Serialo "Lilyhammer" kadras

Krintantis sniegas už lango gal ir ne itin malonus, bet pagrindinis serialo “Lilyhammer” veikėjas Giovanni ar Frank’as (Steven Van Zandt) savo noru iškeičia prabangų gyvenimą Niujorko mieste į žvarbų ir atokų miestelį Norvegijoje pavadinimu Lilyhammer.

Serialo idėja ir pagrindinė mintis yra puiki ir daug žadanti, juolab galime pamatyti, kad kūrybinė grupė neturėjo daug finansinių išteklių. Tačiau po kurio laiko susiduriame su tam tikromis problemomis ir neatitikimais. Nepaisant to tai įdomus, šmaikštus ir kiek šiurkštus serialas, kurio pagrindiniame vaidmenyje serialo „Sopranai“ aktorius Steven Van Zandt‘as.

Serialo siužetas

Tai televizijos serialas apie Niujorko gangsterį, kuris stengiasi susikurti naują gyvenimą atokiame Norvegijos miestelyje Lilehameryje. Viskas prasideda nuo to kai jis sutinka liudyti prieš grėsmingą gangsterį ir taip užsitikrina vietą liudytojų programoje. Jam pačiam pageidaujant Frank’as perkeliamas į Lilehamerį, kurį jis yra matęs televizijos ekrane kai ten vyko 1994-ūjų žiemos olimpinės žaidynės. Kaip ir keičiama gyvenamoji vieta, jo tapatybė taip pat keičiama – iš Franko Tagliano jis tampa Giovanni Henriksen su švaria praeitimi.

Įsikūręs mieste jis užmezga romaną su vietine mokytoja, kuri turi sūnų ir kuo toliau tuo labiau ima įtarinėti Giovanni kažką slepiant nuo jos. Savo ruožtu Giovanni naudoja žiaurius metodus kuriant savo gyvenimą Lilehameryje, neapsieidamas be šantažo  ir prievartos.

Vos tik pasirodęs miestelyje Giovanni atkreipia policijos dėmesį į save ir nors kriminalinės praeities jie neužtinka, įtarimų sukelia didelės spragos jo gyvenimo istorijoje.

Serialo “Lilyhammer” kadras

Apie ką?

Sukurtas Anne Bjørnstad ir Eilif Skodvin, taip pat prisidedant ir pačiamSteven Van Zandt‘ui serialas yra pateiktas iš norvegiško požiūrio kampo. Tarsi žuvis be vandens Giovanni patenka į sau nepažįstamą  kultūrinių skirtumų prisodrintą aplinką, toli nuo savo gyvenimo apie kurį žinome itin nedaug.

Kalbant apie patį serialą svarbu paminėti puikią idėją ir humoro jausmą, kurio čia apstu. Pirmoji serija yra įdomi ir intriguojanti, sužadinanti smalsumą, kas gi nutiks buvusiam mafijos bosui, ar jis pasimokys iš savo klaidų, ar toliau tęs savo nešvarius darbelius? Šitą jau paliksime išsiaiškinti jums patiems, tačiau netikėtų posūkių, iki ašarų juokingų situacijų čia netrūksta.

Visgi reikia išskirti kelias silpnąsias serialo puses, visų pirma kartais viskas atrodo taip nerealistiškai, o pagrindinis veikėjas dažnai elgiasi tarsi būtų pasaulio bamba. Norvegai šiuo atveju vaizduojami buki, apskretę kaimiečiai, kurie tik kasa sniegą nuo savo durų ir valgo avies galvas. Iš dalies kartais net nemalonu žiūrėti, kaip Giovanni elgiasi su kitais veikėjais, tad kyla klausimas kokia gi pagrindinė serialo žinutė? Ar tai, jog reikia galvoti tik apie save ir tai ko nori? Ar naudoti prievartą ir jėgą privaloma norint pasiekti savo tikslus?

Serialo “Lilyhammer” kadras

Veikėjai

Smagu, kad pasibaigus „Sopranams“ Steven Van Zandt‘o, Silvio Dante personažas tarsi sugrįžta su nauju TV šou apie savo gyvenimą pasibaigus kultiniam serialui. Jis čia taip pat gangsteris, toks pats bauginantis, toks pats šaltas. Visgi dažnai jaučiama jog jis daugiau stereotipinis gangsteris, nei kažkas autentiško ar išskirtinai įdomaus. Tačiau jis imigrantas, kuris įpratęs prie kitokios kultūros ir pasaulio, o Norvegija ta šalis, kurią valdo taisyklės ir nuostatai. Tad šiuo atveju jo akiplėšiškumas ir nesusivokimas juokina ir prideda savito šarmo.

Giovanni‘o dešinioji ranka Torgeir Lien (Trond Fausa Aurvåg), garsus norvegų aktorius, režisierius ir poetas, šiame seriale įkūnija kvailoką kaimietį, kuris klauso kiekvieno savo boso žodžio. Na o Giovanni‘o meilės objektas vieniša motina auginantį sūnų, kuri yra padori mokytoja ir priešingybė gangsteriui.

Serialo elementai

Serialas yra nufilmuotas ir pateiktas tvarkingai, scenarijus įdomus ir tikrai vertas dėmesio. Visa idėja, kaip jau minėta yra nauja ir iki šiol nebuvo plėtojama, tad šis serialas puikiai tiks tiems, kurie yra ištroškę naujovių.

Už serialo garso takelį buvo atsakingas taip patSteven Van Zandt‘as, kadangi jis pats yra muzikantas ir priklauso  Bruce Springsteen’s E Street Band grupei, kurioje groja gitara ir mandolina.

Serialas susilaukė palankaus kritikų vertinimo – metacritic.com 62/100, rottentomatoes.com – 83 proc. Serialas tapo itin populiarus Norvegijoje ir išlaiko lyderio pozicijas iki šiol.

Verdiktas 8/10

Tai lengvas, smagus ir kitoks serialas apie amerikietį gangsterį papuolusį į norvegišką, mažytį miestelį pačiame žiemos viduryje. Seriale netrūksta gražių gamtos vaizdų ir snieguotų miškų, kurie mums primena kas neilgai trukus laukia mūsų pačių.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: