Kino filmo "We need to talk to Kevin" kadras

We Need to Talk About Kevin –  2011 metų britų – amerikiečių drama,  pastatyta Lynne Ramsay pagal Lionel Shriver novelę tokiu pačiu pavadinimu. Drama nestokoja siaubo ir trilerio elementų. Tai istorija apie siaubingą moters motinystę, jos vargus ir nepaaiškinamą žiaurų vaiko elgesį.

L. Ramsay filmo juostoje norėjo perteikti pagrindinę novelės mintį: sunkų laikotarpį nėštumo metu, vargus vaikui gimus ir dar didesnį vargą vaikui tapus paaugliu. Ši istorija pasakoja apie mamos kančias ir vaiko abejingumą visam jį supančiam pasauliui. Tai patys baisiausi išgyvenimai, kokius gali patirti motina.

Kevino mama Eva dar besilaukdama pirmagimio jautėsi prislėgta ir pavargusi. Gimus sūnui visi pojūčiai tik paaštrėjo: bemiegės naktys ir dienos, ausyse spengiantis vaiko verksmas, nuolatinis nepakeliamas nuovargis. Evos vyrui atrodė, jog žmona šiek tiek perdeda, nes ant jo rankų  kūdikis kaipmat nurimdavo ir tapdavo tikru angelėliu. Nesupratimas ir nepalaikymas sunkiomis akimirkomis motiną dar labiau varė į depresiją. Galbūt, todėl Evai prieš akis šmėžavo praeities šešėliai ir ateities vizijos. Toks siužeto sumanymas puikiai parodo, kokia sumaištis tvyro motinos galvoje.

Kino filmo “We need to talk to Kevin” kadras

Kevinui paūgėjus, neramumai toli gražu nesibaigė. Vaikas nuolat stengdavosi sugluminti mamą ironiškomis ir bauginančiomis šnekomis, rodė nepagarbą ir tiesmukai demonstravo nepasitenkinimą viskuo, kas jį supa. Kevinui nereikėjo draugų, jis nematė prasmės leisti laiko su motina, o jaunesnioji sesuo ( kuri visai nepanaši į Keviną ) tebuvo maža kvailutė. Paauglys išvedęs motiną iš kantrybės nejausdavo jokios kaltės, priešingai, tai buvo jo triumfas. Jis nejautė kaltės ir tada, kai specialiai prieinamoje vietoje paliko pavojingus skysčius, kad sesuo galėtų lengvai juos pasiekti. Sesuo skaudžiai nukentėjo, o jam buvo visiškai nusispjaut. Jis težiūrėjo savo piktdžiugišku žvilgsniu ir nuolat mąstė kaip dar galėtų įskaudinti savo artimuosius.

Kino filmo “We need to talk to Kevin” kadras

L. Ramsay filmo pastatymas yra išskirtinis, sukeliantis daug emocijų ir vidinių išgyvenimų. Pirmą kartą stebint filmą, sunku suprasti, kur dabartis, praeitis ir ateitis. Visi laikai ir epizodai padriki, todėl žiūrovas patirdamas tą sumaištį, gali labiau įsijausti į pagrindinės veikėjos išgyvenimus. Bauginantys garso takeliai ir efektingai pateiktos buitinės scenos įtikina istorijos tragiškumu.

Verdiktas 9/10

„We Need to Talk About Kevin“ – filmas persmelktas aštrių pojūčių ir siaubingų gyvenimiškų tragedijų. Aktoriai, tokie kaip Tilda Swinton, John C. Reilly ir Ezra Miller, geriau nei kas kitas įkūnija sunkius veikėjų charakterius. Ši gerai įvertinta kino juosta nepalieka abejingų, sukelia neapsakomus pojūčius ir įstringa atmintin ilgam. Filmas nerekomenduojamas itin jautriems ar egocentriškiems žmonėms.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: