(c) Krs.lt archyvo nuotr.

Kauno rajono ekonominis potencialas pastaruoju metu sulaukia vis daugiau verslininkų ir žiniasklaidos atstovų dėmesio. Suomijos žurnalistams, atstovaujantiems verslo ir technologijų temomis rašančius leidinius, Kauno rajonas vakar buvo pristatytas kaip erdvė, kur darniai veikia ir bendradarbiauja mokslas, verslas bei savivalda. Verslo ir mokslo plėtrai palankią aplinką formuoja palanki geografinė padėtis, išvystyta kelių infrastruktūra, antras pagal dydį šalyje tarptautinis oro uostas, kuris iš Karmėlavos į užsienio šalis skraidina keleivius 18 maršrutų, ir yra lyderis pergabenant krovinius. Greta plečiasi ir verslui bei logistikai patraukli Kauno laisvoji ekonominė zona. Be to, Kauno rajono gamtos ištekliai leidžia vystyti vandens turizmą, patogi vieta keliaujantiems dviračiais, o ateityje vilios ir slidinėjimo entuziastus.

Užsienio žurnalistus domino Kauno rajono savivaldybės ir Kauno LEZ bendradarbiavimas bei šio bendradarbiavimo teikiama nauda verslininkams, su kokiomis procedūromis tenka susidurti veiklą ketinantiems pradėti verslininkams, kokias kompanijas siekiama pritraukti. Karmėlavos seniūnijoje (Kauno r.) įsikūrusios Kauno laikinosios ekonomikos zonos direktoriaus Vytauto Petružio teigimu, greta kitų šio regiono privalumų labai svarbu ir tai, kad, bendradarbiaujant su savivaldybe, buvo išspręsta žemės paskirties problema, todėl daug greičiau verslininkai gali pradėti steigti savo įmones. Kauno LEZ teritorija užima 534 ha plotą, skirtą pramoninei veiklai. Čia klientams siūlomos patrauklios mokesčių lengvatos. Kita stiprioji šios zonos pusė – tai mokslinis Kauno technologijos universiteto potencialas. Be to, čia dirbantys žmonės turi daug patirties ir tarptautinių ryšių. Kurtis Kauno LEZ teritorijoje viliojamos chemijos ir farmacijos bei maisto pramonėje, logistikos, telekomunikacijų, aukštųjų technologijų, aviacijos, turizmo srityse veiklą plėtojančios įmonės.

„Kauno rajonas yra beveik Lietuvos centras. Esame greta antrojo pagal dydį šalies miesto ir ribojamės su 8 savivaldybėmis. Lietuvoje pastebimas mažėjantis gimstamumas, todėl labai džiaugiamės, kad Kauno rajone gimstamumas didesnis už mirtingumą. Nors bedarbystės rodiklis atspindi bendrą šalies situaciją, rajonas turi potencialą verslo, turizmo ir mokslo srityse. Todėl vienas iš Kauno rajono savivaldybės prioritetų – sukurti palankią verslui aplinką, taikyti mokesčių lengvatas. Į rajone investuojančius verslininkus žvelgiame kaip į partnerius“, – taip Kauno rajoną užsienio žurnalistams pristatė Kauno rajono savivaldybės mero pirmoji pavaduotoja, pavaduojanti merą, Nijolė Kliučienė.

Šio regiono realijas ir perspektyvas Suomijos žurnalistams pristatė Kauno LEZ‘e įsikūrusios UAB „Elintos“ direktorius Vytautas Jokužis, technologijos parko „Santakos slėnis“ direktorius prof. Eugenijus Mačiukėnas, Pramonės, verslo ir amatų rūmų bei Kauno regiono plėtros agentūros atstovai. pristatyme. Savo patirtimi dalijosi Kauno LEZ teritorijoje gamyklą baigiančios statyti ir statybų verslo srityje savo veiklą ketinančios plėtoti suomių įmonės atstovai.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: