© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Šveicarų rinkėjai tvirtai atmetė tris sekmadienio referendumams pateiktus klausimus: raginimą smarkiai apriboti imigraciją aplinkos apsaugojimo vardan, pasiūlymą panaikinti mokestines lengvatas turtingiems užsieniečiams ir pasiūlymą nurodyti centriniam bankui padidinti savo aukso atsargas.

Daugumos iš 26 šalies kantonų rezultatai rodo, kad rinkėjai kategoriškai atmetė vadinamąją “Ecopop” iniciatyvą, pagal kurią buvo raginama apriboti imigraciją, kad sumažėtų urbanistinis spaudimas šios Alpių valstybės idiliškam kraštovaizdžiui.

Pradiniai visos šalies rezultatai rodo, kad 73 proc. rinkėjų atmetė “Ecopop”.

Tuo tarpu 61,6 proc. rinkėjų atmetė raginimą panaikinti specialias mokestines lengvatas turtingiems užsieniečiams, kurie gyvena, bet nedirba Šveicarijoje, o 76,8 proc. rinkėjų atmetė bandymą priversti centrinį banką padidinti savo aukso atsargas iki mažiausiai 20-ies proc. jo avuarų.

Šveicarijoje yra 5 729 milijonieriai ir milijardieriai su užsienietiškais pasais, kurie bendrai kasmet sumoka maždaug milijardą Šveicarijos frankų (830 mln. eurų) mokesčių.

Šveicarai sekmadienį balsavo vos dvi valandas, bet dauguma rinkėjų jau buvo atidavę savo balsus paštu.

Dėl minėtų pasiūlymų referendumuose buvo sprendžiama pagal garsiąją Šveicarijos tiesioginės demokratijos formą.

Nors sekmadienio balsavimas nepakeis šios turtingos Europos valstybės politikos, per vasario mėnesio referendumą buvo priimta iniciatyva įvesti imigracijos iš Europos Sąjungos, kuriai Šveicarija nepriklauso, kvotas. Tai daugelį užklupo netikėtai ir sukėlė maišatį Šveicarijos santykių su ES srityje.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: