Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Popiežius Pranciškus šeštadienį pasakė, kad Katalikų Bažnyčia neturi uždaryti savo durų nusidėjėliams kaip kažkokia “ganytojiška muitinė”, ir pateikė pavyzdį apie netekėjusių moterų vaikų krikštijimą.

“Mes dažnai būname tikėjimo kontrolieriai, užuot buvę palengvintojai”, – sakė jis per mišias Šv. Mortos svečių namų koplyčioje; šiuose namuose Pranciškus gyvena nuo pat išrinkimo popiežiumi, nesutinkantis keltis į apaštališkuosius rūmus.

Pasak Vatikano radijo, 76-erių argentinietis sakydamas pamokslą pateikė pavyzdį apie kunigą, kuris atsisakė pakrikštyti vienišos mamos vaiką.

“Ši moteris turėjo drąsos tęsti nėštumą, užuot sugrąžinusi savo vaiką pas kūrėją. Ir ką gi ji rado – uždarytas duris!” – kalbėjo popiežius.

“Tai ne uolumas, o nutolimas nuo Dievo! Jei mes einame šiuo keliu šitokia nuostata, mes nepadedame Dievo žmonėms”, – sakė Pranciškus.

Jis reikalaudavo, kad kunigai krikštytų vaikus, gimusius be santuokos, kai buvo Buenos Airių arkivyskupas Jorge Bergoglio (Chorchė Bergoljas).

“Jėzus įvedė septynis sakramentus, o mes tokia nuostata įvedame aštuntąjį – ganytojiškos muitinės sakramentą!” – nurodė Pranciškus.

Popiežius šeštadienį grįžo ir prie ekonominės krizės – nuolatinės temos savo kalbose.

Nedarbas yra “naftos dėmė didelėje Vakarų dalyje…, kuri bauginamai plečia skurdo ribas”, – sakė jis.

Vieno katalikų fondo surengtos konferencijos nedarbo tema delegatams Pranciškus pasakė, kad žodis “solidarumas” nereikėtų suprasti kaip “paprastą pagalbą neturtingiausiems, bet kaip pasaulinį visos sistemos persvarstymą”.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: