(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Gegužės 4 d. 9.45 val. Kauno technologijos universiteto (KTU) Elektronikos rūmuose (Studentų g. 50) duris atvers jau tradicine tapusi jaunųjų mokslininkų darbų paroda – konkursas „Technorama 2010″.

Pagrindinis „Technoramos” tikslas – pristatyti skirtingų sričių jaunųjų mokslininkų darbus, kurie gali būti plačiai pritaikyti. Šiemet parodoje jų net 60 ir tradiciškai daugiausia telekomunikacijų, elektronikos, valdymo inžinerijos ir informacinių technologijų sričių darbų. Tarp jų visa grupė robotų, inovacijų, skirtų žmogaus sveikatos priežiūrai, mokomųjų žaidimų ir pan. Geriausi darbai bus apdovanoti 16.00 val.

„Studentų sukurtą aplinkos stebėjimo robotą patogu naudoti erdvėse, kurios yra neprieinamos žmogui dėl sveikatai pavojingų sąlygų ar vietos trūkumo. Kitas – mobilusis robotas – gali autonomiškai apdoroti vaizdo, ultragarso ir infraraudonųjų spindulių jutikliais gaunamą informaciją”, – pasakoja parodos „Technorama” organizatorė KTU Inovacijų skyriaus vedėja doc. Violeta Kaunelienė.

Vienas iš žmogaus sveikatos priežiūrai skirtų ir parodoje eksponuojamų darbų – nuotolinio infuzijos monitoringo sistemos prototipas ir programinė įranga, sudarantys galimybes gydytojui stebėti infuzijas iš namų, nuotoliniu būdu kontroliuoti personalą, gauti perspėjimus apie klaidas, priminimus.

Nemažai „Technoramoje” ir naujų interaktyvių mokomųjų žaidimų: medikams ir medicinos mokslų studentams skirtas „MedGame”, visiems gyventojams internetu pasiekiamas ir ekologiškai mąstyti skatinantis „Eko-miestas”, internetinis mokslinės fantastikos žanro naršyklinis žaidimas „Nebula 44″ ir kiti.

Studentų grupės siūlomas lipdukas „SafeSticker” padės nepamesti daiktų atostogaujant prie vandens telkinių. Sušlapęs lipdukas išsipučia ir iškelia daiktą į vandens paviršių.

Parodos lankytojų dėmesį patrauks ir į aplinkos pokyčius reaguojantis interaktyvusis paveikslas, sukurtas taikant naujausias tekstilės technologijas ir elektronikos mokslo sprendimus.

Anot pagrindinės parodos organizatorės doc. V. Kaunelienės, didžioji dalis „Technoramoje” pristatomų sprendimų jau yra diegiami verslo įmonėse. Nemažai ankstesnėse parodose eksponuotų darbų vėliau buvo įvertinti šalies mastu.

Violeta Kaunelienė
KTU inovacijų skyriaus vedėja

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: