Diskvalifikuoti: Sportininkai po Rusijos vėliava negalės dalyvauti Pjongčango olimpinėse žaidynėse

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2017-12-05 09:32

Spausdinti | Komentarai

© Wikimedia Comons archyvo nuotr.

Po to kai praeitą savaitę iš Rusijo sportininkų dėl kaltinimų vartojus dopingą buvo atimta didžioji dalis Sočio olimpiados medalių, Rusija prarado pirmą vietą bendrojoje įskaitoje, o šiandien paaiškėjo dar nepalankesnės naujienos šaliai kurioje, kaip įtarama dopingo vartojimas buvo prižiūrimas ir kuruojamas šalies vadovybės.

Kaip antradienį vakare informavo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) prezidentas Thomasas Bachas dėl dopingo skandalo Rusijos Federacijos sportininkai Pjongčango olimpinėse žaidynėse galės dalyvauti tik kaip neutralūs atletai, neatstovaujantys šaliai.

Tarptautinio Olimpinio Komiteto nutarimu diskvalifikuotas visas Rusijos olimpinis komitetas.

Tai reiškia, kad olimpinėse žaidynėse neplevėsuos Rusijos vėliava, nebus giedamas hmnas, o patys rusų atletai Pjongčange turės varžytis po olimpine vėliava.

Per visą Olimpinių žaidynių istoriją Rusija tapo pirmąja dėl masinio dopingo vartojimo iš olimpinių žaidynių pašalinta šalimi.

2018-jų Olimpinėse žaidynės Pjongčange vyks vasario 9-25 dienomis.

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt