Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Didžiosios Britanijos policija dar 1964 metais tyrė pranešimus, kad susikompromitavęs velionis televizijos laidų vedėjas Jimmy Savile’as (Džimis Seivilas) lytiškai tikriausiai išnaudojo nepilnamečius, tačiau pareigūnai ignoravo įrodymus ir nesugebėdavo ištirti jokių vėlesnių skundų, antradienį pranešė policijos priežiūros pareigūnai.

Jos Didenybės policijos inspektoratas (HMIC) antradienį paskelbtoje ataskaitoje taip pat perspėjo, jog išlieka “aiški galimybė”, jog policija darys tokias pačias klaidas ateityje.

HMIC tarp policijos bylų rado tik penkis pranešimus ir dvejus įrodymus apie įtariamus J.Savile’o veiksmus, nors ekscentriško būdo garsenybė dabar kaltinamas dėl daugiau nei 450 lytinių nusikaltimų.

Pirmasis policijos tyrimas dėl buvusio nacionalinio transliuotojo laidų vedėjo ir diskžokėjaus buvo pradėtas 1964-aisiais, tačiau pareigūnai neišnagrinėjo pateiktų įrodymų, nustatė HMIC.

Teisininkas Alanas Collinsas (Alanas Kolinsas), dirbantis advokatų kontoroje, atstovaujančioje daugiau nei 40 nuo J.Savile’o nukentėjusių žmonių, pasmerkė policijos vengimą tirti skundus.

“Dėl šios priežasties Savile’is galėjo toliau beatodairiškai veikti, tokiu būdu mulkindamas šalį, o už tai sumokėjo daugelis jo aukų. Yra neabejotina rizika, jog jeigu politika ir požiūris nepasikeis, Savile’o (bylos) kartosis”, – sakė jis.

HMIC taip pat rado 1998 metais nežinomo asmens parašytą laišką Londono policijai, kuriame teigiama, kad J.Savile’is yra pedofilas.

HMIC inspektorė Drusilla Sharpling (Drusila Šarpling) sakė: “Šios ataskaitos išvados kelia didelį susirūpinimą, ir aišku, kad buvo padaryta klaidų, policijai nagrinėjant kaltinimus prieš J.Savile’ą, pateiktus per jam gyvam esant.”

Paklausta, ar panašūs skandalai vis dar gali likti nepastebėti, D.Sharpling pareiškė, kad nebūtų “pakankama arba teisinga sakyti, kad tai dabar negalėtų nutikti”.

Vidaus reikalų sekretorė Theresa May (Teresa Mej) pažymėjo, kad ši ataskaita “išryškina policijos nesėkmes, kurios leido Savile’ui nebaudžiamai veikti ilgiau nei penkis dešimtmečius.”

“Niekada negalėsime ištaisyti šių klaidų, tačiau privalome pasimokyti, kad tokių atvejų nebebūtų”, – pridūrė ji.

Sausį paskelbtose policijos tyrimo išvadose sakoma, kad J.Savile’as buvo seksualinis grobuonis, ilgiau nei 50 metų išnaudojęs nepilnamečius, kai kada vos aštuonerių metų amžiaus, “vidury baltos dienos” dangstydamasis savo šlove ir ekscentrišku gyvenimo būdu, paslapčia žagindamas savo aukas arba prie jų priekabiaudavęs BBC biuruose, mokyklose ir ligoninėse.

1964 metais pateiktas pirmasis žinomas skundas susijęs su Duncrofto (Dankrofto) mergaičių mokykla – vaikų globos namais Anglijos pietinėje Sario grafystėje, kur, kaip manoma, J.Savile’s įvykdė daug įtariamų lytinių nusikaltimų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: