Šv. Kryžiaus bažnyčioje skambės muzika
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Liepos 23 d., šeštadienį, 19 val., Šv. Kryžiaus (Karmelitų) bažnyčioje skambės netikėtų derinių ir susitikimų kupina koncertinė programa, kurią parengė Kauno styginių kvartetas, obojininkas Robertas Beinaris ir klarnetininkas Algirdas Budrys.

Kaip ir daugelis šių meto festivalio koncertų, ši programa alsuoja romantizmo dvasia. Jame skambės trys stambios apimties kūriniai: vienu ryškiausių suomių kompozitoriumi vadinamo Bernhardo Henriko Crusello Divertismentas obojui ir styginių kvartetui, austrų romantizmo genijaus Antono Brucknerio Styginių kvartetas ir mažai žinomo vokiečių kilmės kompozitoriaus Eduardo Herrmanno Sekstetas obojui, klarnetui ir styginių kvartetui.

Jubiliejinį 30-ąjį kūrybinį sezoną koncertuojantis Kauno kvartetas, Talino (Estija, 1983) ir Voronežo (Rusija, 1987) konkursų diplomantas, yra sugrojęs kone 2000 koncertų Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių. Platus skirtingų epochų ir stilių muzikos repertuaras leidžia kvartetui aktyviai propaguoti klasikinę, šiuolaikinę lietuvių bei užsienio autorių muziką.

2008 m. už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno kvartetui įteiktas apdovanojimas „Tikra muzika“, o 2009 m. už lietuvių kompozitorių kūrybos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje Kauno kvartetas paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“. Šiuo metu kolektyve groja Karolina Beinarytė (I smuikas), Dalia Terminaitė (II smuikas), Eglė Karžinauskaitė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė).

Klarnetininkas prof. A. Budrys – žymus Lietuvos kultūros ir meno veikėjas, nusipelnęs pedagogas, talentingas atlikėjas, nenuilstantis šiuolaikinės lietuvių bei užsienio kompozitorių kūrybos propaguotojas, pasaulyje pripažintas klarneto virtuozas. 1989 m. Pamelos Weston sudarytoje knygoje „Pasauliniai klarneto virtuozai“ jis minimas tarp 40-ties geriausių pasaulio klarnetininkų.

Su A. Budrio atlikėjiška ir pedagogine veikla siejamas muzikavimo pučiamaisiais instrumentais suklestėjimas Lietuvoje. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, prof. A. Budrys 1999 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, jam paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija.

Robertas Beinaris – viena ryškiausių Lietuvos obojininkų, aktyviai propaguojantis šiam instrumentui skirtą repertuarą, o ypatingai didelį dėmesį skiriantis šiuolaikinei lietuvių kompozitorių muzikai. R. Beinario kūrybinė biografija labai plati, paženklinta studijomis Lietuvoje ir užsienyje, stažuotėmis ir meistriškumo kursais pas žymiausius obojaus meistrus, tarptautinių konkursų laurais, festivalių kuravimu ir organizavimu. Jo grojimo solo, kartu su žymiausiais orkestrais ar įvairių ansamblių sudėtyje klausėsi daugelio Europos šalių klausytojai.

Įėjimas nemokamas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: