(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Atvelykis dar vadinamas vaikų Velykomis ar vaikų Velykėlėmis. Švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų. Tą dieną vėl dažomi kiaušiniai, ridenami margučiai, supamasi sūpynėse, krikšto motinos lanko savo krikšto vaikus. Tą dieną kiaušinius daužo tik vaikai.

Atvelykis dar vadinamas Tomo sekmadieniu. Apaštalas Tomas nedalyvavo Velykų įvykiuose ir sunkiau nei kiti apaštalai patikėjo Kristaus prisikėlimu. Jonas patikėjo vien pamatęs numestas drobules, o Tomas įtikėjo tik įkišęs pirštą į Jėzaus žaizdų vietą. Tomo sekmadienis yra Velykų atnaujinimas tiems, kurie negalėjo švęsti Velykų.

Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, jis užbaigia Velykų savaitę. Ypač daug dėmesio šią dieną derėtų skirti vaikams, nes tai jų šventė. Vaikai, stebėję suaugusiųjų per Velykas atliekamus ritualus, per Atvelykį gali juos pakartoti patys. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis.

Susirinkę giminės ar kaimynystės vaikučiai dar kartą gali pasidžiaugti velykine pramoga – ridenti margučius. Juk ši veikla reikalauja nemažai įgūdžių ir susikaupimo.

Per atvelykio šventę mes einame į koncertus, gerai leidžiame laiką ar tiesiog ilsimės. Per atvelykį gera pabūti su šeima ar nuvykti pas draugus, giminaičius. Atvelykis tiesiog ta šventė per kurią mes dar kartą nors jau ir ne taip linksmai kaip per velykas, bet jas atkuriame vėl iš naujo.

Balandžio 11 d. 13.00 val. Atvelykio šventė Kauno muzikinio teatro sodelyje.

Dalyvauja: Folkloro ansamblis „Žaisa”, vadovė Ramunė Pečiulienė,
KTU folkloro ansamblis „Goštauta”, vadovė Justė Lipinskienė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: