Keršytojai: Altrono amžius – daugiau veiksmo, daugiau minties

0
1
Kino filmo "Avengers: Age of Ultron"plakatas

Išaušo ilgai „Marvel Cinematic Universe“ franšizės gerbėjų laukta diena – gegužės 1-ją įvyko pasaulinė filmo „Keršytojai: Altrono amžius“ premjera. Ilgai lauktas ir plačiai reklamuotas filmo „Keršytojai“ (2012) tęsinys neturėtų nuvilti šio žanro filmų fanų – akių nuo ekrano neleidžiantis atitraukti veiksmas ir specialieji efektai puikiai suderinti su kiek dramatiškesniu nei įprasta superherojų filmams pasakojimu.

Scenarijus tikrai nėra silpnoji šio filmo pusė – šmaikštūs dialogai, laiku ir vietoje laidomi juokeliai, rimtesnė ir gilesnė siužeto linija, na kaip ir visada, filosofavimas apie gėrio ir blogio kovą, kokie žmonės neverti gyventi šioje žemėje ir kokia apskritai bus žmonijos ateitis. Šio filmo nuotaika daug tamsesnė nei pirmosios dalies – atskleidžiamos didžiausios Keršytojų baimės ir skaudžiausi praeities įvykiai. Žiūrovai daugiau sužino apie Juodosios našlės (Black Widow)  praeitį, Sakalo akies (Hawkeye) vaidmuo žymiai didesnis nei pirmame filme, nemažai nuorodų į tai, kas laukia kituose „Keršytojų“ tęsiniuose. Geriau atskleidžiami kiekvieno herojaus charakteriai ir psichologija, komanda atrodo darnesnė nei pirmoje „Keršytojų“ dalyje, subtiliau atskleidžiami jų tarpusavio santykiai ir priklausomybė, priimami sudėtingi sprendimai. Pristatomi keli tolimesniems „Marvel Cinematic Universe“ įvykiams svarbūs herojai – androidas Vizija (The Vision) nei dvyniai Vanda ir Pietro Maksimovai (atitinkamai Scarlett Witch ir Quicksilver). Naujų herojų pristatymas filmui suteikia malonios sumaišties ir nenuspėjamumo. Riba tarp priešo ir sąjungininko kovoje su Altronu tampa labai plona.

Kino filmo “Avengers: Age of Ultron” kadras

Filme pamažu susisieja „Galaktikos sergėtojai“ (Guardians of the Galaxy) , Toras (Thor, Thor: The Dark World), Kapitonas Amerika (Captain America: The Winter Soldier) ir pirmosios „Keršytojai“ dalies siužeto linijos.  Kaip ir pirmosios „Keršytojų“ dalies atveju, patartina būti mačius visus iki šiol išleistus „Marvel Cinematic Universe“ filmus, kitaip daugelis įvykių ir sąsajų su kitais filmais gali likti nesuprasti.

Pagrindinis filmo anti-herojus Altronas ne toks ir primityvus personažas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Nors ir apsėstas minties išnaikinti žmoniją, mintis, slypinti už šio kraugeriško troškimo verčia susimąstyti apie mūsų rūšies ydas. Nuolat tobulėti – toks Altrono tikslas, ir pasak jo, žmonės ne tik, kad nei kiek netobulėja, bet dar ir degraduoja kartu naikindami visą planetą. Filmas taip pat kelia nemažai klausimų, susijusių su dirbtinio intelekto sukūrimo etika ir galimais padariniais žmonijai.

Kino filmo “Avengers: Age of Ultron” kadras

Akys raibs nuo  begalės specialiųjų efektų, įvairiausių aukščiausio lygio technologijų ir ginklų, tačiau tai nėra lėkštas filmas. Be abejo, tokio žanro filmus pirmiausia reikia mėgti, bet pastaruoju metu scenarijų autoriai labai daug dėmesio skiria ir pačiai siužeto linijai, dialogams ir charakterių išplėtojimui. Aišku, tam tikrais filmo momentais atrodo, kad vykstantys dalykai prieštarauja bet kokiems fizikos ir logikos dėsniams, tačiau reikia nepamiršti, kokio žanro filmas tai yra.

Verdiktas 9/10


„Keršytojai: Altrono amžius“ skirtas ir pramogai, ir pamąstymui. Krūva specialiųjų efektų mūšių scenas paverčia ypatingai efektingomis, geras scenarijus nenuvils ieškančių šiame filme „ko nors gilesnio“, o blogietis Altronas sulauks tiek pat žiūrovų simpatijų kiek ir Keršytojai.

Taip pat skaitykite: TOP 10 naujausių laikų kino filmų

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here