(c) Luko Kazakevičiaus archyvo nuotr.
Alina Orlova

„Palėpės muzikoje labai retai grupės ar atlikėjai atvyksta daugiau nei kartą per sezoną. Tačiau pasitaiko tokių, į kurių koncertus žmonės paprasčiausiai netelpa.“ – taip buvo pristatyta jau antrą kartą šį sezoną Palėpėje besisvečiuojanti Alina Orlova. Į koncertą vasario 25-ąją bilietai buvo išgraibstyti akimirksniu, todėl gegužės 4-ąją jai bei Aurimui Driukui (gitara) su Tomu Ramačiūnu (violončelė) teko grįžti į Kauno ryšių istorijos muziejų ir dar kartą atskleisti savo talentą kauniečiams. Atlikėjus vėl pasitiko pilna salė žiūrovų, kurie taip pat prisidėjo prie ypatingos atmosferos kūrimo.

Vos muzikantams įžengus į sceną, salę užliejo persipynę violončelės, pianino bei gitaros garsai. O visą reiškinį vainikavo unikalus Alinos balsas. Kukli mergina daug nekalbėjo – trumpai apibūdinusi kiekvieną dainą, jis leisdavosi nešama muzikos. Atlikėjai nevengė ir pasitarti visiems girdint: „Vis tiek viskas girdisi, ką čia šnabždėsies.“

Alinos kūryba visad pasižymėjo kalbų įvairove. Ne išimtis ir šis koncertas. Vėl buvo galima išgirsti lietuviškai, angliškai bei rusiškai atliekamas dainas. Nuo seniausių, visiems puikiai žinomų, iki naujausių, vis dar ieškančių savo atlikimo kelio, bandančių „priaugti“, kaip mėgsta sakyti muzikantai. Įvairiausi efektai, taikomi gitarai bei violončelė įnešė šiek tiek dramos ir svajingumo. Tačiau vienoje nuotaikoje žiūrovams ilgai skęsti neteko. Ganėtinai trumpos Alinos dainos neleido nugrimzti net ir į kurią nors vieną kalbą. Nebūtina suprasti rusiškų ar angliškų eilių, kad suvoktum, jog muzika kalba viena kalba. Užtenka matyti įsijautusią ugniaplaukę merginą bei du muzikantus, jog suprastum, kad muzika net šaltą pavasario dieną šildo širdis.

Tačiau ne tik Alinos dainos, bet ir koncertai pasižymi neilga trukme. Po kiek ilgiau nei valandą trukusio šilumos ir ramybės junginio, pasibaigus dar vienai dainai, Alina ištarė atsisveikinimo žodžius. Muzikantai ir vėl buvo išlydėti aidint aplodismentams.

Tai buvo jau paskutinis “Palėpės muzikos” koncertas uždaroje patalpoje šį sezoną. Atėjus vasarai, projektas keliasi į atvirą erdvę – Kauno ryšių istorijos muziejaus kiemelį, kuriame Edith Piaf dainas atliks Evelina Sašenko.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: