© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Iš dalies nepasitvirtinus pranešimams, kad antradienį Rusija panaikino sugriežtintą Lietuvos vežėjų patikrą, vežėjai teigia, kad reikia palaukti dar kelias dienas. Anot nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos “Linava” viceprezidento Mečislavo Atroškevičiaus, kai kurios vidinėse Rusijos muitinėse vis dar galioja ankstesnė tvarka.

“Kol kas išvadų daryti negalime. Gavome tokios informacijos, kad kai kur paėmė vidinėse muitinėse patikrai automobilius, kitur – ne. Vienose muitinėse sako, kad pas juos pasibaigęs rizikos profilis, kitose – galioja. (…) Reikia stebėti keletą dienų ir tada daryti išvadas, nes dabar renkame patys po kruopelytę informaciją, tai sudėtinga kažką pasakyti”, – BNS teigė M.Atroškevičius.

Trečiadienį ryte jis BNS sakė, kad pastebimos blogos tendencijos Rusijos pasienyje – gauta neoficialios informacijos, jog patikra gali būti pratęsta dar savaitei.

“Yra ir gandų, kad ir iki spalio 7 dienos pratęsė, bet vieni šaltiniai sako vienaip, kiti – kitaip. Informacija prieštaringa ir kol kas nežinia”, – BNS sakė “Linavos” viceprezidentas.

Tačiau, pasak jo, gali būti, jog kai kuriuos automobilius pasienyje muitininkai tikrino iš inercijos – gali būti, jog ne visus darbuotojus pasiekė informacija dėl sustabdytos patikros.

Asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius BNS sakė, kad Rusija galbūt tiesiog pakoregavo rizikos profilį, tačiau tai – tik svarstymai.

“Galbūt pakoregavo profilį, kitaip pradėjo taikyti. (…) Pavyzdžiui, ne pakrovimo šalį, o automobilio registracijos vietą paėmė kaip faktorių. Bet kol kas sunku ką nors pasakyti, neturime oficialios informacijos”, – BNS sakė A.Kondrusevičius.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: