Su vaikas dalinsis sportinės karjeros paslaptimis
(c) Lietuvos krepšinio federacijos archyvo nuotr.

Šiemet jau antrą kartą bus surengtos „Mentor Lietuva“ prevencinės sporto stovyklos. Jose šįkart dalyvaus 50 vaikų, pakviesti daugiausia iš šeimų, kur jie auga atskirai nuo tėvų. Be aktyvios sportinės veiklos stovyklose vaikų laukia ir susitikimai su iškiliais sportininkais – Arvydas Sabonis, Šarūnas Marčiulionis ir Ričardas Berankis pasidalins su vaikais sportinės karjeros paslaptimis.

Šiose stovyklose vaikai galės iki soties pasimėgauti krepšiniu – meilę šiam sportui padės skiepyti du nauji šių metų „Mentor Lietuva“ partneriai: A. Sabonio krepšinio centras Kaune ir Š. Marčiulionio krepšinio akademija Vilniuje. Stovykloms surengti bus panaudota ir dalis labdaringo renginio, kuriame balandį dalyvavo Jos Didenybė Švedijos karalienė Silvija, metu surinktų lėšų.

Dar dvi stovyklos pamainas, kuriose vaikai mokysis žaisti teniso, dovanoja SEB bankas. Iš viso keturiose stovyklos pamainose šiemet dalyvaus 100 vaikų.

„Poreikis tokioms stovykloms yra milžiniškas, todėl atranka yra labai sudėtingas darbas, tam pasitelkiame su „Mentor“ bendradarbiaujančias mokyklas-partneres, socialinius pedagogus, SOS vaikų kaimą, policijos klubą vaikams ir jaunimui ir vaiko teisių apsaugos specialistus – tai yra tuos, kurie dažniausiai susiduria su vaikais iš socialiai pažeidžiamos aplinkos“, – sakė asociacijos „Mentor Lietuva“ generalinė sekretorė Jurgita Ribinskaitė – Glatzer.

Atrenkant dalyvius į šių metų stovyklą, šįkart pagrindinis dėmesys skirtas vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių auga su globėjais – t. y. atskirai nuo tėvų. Psichologų teigimu, artimas ryšys su tėvais vaikams padeda apsisaugoti nuo abejotinų autoritetų ir neįnikti į įvairius kvaišalus. Teigiamo pavyzdžio ir santykių stygių siekiama bent šiek tiek kompensuoti vaikams šiose stovyklose.

Pernai vaikai buvo sužavėti šilto bendravimo ir smagių tenisininko Ričardo Berankio pamokų. Šiemet stovyklautojai taip pat laukia iškilių sportininkų vizitų – Arvydo Sabonio, Šarūno Marčiulionio, ir antrą sykį apsilankančio Ričardo Berankio.

„Gerai, kad galime vaikus pradžiuginti bent krepšiniu ir prisidėti prie panašių projektų“, – sakė vienas iškiliausių Lietuvos krepšininkų ir keturių vaikų tėvas Arvydas Sabonis.

„Kai yra kamuolys rankose, draugų komanda šalia ir sportinis azartas – tampa nereikalingos nei cigaretės, nei alkoholis, nei prasimanytos pramogos. Todėl tokių sportinių stovyklų niekada nebus per daug“, – kolegai pritarė kitas garsus Lietuvos krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Aistrą krepšiniui jis stengiasi perduoti ir savo atžaloms.

„Nesiekiame vaikų paversti profesionaliais sportininkais – svarbu, kad jie paimtų iš žaidimo tai, kas jiems artima: pasisemtų disciplinos, ryžto, komandos dvasios, pasitikėtų savo jėgomis – visa tai padeda vaikams tapti brandžia asmenybe ir atsispirti įvairioms pagundoms. Vaikams suteiksime galimybę pabūti aktyviais piliečiais – stovyklos metu jie įsitrauks į savanorišką veiklą. Galiausiai, susiras naujų draugų ir tiesiog gerai praleis laiką, juk dažnas šių vaikų neturi galimybės išvykti į mokamas stovyklas“, – sakė „Mentor“ atstovė.

Savaitę trunkančių stovyklų metu vaikai neturės laiko nuobodžiauti – visos dienos suplanuotos aktyviai veiklai: tenisas, krepšinis, badmintonas, kapoeira, parkūras, žongliravimas, joga, savęs pažinimo pamokos – tai tik dalis užsiėmimų, laukiančių vaikų. Vaikams stovyklos nieko nekainuoja.

„Mentor“ taip pat įgyvendina ir prevencijos programas, skirtas emigravusių ar įnikusių į alkoholį vaikų globėjams (dažniausiai tai būna seneliai) ir patiems tėvams, kuriomis siekiama suteikti žinių apie šiuolaikinių paauglių gyvenimą. Šios programos kaip ir stovyklos taip pat finansuotos dalimi labdaringos vakarienės su Švedijos karaliene metu surinktų lėšų.

Garsių sportininkų susitikimų su „Mentor Lietuva“ stovyklos vaikais tvarkaraštis:

Birželio 15 d., 16.30 – Šarūnas Marčiulionis susitiks su vaikais Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje, Raitininkų g. 4A, Vilnius.

Birželio 16 d., 11.30 – Ričardas Berankis susitiks su vaikais SEB arenoje, Ąžuolyno g. 7, Vilnius.

Birželio 16 d., 12.00 – Arvydas Sabonis susitiks su vaikais A. Sabonio krepšinio centre, Pašilės g. 39a, Kaunas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: