1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

Šiai dienai Kauno mieste nevyriausybinių organizacijų susijusių su negalią turinčiais žmonėmis yra 22, tačiau ne visada, ne visi nevyriausybinių organizacijų asmenys turintys negalią gali dalyvauti miesto organizuojamuose renginiuose dėl negalios.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyrius skatindamas savitarpio pagalbą organizuoja pirmą kartą Lietuvoje, Kaune vykstantį Šv. Kalėdinį vakarą „Po angelo sparnu“ Kauno miesto žmonėms turintiems negalią. Renginys vyks gruodžio mėn. 28 d. Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Soboras) 14 val.

Renginyje numatoma vargonininkų, saksofonistų, akordeonistų bei dainuojamosios poezijos atlikėjų pasirodymas.

„Žmonės su negalia gali išreikšti save įvairiose srityse. Tiek dainuodami, stebinat savo balsu, tiek dirbant kompiuteriu, rašant mokslinius darbus, tapant ir pan. Lietuvoje yra labai daug gabių žmonių turinčių negalią, tačiau, galbūt, ne visada mes į juos atkreipiame dėmesį dėl įvairiausių priežasčių. Svarbiausia, kad mes siekiame, kad žmonės turintys negalią pritaptų visuomenėje, kad jie nesijaustų kitokie, nei kiti. Todėl organizuojame visiems reikšmingą šv. Kalėdinį vakarą „Po angelo sparnu“ – sako Henrikas Kupcikevicius, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Kauno skyriaus narys.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: