Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Prancūzija įsitikinusi, kad Didžioji Britanija suteikia daug privalumų Europos Sąjungai, tačiau jeigu ji nuspręstų pasitraukti iš Bendrijos, Paryžius nestotų jai skersai kelio, trečiadienį pareiškė užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas (Loranas Fabijusas).

Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ketina vėliau pasiūlyti savo šalies žmonėms pasirinkti referendume, ar jie nori pasilikti ES, ar iš jos pasitraukti – su sąlyga, kad jis laimės rinkimus 2015 metais.

Duodamas interviu Prancūzijos radijui, L.Fabiusas sakė, kad Britanija gali suteikti Europai “teigiamų balų”, tačiau priminė, kad per neseniai vykusį susitikimą su britų verslininkais jis pareiškė: “Jeigu Britanija nori palikti Europą, mes jums patiesime raudoną kilimą.”

Šis pareiškimas buvo susijęs su pernai D.Camerono išsakytais didelio atgarsio sulaukusiais komentarais, kai jis pasiūlė “patiesti raudoną kilimą” Prancūzijos bendrovėms, siekiančioms išvengti jų šalyje taikomų didelių verslo mokesčių, persikeliant kitapus Lamanšo sąsiaurio.

L.Fabiusas pakartojo, jog Prancūzija laikosi požiūrio, jog Bendrijos narės negali rinktis, kurių ES taisyklių jos laikysis, o kurių – ne.

“Įsivaizduokite futbolo klubą. Įstojate į futbolo klubą, tačiau kai jam priklausote, nebegalite pasakyti: “Žaiskime regbį”, – aiškino jis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: