© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lenktynininkas Dominykas Butvilas sekmadienį finišavo Europos ralio čempionato Kipro etape. Itin dulkėtose ir akmeningose žvyro ir asfalto trasose “Subaru Poland Rally Team” ekipažą sustabdyti galėjo tik techninės kliūtys.

Pasak pranešimo, nekliudomas gedimų D. Butvilas buvo greičiausias savo klasėje ir net lenkė pajėgesniais automobiliais važiavusius sportininkus.

Vis dėlto pirmoje ralio dienoje sportininkas patyrė gedimą – dėl prakirstos stabdžių šlangelės ir netekus stabdžių ekipažas nulėkė nuo kelio ir tądien negalėjo tęsti varžybų.

“Kipro ralis mūsų komandai nebuvo lengvas. Geras pasiruošimas ir padaryti namų darbai parodė, jog galime pirmauti nuo pirmo ruožo. Kaip bebūtų, viskam pasiruošti negali. Dėl stabdžių šlangelės gedimo negalėjau baigti pirmosios varžybų dienos. Trūkusi šlangelė į stabdžių sistemą įleido per daug oro, kad stabdžiai vis dar funkcionuotų. Prieš ruožą bandėme juos sutvarkyti, bet pavyko tik dalinai, nes trūko laiko. Kalnuose su stabdančiu vienu galiniu ratu įveikiau 6 km, bet viename lėtame posūkyje išslydome iš kelio ir serviso pasiekti jau negalėjome”, – pasakoja vilnietis D. Butvilas.

Tačiau sutvarkius automobilį ekipažas startavo antroje ralio dienoje, kur parodė aukščiausius ERC2 rezultatus. Net 7-iuose sekmadienio greičio ruožuose iš 8-ių D.Butvilas buvo greičiausias ERC2 lenktynininkas, o dviejų greičio ruožų bendroje įskaitoje buvo pasiektas net ketvirtas rezultatas tarp visų dalyvių.

“Kadangi automobilio pernelyg neapgadinome ir ji buvo sveika, po stabdžių remonto startavome sekmadienio greičio ruožuose. Važiavome maksimaliai greitai, padangos ir mašina veikė nepriekaištingai, o mes su šturmanu nepadarėme jokių klaidų. Kuo sudėtingesnės sąlygos, tuo man labiau patinka. Važiavome arti lyderių su greitesniais automobiliais, o tai man yra didžiausias pasiekimas. Nors taurių negavome, parsivežame daug teigiamų emocijų, naudingą patirtį. Europos čempionatas ir toliau nepaliauja stebinti ralių įvairove ir sudėtingumu”, – teigia 2012 ir 2013 metų Lietuvos ralio čempionas D. Butvilas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: