Vokietijos kanclerė Merkel spaudžiama dėl migrantų, kilus lytinių užpuolimų bangai

0
1
© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį susidūrė su didėjančiu spaudimu dėl jos palankumo migrantams, kuriuos oponentai siejo su sukrečiančia ir iš pažiūros koordinuota lytinių užpuolimų banga Kelno mieste Naujųjų metų išvakarėse.

To vakarinio miesto policija sakė naujienų agentūrai AFP gavusi per 100 skundų iš moterų, kurios sakė tapusios įvairaus lygio priekabiavimo taikiniais – pradedant grabaliojimu, baigiant bent vienu kėsinimusi išžaginti. Visa tai esą vyko didelėje švenčiančių žmonių minioje, sutinkant Naujuosius metus prie miesto pagrindinės traukinių stoties ir garsiosios gotikinės katedros.

Nukentėjusios moterys kaltino „arabiškos arba šiaurės afrikietiškos“ išvaizdos vyrus, o tie skundai dar labiau pakurstė visuomenės debatus dėl Vokietijos gebėjimų susitvarkyti su beveik 1,1 mln. prieglobsčio ieškotojų, kuriuos šalis priėmė per 2015 metus.

Pareigūnai sakė neturintys jokių konkrečių įrodymų, kad užpuolikai buvo prieglobsčio prašytojai, atvykę per pernykštį rekordinį antplūdį, kurių bendrą skaičių trečiadienį patvirtino Vidaus reikalų ministerija.

Vis dėlto A.Merkel liberalios politikos pabėgėlių atžvilgiu kritikai tvirtino, kad išpuoliai Kelne įrodo, jog lyderė žaidžia su ugnimi, neturėdama aiškių planų, kaip integruoti naujus atvykėlius, daugiausiai musulmonus.

Dešinioji populistinė partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD), kuri tikisi gauti vietų per kovą vyksiančius trejus regioninius rinkimus, sakė, kad pastarieji incidentai yra „nevaldomos imigracijos rezultatas“.

„Matome katastrofinės prieglobsčio ir migracijos politikos piktinamus padarinius Vokietijos kasdienei tikrovei“, – sakė partijos lyderė Frauke Petry (Fraukė Petri).

Antradienį 200-300 žmonių susirinko Kelno katedroje, ragindami užtikrinti didesnę pagarbą moterims.

Viena demonstrantė laikė plakatą su užrašu: „Ponia Merkel, ką jūs darot? Tai bauginama.“

„Jeigu prieglobsčio prašytojai arba pabėgėliai vykdys tokio pobūdžio išpuolius, … jų viešnagė Vokietijoje staigiai baigsis“, – perspėjo A.Merkel sąjungininkų Bavarijoje – Krikščionių socialinės sąjungos – generalinis sekretorius Andreas Scheueris (Andrėjas Šojeris). Ši partija pareikalavo, kad A.Merkel nustatytų aiškų priimamų atvykėlių skaičių – ne daugiau negu 200 tūkst. per metus.

A.Merkel antradienį paragino nuodugniai ištirti tas„ atgrasias“ atakas ir paragino Kelno merę Henriette Reker (Henrietę Reker) pareikšti „pasipiktinimą“ dėl smurto, kuris, anot kanclerės, reikalauja „griežto valstybės atsako“.

Šiaurinis Hamburgo uostamiestis savo ruožtu nurodė gavęs 27 pranešimus dėl panašių užpuolimų per Naujųjų metų sutiktuves gatvėse.

Teisingumo ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) perspėjo nepagrįstai neversti kaltės pabėgėliams dėl užpuolimų, kurie, pasak jo, „atrodo koordinuoti“.

„Niekas neturėtų išnaudoti šių išpuolių, kad apjuodintų pabėgėlius kaip grupę“, – jis sakė Vokietijos naujienų agentūrai DPA.

„Net jeigu prieglobsčio ieškotojų buvo tarp kaltininkų, tai nėra priežastis įtarti visus pabėgėlius“, – pridūrė ministras.

Tuo tarpu vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere’as (Tomas de Mezjeras) kritikavo Kelno policiją dėl nesugebėjimo sustabdyti užpuolikų.

„Policija negali taip dirbti“, – Th.de Maiziere’as antradienio vakarą sakė visuomeninei televizijai ARD.

Kelno merė H.Reker, kuriai spalį buvo peiliu sužalotas kaklas per išpuolį, veikiausiai susijusį su jos pabėgėliams palankia pozicija, pažadėjo sustiprinti saugumo priemones prieš ateinantį mėnesį vyksiančią karnavalo šventę, kai į miesto gatves linksmintis išeina šimtai tūkstančių žmonių.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here