio verslo magistranto Laimono Juškos teigimu, ši akcija yra nei daugiau, nei mažiau svarbi nei kitos kalėdinės akcijos, skatinančios žmones daryti gera. „Kiekvienas pasirenka, kaip įgyvendinti savo norą džiuginti kitus, – sako jis. – Šiais metais mūsų draugai ir artimieji surinko labai daug dovanėlių vaikams, tad nors visi renginiuose dalyvavę vaikai buvo apdovanoti, ir daug dovanų išsinešė namie likusiems mažiesiems broliukams ir sesutėms, dalis dovanų liko. Jas vešime į Aleksoto bažnyčią, kur renkasi kitos socialiai remtinos šeimos. L. Juškos nuomone, vaikų susidomėjimas, aktyviai reiškiamas džiaugsmas renginių metu patvirtino, kad ir pamokėlės, ir dovanos jiems patiko.
Anot organizatorių, neturėtų būti kliūčių vaikams toliau vystyti savo gebėjimus mene – mokyklose yra dainavimo, piešimo pamokos, šokių būreliai, tad vaikai galės pamokų metu tobulinti akcijoje dėmesį patraukusią sritį.

Labdaros renginį organizavo VU KHF, KTU ir VDU studentai ir absolventai, pasivadinę „LJPMajo“ – neformali organizacija, prieš porą metų pradėjusi veiklą įvairių renginių organizavimu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: