© Wikimedia Commons nuotr.

Musulmonės, kurioms nepavyks gana gerai išmokti anglų kalbos, gali būti deportuotos iš Britanijos, pareiškė premjeras Davidas Cameronas (Deividas Kameronas).

Pasak jo, dėl prastų anglų kalbos žinių kai kurie asmenys yra “imlesni” tokių grupuočių kaip “Islamo valstybė” žinutėms.

Tuo metu D.Camerono centro dešinioji konservatorių partija, siekdama integruoti atvykėlius, įsteigė 20 mln. svarų sterlingų (26 mln. eurų) kalbos mokymo fondą izoliuotose bendruomenėse gyvenančioms moterims.

Imigracijos taisyklės dabar reikalauja, kad pas Britanijos pilietybę turinčius sutuoktinius atvykstantys jų partneriai jau privalo mokėti kalbėti angliškai.

Tačiau, pasak D.Camerono, jų laukia papildomas patikrinimas po dvejų su puse metų šalyje, siekiant įsitikinti, kad jų kalbos įgūdžiai gerėja.

“Negalima garantuoti, kad galėsite pasilikti, jeigu jūsų kalbos (įgūdžiai) negerės, – sakė jis BBC radijui. – Į mūsų šalį atvykstantys žmonės taip pat turi įsipareigojimų”.

D.Camerono vyriausybės duomenimis, maždaug 190 tūkst. (maždaug 22 proc.) Anglijoje gyvenančių musulmonių nekalba arba beveik nekalba angliškai.

Maždaug 53 mln. gyventojų turinčioje Anglijoje iš viso gyvena maždaug 2,7 mln. musulmonų.

Pasak D.Camerono, dėl blogų kalbos žinių Britanijoje gyvenantys musulmonai yra labiau paveikiami ekstremistinių grupuočių žinučių.

“Nesakau, kad yra kažkoks priežastinis ryšys tarp anglų kalbos nemokėjimo ir tapimo ekstremistu, žinoma, kad ne”, – kalbėjo jis BBC.

“Bet jeigu tu nekalbi angliškai, negali integruotis, tau gali kilti iššūkių suvokiant savo tapatybę ir tu gali tapti imlesnis tai ekstremistų žinutei”, – sakė premjeras.

Reklama: Anglų kalbos kursai  internetu ir korepetitoriai www.intellectus.lt

#Reklama: Anglų kalbos pamokos https://igudu.lt/kaip-ismokti-anglu-kalba-paciam/

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: