© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kanada antradienį įvedė naujas sankcijas Maskvai ir jos politikos šalininkams, tarp jų Rusijos valstybinei naftos milžinei “Rosneft”, o apie šį sprendimą buvo paskelbta, kai Ukrainos rytuose įsitvirtinę prorusiški separatistai, nepaisydami paliaubų, šturmavo vieną strategiškai svarbų miestą.

Otava prieš du mėnesius ėmėsi priemonių prieš Rusijos interesus gyvybiškai svarbiuose naftos ir dujų sektoriuose, o šįkart nusitaikė į šalies ekonomikos flagmanę “Rosneft”.

Naujos ekonominės sankcijos ir draudimas išduoti vizas bus taikomas 37 Rusijos ir Ukrainos piliečiams, taip pat 17-ai Rusijos ir Ukrainos juridinių subjektų, įskaitant “Rosneft” ir separatistų judėjimą “Novorossija” (Naujoji Rusija).

Sankcijų taikiniu tapo ir Sergejus Čemezovas, artimas prezidento Vladimiro Putino bendražygis nuo darbo KGB Dresdeno skyriuje laikų, kuris yra valstybinės korporacijos “Rostech “, užsiimančios civilinės bei karinės paskirties produkcijos gamyba ir eksportu, generalinis direktorius.

Kanados vyriausybės tinklalapyje paskelbtame pranešime nurodoma, kad šalis taip pat taikys sankcijas Rusijos gynybos ministro pavaduotojui Anatolijui Antonovui, Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininko pavaduotojui Andrejui Kartapolovui, Rusijos karinių jūrų pajėgų kontradmirolams Aleksandrui Nosatovui ir Valerijui Kulikovui, Kremliaus propagandistu laikomam žurnalistui Dmitrijui Kiseliovui, įstatymų leidėjui ir dainininkui Josifui Kobzonui, parlamento nariui Valerijui Raškinui, Kremliaus politiką palaikančio baikerių klubo “Nočnye Volki” (Naktiniai vilkai) vadovui Aleksandrui Zaldostanovui, pravarde “Chirurgas”, generolui majorui Aleksejui Naumecui ir generolui leitenantui Igoriui Turčeniukui.

Be to, Otavos sankcijų taikiniais tapo prorusiškų separatistų paskelbtų Donecko ir Luhansko “liaudies respublikų” administracijos bei jų ginkluotų dalinių lyderiai. Tarp jų paminėtas dalinio “Sparta” vadas Arsenijus Pavlovas, slapyvardžiu “Motorola”, dalinio “Somalis” vadas Michailas Tolstych, slapyvardžiu “Givis”, Luhansko vyriausiasis derybininkas Vladyslavas Deineha, Luhansko “gynybos ministras” Olegas Bugrovas, Donecko kovotojų štabo vado pavaduotojas Eduardas Basurinas, Luhansko “sveikatos apsaugos ministrė” Larisa Airapetian, “švietimo ministrė” Lesia Lapteva, centrinės rinkimų komisijos vadovas Sergejus Koziakovas, Donecko “švietimo ministras” Igoris Kostenokas, batalionai “Oplot” ir “Zarya” bei kiti subjektai.

“Mūsų vyriausybė lieka ištikima savo įsipareigojimams palaikyti Ukrainos žmones, tęsiantis (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino režimo karinei agresijai, kuri nusinešė jau per 5,3 tūkst. žmonių gyvybių”, – sakė Kanados premjeras Stephenas Harperis (Stivenas Harperis).

“Kanados pozicija lieka aiški: pripažįstame Ukrainos suverenumą ir teritorinį vientisumą ir niekada nepripažinsime neteisėtos Rusijos okupacijos jokioje tos šalies dalyje”, – pridūrė jis.

Šis žingsnis buvo žengtas Otavai derinant veiksmus su Europos Sąjunga ir Jungtinėmis Valstijomis, kurios taip pat taiko sankcijas Maskvai už jos karinę pagalbą separatistams Rytų Ukrainoje.

Ukraina antradienį paragino Vakarų šalis imtis “griežtų” priemonių prieš Maskvą, kai separatistai atakavo Debalcevės miestą – svarbią geležinkelio jungtį – pažeisdami sekmadienį įsigaliojusias paliaubas.

“Kolektyvinės sankcijos, iki šiol paskelbtos Kanados ir jos partnerių, daro realų ekonominį spaudimą Putino režimui ir jo kolaborantams, – sakė S.Harperis. – Kaina Rusijai toliau didės, jeigu ji toliau eskaluos tą konfliktą ir neleis jo taikiai išspręsti.”

Išplėstas asmenų ir subjektų, kuriems taikomos Europos Sąjungos sankcijos, sąrašas buvo paskelbtas pirmadienį. Į jį yra įtraukti 151 Rusijos ir Ukrainos pilietis bei 37 juridiniai subjektai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: