(c) Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos darbe dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko dvišalio pokalbio su Ukrainos Prezidentu Viktoru Juščenka.

Valandą trukusio pokalbio metu buvo aptarti valstybių dvišaliai santykiai, Ukrainos euroatlantinės integracijos eiga.

Kalbėdama apie dvišalius santykius, Lietuvos vadovė pabrėžė, kad Ukrainos planai taikyti muitus kai kurioms prekėms iš Europos Sąjungos pažeidžia ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES šalių interesus, taip pat prieštarauja Pasaulinės prekybos organizacijos, kurios nare yra Ukraina, nuostatoms. Tokia politika, pasak Prezidentės D.Grybauskaitės, apsunkina Ukrainos galimybę pasirašyti išplėstinę laisvos prekybos sutartį su ES. Ukrainos Prezidentas V. Juščenka patikino, jog anksčiau taikyti muitai jau atšaukti, o naujų nuspręsta nebeįvedinėti.

Lietuvos Prezidentei pabrėžus bendradarbiavimo elektros energijos tiekimo srityje svarbą, Ukrainos vadovas užtikrino, jog Ukraina galės pateikti mūsų valstybei trūkstamą elektros eneregijos kiekį po Ignalinos atominės jėgainės uždarymo per Baltarusiją. Ukraina, pasak Prezidento V. Juščenkos, pasirengusi pasirašyti konkrečias sutartis dėl elektros energijos kiekių.

Prezidentė D. Grybauskaitės pabrėžė, kad Lietuva palaiko Ukrainos euroatlantinės integracijos siekius. Tačiau Lietuvos vadovė atkreipė dėmesį, kad Ukraina turi atlikti tiek ES, tiek NATO nurodytus namų darbus ir gilinti bendradarbiavimą su šiomis organizacijomis. Vienas svarbiausių uždavinių, Prezidentės nuomone, yra užsitikrinti Ukrainos žmonių palaikymą. Lietuva, savo ruožtu, pasirengusi dalintis patirtimi, ypač išnaudojant ES Rytų partnerystės programą, konsultuojant Ukrainos specialistus, kaip tinkamai rengti bendradarbiavimo projektus ir pan.

Prezidentė D. Grybauskaitė padėkojo Prezidentui V. Juščenkai už kvietimą atvykti į Ukrainą.

Vakar Niujorke Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat susitiko su Serbijos Prezidentu Borisu Tadičiumi (Boris Tadic) ir Gruzijos Prezidentu Michailu Saakašviliu (Mikheil Saakashvili), su kuriais aptarti šių valstybių santykiai su Europos Sąjunga ir ekonominio bendradarbiavimo su Lietuva plėtros perspektyvos.

Šiandien Lietuvos vadovė iš JT tribūnos skaitys pranešimą “Veiksmingas atsakas į pasaulines krizes: daugiašališkumo ir civilizacijų dialogo stiprinimas vardan tarptautinės taikos, saugumo ir vystymosi”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: