(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

„Lietuvos energija“, bendradarbiaudama su „Eesti Energia“ (Estija), šiandien pasirašė sutartį dėl elektros energijos tiekimo nuo 2010 m. sausio 1 dienos Lietuvai uždarius Ignalinos atominę elektrinę.

„Elektros tiekimo galimybių iš kuo daugiau šalių užtikrinimas didina Lietuvos energetinį saugumą, – sako „Lietuvos energijos“ atstovas Edvardas Važgėla. – Dėl tiekimo galimybių šiuo metu dar deramasi su Ukraina ir Rusija, yra galiojančios sutartys su Latvija, Skandinavijos šalimis, Rusija, Baltarusija.“

Pasak E. Važgėlos, su Estijos partneriais pasirašyta lanksti tiekimo sutartis, pagal kurią iš Estijos importuojama elektros energija bus tiekiama visuomeniniams tiekėjams reguliuojamų tarifų vartotojų poreikiams.

2010 m. planuojamas Lietuvos elektros energijos poreikis yra apie 9,1 mlrd. kilovatvalandžių (kWh). Numatyta, kad iki 3 mlrd. kWh kitąmet pagamins Lietuvos elektrinė, 0,35 mlrd. kWh – atsinaujinantys šaltiniai (hidroelektrinės, vėjo jėgainės), iki 1,15 mlrd. kWh – šalies šiluminės elektrinės.

Apie 35 proc. Lietuvai reikalingos elektros energijos rinkos sąlygomis bus perkama iš Estijos, Latvijos, Skandinavijos, Ukrainos, Rusijos, Baltarusijos.

Iki šių metų gruodžio 31 d., kaip numatyta Vyriausybės patvirtintame Elektros rinkos plėtros plane, bus nustatytas elektros energijos rinkos priežiūros ir reguliavimo mechanizmas.

Nuo kitų metų sausio 1 d. įsigalios atnaujinti elektros energijos importą reglamentuojantys teisės aktai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: