pexels.com nuotr.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)pirmininkas Zenonas Vaigauskas mano, kad artimiausiuose rinkimuose nereikėtų įvesti visuotinio balsavimo internetu, o įteisinti jį tik daliai rinkėjų.

LNKžinioms už rinkimų organizavimą atsakingos institucijos vadovas tvirtino, kad internetiniu balsavimu pradžioje galėtų pasinaudoti emigrantai ir piliečiai, esantys laivuose ir karinėse misijose.

“Dėl to, kad neapsigautumėme, sakykime, jei ištiktų kokia nors nesėkmė per patį internetinį balsavimą, kad nebūtų tokių problemų. Antra, kad nebūtų kritikos po balsavimo, kad čia kažkas gali kažką blogai padaryti – tai (reikėtų) įsitikinti iš dalies, kaip vyksta”, – LNKžinioms sakė Z.Vaigauskas.

Jo teigimu, balsavimo internetu sistema galėtų kainuoti apie milijoną eurų.

Jis taip pat pripažino, kad įteisinus balsavimą internetu, kiltų papildoma rinkėjų papirkinėjimo rizika, tačiau, Z.Vaigausko nuomone, efektyvių priemonių tam užkirsti kelią turėtų ir policija.

Antradienį Teisingumo ministerijos pristatyti Lietuvos gyventojų apklausos duomenys rodo, kad 56 proc. Lietuvos gyventojų pasisako už balsavimo internetu įteisinimą kaip papildomą galimybę dalyvauti rinkimuose.

Artimiausi rinkimai Lietuvos laukia 2016-ųjų spalį, kai bus renkamas Seimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 

Taip pat skaitykite: