Valldas Adamkus © Wikimedia Commons nuotr.

Gerbiamieji akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ sumanytojai ir dalyviai, rengėjai ir rėmėjai,

Man buvo didelė garbė gauti Jūsų laišką su prašymu tapti šios gražios ir turiningos akcijos globėju. Priimu šį prašymą kaip įsipareigojimą ir toliau laikytis nuostatos, kuriuos laikiausi visą gyvenimą: kad mūsų neįgalieji bičiuliai – tai neatskiriama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl, abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę.

Kai tuo tarpu mūsų neįgalieji bičiuliai mūsų valstybę garsina – prisiminkime parolimpines žaidynes, prisiminkime neįgaliųjų laimėjimus mokslo, kultūros srityse ir negalėsime nepripažinti, kad iš neįgaliųjų turi ko pasimokyti likusioji visuomenės dalis – moralinės tvirtybės, atkaklumo, pastangų, siekiant tikslo.

Todėl, nuoširdžiai dėkodamas už Jūsų ir Jūsų kolegų indėlį į Lietuvos vardo garsinimą, linkiu, kad visada būtumėte matomi ir girdimi. Ne kaip neįgalieji, o tiesiog kaip žmonės – vaikštantys tomis pačiomis gatvėmis, gyvenantys tais pačiais rūpesčiais. Linkiu, kad dėmesys, skiriamas Jums, būtų ne proginis, o nuolatinis, pagalba – reali ir nuoširdi. Kad ne tik žodžiais, bet ir širdimis, ir darbais galėtume pakartoti šiandieninės Neįgaliųjų dienai skirtos akcijos žodžius „Aš ir Tu – tai Mes!”

Siunčiu nuoširdžius linkėjimus visiems, susirinkusiems į prasmingą renginį, visiems Jūsų artimiesiems, kolegoms, likimo draugams ir tiesiog draugams! Visiems, kurie kantriomis kasdienėmis pastangomis keičia mūsų požiūrį ir veda mūsų bendravimą žmogiškosios šilumos, atvirumo ir paties tikriausio žmogiškojo solidarumo keliu. Kuo geriausios kloties visiems, šiuo keliu einantiems!

Nuoširdžiai Jūsų

Prezidentas Valdas Adamkus

Prieš kelias dienas socialinius tinklus užplūdo vaizdo klipai, kuriuose garsūs žmonės kartu su neįgaliaisiais draugais kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“.

Dainininkas Sasha Song ir parolimpinis čempionas Justas Pažarauskas , akcijos ambasadorė žurnalistė Daiva Žeimytė ir renginių vedėja Aistė Krušinskaitė, neįgalusis parlamentaras Justas Džiugelis ir jo kolegos Simonas Gentvilas bei Dovilė Sakalienė, Alytaus m. meras Vytautas Grigaravičius, , beatbox‘eris Žygimantas Gudelis GON ir nuostabaus balso savininkas septyniolikmetis Emilis Korickij, akcijos himną sukūręs atlikėjas Julius Omerta ir neregė dainininkė Vaida Butautaitė… Šiuos ir dar daugybę kitų žmonių jungia vienas noras – sumažinti socialinę atskirtį tarp negalios paliestų ir nepaliestųjų.

Mūsų neįgalieji bičiuliai – tai neatskiriama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl, abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę. Kai tuo tarpu mūsų neįgalieji bičiuliai mūsų valstybę garsina – prisiminkime parolimpines žaidynes, prisiminkime neįgaliųjų laimėjimus mokslo, kultūros srityse ir negalėsime nepripažinti, kad iš neįgaliųjų turi ko pasimokyti likusioji visuomenės dalis – moralinės tvirtybės, atkaklumo, pastangų, siekiant tikslo.“, – teigia akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Jis, kartu su kitais neabejingais žmonėmis, kviečia visus paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir įrodyti, kad Lietuva – jautrių, socialiai atsakingų ir draugiškų žmonių kraštas.

as-ir-tu-tai-mes

Jau šį šeštadienį, gruodžio 3-ąją, Šiauliuose gimusi ir „Baltijos Ugdymo Centro“ dėka per visą Lietuvą nuvilnysianti akcija penkiolikoje mūsų šalies miestų ir miestelių suburs tūkstančius žmonių. 13 valandą, skambant akcijos himnui – grupės „Omerta“ dainai „Tu Gali“ – sveikieji ir neįgalieji kartu sukurs „gyvą“ skulptūrą, simbolizuojančią bendrystę ir vienybę.

Nepatingėjusiems išeiginę dieną praleisti prasmingai Alytaus, Vilniaus, Šiaulių, Joniškio, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Nidos, Anykščių, Subačiaus, Tauragės, Telšių, Radviliškio, Švenčionių ir Alizavos aikštėse lauks smagios pramogos – koncertai, teatralizuoti pasirodymai, susitikimai su garsiais žmonėmis, karšta kava bei arbata.

Ypatingai kviečiame prisijungti tuos, kurie dar abejoja arba niekada nebuvo susidūrę su negalia. Pažadu, įsitikinsite, kad visi kartu galime labai smagiai leisti laiką. Tai bus ir puiki proga susirasti naujų draugų. Juk bendrystė – nuostabus jausmas, padedantis įveikti visas kliūtis. Kartu mes galime viską!“, – įsitikinęs vienas iš „Baltijos Ugdymo Centro“ draugystės ambasadorių, akcijos Vilniaus mieste vedėjas Laurynas Rimkus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: