(c) wikimedia.com archyvo nuotr.

Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija praneša, kad Užutrakio dvaro sodyboje viešėjęs ūkio ministras Dainius Kreivys pristatė naują Lietuvos turizmo plėtros koncepciją. Pasak ministro, svarbiausias tikslas, į kurį turi orientuotis Lietuvos turizmas yra kompleksiškumas.

„Ilgą laiką Lietuvoje nebuvo sudėliotos kryptingos turizmo politikos, nustatytų prioritetų, teisingai paskirstytų lėšų, sukurtų keliavimo po Lietuvą maršrutų”, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, žmogus, keliaudamas po šalį, turi jausti gaunamą vertę ir nebijoti už tai sumokėti, tuomet esą uždirbs ir verslas, ir valstybė.

Kone pirmą kartą Ūkio ministerija aiškiai įsivardijo turizmo prioritetus, į kuriuos ketina investuoti visas pajėgas, tai yra kultūrinis, aktyvusis (pažintinis), sveikatos ir dalykinis (konferencijų) turizmas. Kultūrinį turizmą sudaro UNESCO objektai, kultūros paveldas, įvairūs maršrutai (Jono Pauliaus II piligrimų kelias, Baroko kelias, Gintaro kelias) bei nematerialusis paveldas (Dainų šventės). Aktyvųjį turizmą apima dviračių, vandens, žygeivių (Nordic walking), žvejyba, medžioklė, nišinis turizmas (golfas, aviaturizmas, oro balionai, jodinėjimas), kaimo ir ekologinis turizmas. Sveikatos turizmą sudaro sveikatinimas – nemedicininės SPA paslaugos, ir sveikatingumo – medicinos paslaugos. Dalykinį turizmą apima konferencijų turizmas ir profesinių parodų lankymas. Sveikatos ir dalykinis turizmas – nauji turizmo prioritetai, kurie itin aktualūs sprendžiant opią sezoniškumo problemą.

Ūkio ministras susitikime kalbėdamas apie vieną didžiųjų turizmo trūkumų – turizmo rinkodarą, Lietuvos įvaizdį ir žinomumą pabrėžė, kad artimiausiu metu neketinama imtis naujo Lietuvos ženklo kūrimo, tačiau mato kitas, dar ne iki galo išnaudotas galimybes reklamuoti Lietuvą. „Pirmiausia imsimės interneto bei inovatyvių turizmo rinkodaros sprendimų, taip pat aktyvinsime turizmo informacijos centrų užsienyje ir Lietuvoje veiklą ir intensyviai dirbsime su atvykstamojo turizmo kompanijomis, – sako D. Kreivys. Jis pabrėžė, jog šiuo metu stebima tendencija, kad išvykstamasis turizmas lenkia atvykstamąjį.

Pristatydamas naująją turizmo koncepciją ūkio ministras teigė, kad vienas neatidėliotinų darbų yra vizų klausimo sprendimas. Taip pat greitų sprendimų reikalauja naujos internetinės rinkodaros įdiegimas. Ketinama parengti naujus kompleksinius turizmo maršrutus, sukurti ir išleisti renginių kalendorių, taip pat svarbu gerinti Lietuvos pasiekiamumą.

Spaudos konferencijoje ministras pranešė apie ateities planus kurti Nacionalinį konferencijų biurą, o Valstybinį turizmo departamentą prie Ūkio ministerijos pertvarkyti į Lietuvos turizmo agentūrą, kuri veiktų viešosios įstaigos pagrindu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: