UEFA narių susirinkime - diskusijos dėl atrankos varžybų sistemų
(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir kitų mažesniųjų šalių atstovams pavyko išsaugoti dabartinį atrankos į Europos ar Pasaulio futbolo čempionatų finalinius etapus formatą.

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) strateginiame susirinkime Lietuvos atstovai buvo tarp tų, kurie atsispyrė didžiųjų spaudimui ir pasisakė prieš nacionalinių futbolo rinktinių atrankos varžybų skirstymą.

Diskusijos dėl atrankos varžybų sistemų

Europos futbolo strateginių klausimų svarstyme kartu su kolegomis iš kitų Senojo žemyno federacijų praėjusią savaitę Kipre dalyvavo LFF prezidentas Liutauras Varanavičius ir generalinis direktorius Julius Kvedaras.

Vienas reikšmingiausių svarstytų klausimų buvo siūlymas pakeisti Europos čempionato ar Pasaulio čempionato Europos zonos atrankos varžybų sistemą.

Pagal šį siūlymą nacionalinių vyrų rinktinių atrankos varžybos būtų skirstomos į du atrankos etapus, sumažintų komandų skaičių grupėse. Didžiosioms šalims sužaisti mažiau rungtynių siekiant patekti į finalinį etapą ir daugiau žaisti tarpusavyje „elitinėje“ grupėje.

„Mažesnėms šalimis tektų mažiau galimybių išbandyti jėgas su grandais ir apskritai buvo nepriimintinos tokios elitizmo idėjos. Džiaugiamės, kad mums pavyko apginti savo interesus. Nutarta artimiausiu metu sistemos nekeisti“, – aiškino LFF prezidentas L.Varanavičius.

Nemažai diskusijų vyko ir dėl jaunimo U-21 rinktinių atrankos varžybų formato, tačiau sprendimas šiuo klausimu nepriimtas.

„Mes siūlėme grįžti prie senojo, pagal kurį jaunimo atrankos varžybos vyksta lygiagrečiai su nacionalinių rinktinių atranka. Tai leisdavo sutaupyti resursų, jaunimo rinktinės žaidėjams atstovauti ir nacionalinei komandai. Buvo įvairių nuomonių, tačiau visi sutarė, kad sistema nėra tobula, todėl bus ieškoma naujo modelio“, – teigė LFF vadovas.

Permainos rungtynių kalendoriuje

Tam tikrų pakeitimų, kurie susiję su nacionalinių rinktinių varžybomis, vis dėlto numatyta. Sutarta, jog tarptautinių rinktinių rungtynių kalendoriuje bus panaikintos atskiros datos vienerioms rungtynėms – tokios kaip, pavyzdžiui, iki šiol buvusi draugiškų rungtynių diena rugpjūčio 10-ąją. Nuo šiol rinktinės per vieną ciklą žais 9 kartus po dvejas rungtynes.

Susirinkimo dalyviai vienbalsiai pritarė naujam „futbolo savaitės“ konceptui, pagal kurį rinktinių atrankos varžybos vyktų ne tik per dvi nustatytas savaitės dienas, kaip dabar, o būtų išskirstytos beveik per visą savaitę ir leistų sirgaliams išvysti daugiau rinktinių dvikovų.

Taip pat sutarta, jog reikia padidinti Europos moterų futbolo čempionato ir merginų U-17 finalinių etapo dalyvių skaičių, o kitose varžybose pritarta dabartinių turnyrų formatų palikimui.

Susidomėjo Baltijos lygos idėja

Dėmesio tarp strateginių klausimų susilaukė ir Lietuvos, Latvijos ir Estijos rengtas Baltijos lygos futbolo klubų turnyras.

Atsiradus susidomėjimui panašiomis varžybomis, UEFA sudarys darbo grupę, kurioje suinteresuotoms šalims bus teikiami pasiūlymai, kaip būtų galima pasinaudoti Baltijos šalių patirtimi, paskatinti susidomėjimą tokiomis varžybomis pritaikant sportinę motyvaciją iš UEFA pusės.

Strateginiame susirinkime priimti nutarimai bus įtraukiami į aukščiausių UEFA organų – Kongreso, Vykdomojo komiteto – darbotvarkes, analizuojami atskirų sričių komitetuose.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: