Organizatorių archyvo nuotr.

„Kaunas Jazz“ didžiuodamasis skelbia pirmąją 2017-ųjų festivalio žvaigždę. 2017-ųjų balandžio 30-ąją, sekmadienį, Kauno „Žalgirio“ arenoje baigiamąjį festivalio koncertą surengs viena žymiausių džiazo vokalisčių pasaulyje – po devynerių metų pertraukos į Lietuvą sugrįžtanti JAV žvaigždė Dianne Reeves.

Koncerte, kuris bus skirtas Tarptautinei UNESCO džiazo dienai, penkių prestižinių „Grammy“ apdovanojimų laimėtoja atliks kūrinius iš puikiai įvertinto naujausio savo albumo „Beautiful Life“, o taip pat – geriausias dainas iš per keturis karjeros dešimtmečius sukaupto repertuaro.

2006 ir 2008 metais festivalio scenoje spindėjusi dainininkė surengė vienus šilčiausių ir įsimintiniausių koncertų per visą „Kaunas Jazz“ istoriją.

„Ji turi vieną galingiausių ir tiksliausių visų laikų balsų“, – taip apie Dianne Reeves atsiliepia džiazo muzikos grandas Wyntonas Marsalis.

„Jos talentas ir autoritetas – neginčijami, o meistrystė, kurią ši dainininkė demonstruoja scenoje, šių dienų džiazo pasaulyje yra neprilygstama. Per devynerius metus, kurie prabėgo nuo ankstesnės jos viešnagės, Dianne populiarumas dar labiau išaugo.

Dianne Reeves  „Mista”

Galimybės vėl pasikviesti Dianne Reeves į Lietuvą laukėme ne vienus metus. Visiškai neabejoju, kad ši žinia nudžiugins visus geros muzikos klausytojus Lietuvoje“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė.

Išraiškingo balso savinininkė Dianne Reeves, šlovinama ir dėl fantastiškų improvizacijos sugebėjimų, į džiazo elitą įsiveržė dar prieš porą dešimtmečių.

Ji ne kartą koncertavo Baltuosiuose rūmuose (pavyzdžiui, priėmime, kurį JAV prezidentas Barackas Obama surengė Kinijos vadovui), tapo pirmąja dainininke, surengusia pasirodymą garsioje Walto Disney koncertų salėje, dainavo su Berlyno filharmonijos, Čikagos simfoniniu ir Lincolno centro džiazo orkestrais.

Net trys iš eilės jos diskai pelnė „Grammy“ geriausio džiazo vokalo albumo kategorijoje – tokio „Grammy“ triumfo jokiame vokalo stiliuje iki tol nepavyko pasiekti nei vienam dainininkui.

Dainininkė yra geriausių muzikantų kalve laikomo Berklio koledžo garbės daktarė, o neseniai tokį titulą jai skyrė ir dar viena prestižinė JAV mokymo įstaiga – Džuljardo muzikos mokykla. Įteikdami garbingą titulą, šios mokyklos vadovai akcentavo dainininkės „kvapą gniaužiantį virtuoziškumą, improvizacijos galią ir unikalų džiazo bei ritmenbliuzo stilių“.


Dianne Reeves  „I Remember“

Džiazo gerbėjai mėgaujasi Dianne Reeves talentu, įamžintu aštuoniolikoje albumų, tačiau jos balsą girdėjo ir milijonai žmonių, net ir nelabai besidominčių džiazo muzika. 2005-aisiais būtent šios dainininkės atliekamos dainos papuošė šešiems „Oskarams“ nominuotą George’o Clooney filmą „Labanakt ir sėkmės“, kuriame Dianne atliko praėjusio amžiaus vidurio džiazo dainininkės vaidmenį.

2002-aisiais Dianne milijonų TV žiūrovų akivaizdoje dainavo Solt Leik Sičio žiemos olimpinių žaidynių uždaryme. Jos įrašyta daina „Is That All There Is?“ skambėjo populiariajame TV seriale „Seksas ir miestas“. Neseniai surengtame koncertų ture „Sing The Truth“ ji dainavo su „Kaunas Jazz“ viešėjusia dainininke Lizz Wright ir Afrikos žvaigžde Angelique Kidjo, o muzikanto Michaelo Breckerio atminimui skirtame koncerte – su dar vienu „Kaunas Jazz“ publikos numylėtiniu Bobby McFerrinu, JAV garsenybėmis Paulu Simonu ir Jamesu Tayloru.

Dianne Reeves „Embraceable You“

Su džiazo dievaitėmis Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan ir Carmen McRae lyginama Dianne Reeves yra išleidusi ne vieną albumą, kuris keliolika metų nesitraukia iš melomanų grotuvų. Nuo „In The Moment“, „The Calling“, „A Little Moonlight“ – šie dainininkės įrašai su kiekviena perklausa atskleidžia naujas jos balso spalvas. Prie geriausių jos darbų priskiriamas ir naujausias albumas „Beautiful Life“, kurį dainininkė įrašė su pritrenkiančia džiazo žvaigždžių rinktine.

Esperanza Spalding, Robertas Glasperis, „Kaunas Jazz“ viešėję Gregory Porteris, Terri Lynne Carrington, Richardas Bona – tokią komandą, kokia su Dianne ruošė šį albumą, surinkti nelengva būtų ir patiems ryškiausiems džiazo atlikėjams.

Albume, į kurį Dianne sudėjo dvylika jos sielą palietusių originalių kūrinių ir žinomų dainų naujų versijų, paskutinį sykį įsiamžino ir jos pusbrolis – 2013-aisiais miręs garsus džiazo klavišininkas ir prodiuseris George’as Duke’as.

Nuo soulo legendos Marvino Gaye „I Want You“ iki regio klasiko Bobo Marley „Waiting In Vain“ – albume skambančius kitų atlikėjų kūrinius Dianne Reeves interpretuoja taip, jog jie sužiba visiškai nauju skambesiu.


Dianne Reeves „Waiting In Vain“

Į pasimatymą didžiausioje Lietuvos arenoje savo gerbėjus kviečianti dainininkė – pirmasis skelbiamas ryškus „Kaunas Jazz“ 2017-ųjų vardas. Dar daugiau žymių atlikėjų, kurie pavasarį atvyks į 27-ąjį festivalį, bus atskleista artimiausiu metu.

Bilietus į Dianne Reeves koncertą jau nuo šiandien, rugsėjo 13 d., galima įsigyti visose „Bilietų pasaulio“ kasose ir internetu – www.bilietupasaulis.lt

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: