Studentai po dvejų metų sulaukė teigiamo sprendimo
(c) V.Ramono/KaunoZinios.lt nuotr.

Studentų gaunamos stipendijos bei kita materialinė parama, teikiama aukštųjų mokyklų pirmosios, antrosios ir vientisųjų studijų studentams, nebus įskaičiuojamos į bendrą šeimos apyvartinių lėšų sumą.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) džiaugiasi LR Seimo priimtomis Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymo pataisomis, kurių svarstymas po LSAS inicijuotų siūlymų, užtruko daugiau kaip dvejus metus. Priimtas sprendimas, LSAS įsitikinimu, užtikrins, jog daliai studentų, siekiant išlaviruoti tarp šeimos poreikių ir studijų, nebereiks atsisakyti gaunamų stipendijų ar nutraukti studijų.

„Džiaugiamės, jog po kelerių metų sprendimo priėmimo atidėliojimo, LR Seimas priėmė studentams itin svarbų sprendimą. Daugelyje užsienio šalių stipendijos nėra įskaičiuojamos į bendras šeimos pajamas, kadangi stipendija yra suvokiama kaip studijuojančio asmens skatinimas, o ne visos šeimos rėmimas. Įstatymo pakeitimas leis sudaryti palankesnes sąlygas studentams iš socialiai remtinų šeimų siekti geresnių studijų rezultatų, užtikrinti didesnį studijų prieinamumą.“ – sako LSAS prezidentė Ieva Dičmonaitė.

LSAS siūlymai atskirti studento gaunamas stipendijas nuo bendrų šeimos pajamų ir neskaičiuoti jų į bendrą šeimos apyvartinių lėšų sumą buvo pateikti jau prieš dvejus metus.

Lietuvos studentų atstovybių sąjungos informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: