© Margaritos Germanavičiūtės nuotr. / KaunoZinios.lt

Birželio 15 dienos rytą Nemuno saloje prie Žalgirio arenos prasidėjo antrasis tarptautinis bėgimas „Kauno maratonas 2014“.  Apie 3 tūkstančius sporto entuziastų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų 16 pasaulio šalių pritraukęs renginys pasižymėjo idealiu oru bėgimui, lepinusiu dalyvius viso renginio metu.

Renginys prasidėjo sveikatingumo klubo IMPULS treniruote, skirta maratono ir pusės maratono distancijų bėgikams. Šventėje daugiausia sportininkų dalyvavo iš Lietuvos, tačiau nemaža dalis buvo ir užsieniečių atvykusių iš JAV, Pietų Korėjos, Ispanijos, Rumunijos, Portugalijos, Liuksemburgo, Švedijos, Norvegijos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Rusijos ir kitų šalių. Prieš bėgimą pakalbinti dalyviai neslėpė pasitenkinimo palankiomis oro sąlygomis ir  kylančio jaudulio.

“Labai geros oro sąlygos, galėtų nebūti vėjo, bet vėsuma labai gerai, nes karštis žudo.”, – teigė pusės maratono bėgime dalyvaujantis kaunietis Lukas.

“Tai mano pirmasis maratonas.  Šiek tiek jaudinuosi, nesitikiu, kad bus lengva, bet galbūt nebus ir per daug sunku.  Iki šiol jau esu dalyvavęs pusės maratono bėgime, taigi turiu šiek tiek patirties, – prieš bėgimo pradžią prasitarė atvykėlis Jirka iš Čekijos Respublikos.

Startą garsiu patrankos šūviu paskelbė Lietuvos disko metimo žvaigždė, lengvaatletis – Virgilijus Alekna.

Bėgimo trasa driekėsi Nemuno ir Neries krantinėmis. Maratono distancijos dalyviai bėgo du ratus (42km 195m), o pusės maratono dalyviai vieną ratą (2 1km 98m). Praėjus daugiau nei valandai finišavo pirmieji pusės maratono bėgikai. Laimėtojus nuoširdžiai sveikino artimieji, draugai žiūrovai bei renginio organizatoriai. Pusės maratono distanciją pirmasis atbėgo Remigijus Kančys (01:11:13), po jo sekė Justinas Križinauskas (01:12:26). Trečią vietą pelnė Domantas Balsys (01:12:37).

Moterų pusės maratono distancijos laimėtoja tapo kaunietė Rasa Drazdauskaitė (01:22:36), antrąją vietą užėmė Vaida Šacikauskaitė iš Alytaus (01:28:57). Trečiąja vieta džiaugėsi Nadežda Roždestvenskaja (01:31:42).

Vėliau pasirodė garbingieji maratono dalyviai. Pirmasis finišo liniją kirto Aurimas Skinulis (02:28:18), taip pagerindamas praeitų metų rezultatą, antrosios vietos nugalėtoju tapo ukrainietis Dmitriy Pozhevilov (02:32:00), o trečiąją vietą išplėšė Ignas Brasevičius (02:32:55).

Moterų maratone pirmąją vietą iškovojo Ukrainos sportininkė Elena Simonok (03:06:43), antrąja tapo Austėja Miežytė (03:08:23), o trečiąja vieta džiaugėsi Vilija Damašickienė (03:24:53).

Šventė visiems sporto mėgėjams

10 km ir 5 km distancijų dalyviai savo jėgas išbandė Laisvės alėjoje įrengtoje trasoje.

5 km distancijoje pirmasis atbėgo Šarūnas Mockus (00:15:53), antrasis Tomas Rezgis (00:17:14), o trečiasis finišavo Tomas Braziulis (00:17:22)

Moterų tarpe 5 km distanciją pirmoji įveikė Loreta Kančytė (00:18:38), antroji Ieva Želvytė (00:21:03), o trečioji pasirodė Deira Gruzdytė (00:22:04).

10 km distanciją iš vyrų pirmasis įveikė Mindaugas Viršilas (00:32:31), antrasis Karolis Lazdauskas (00:33:49), o trečiasis Nerijus Makarauskas (00:34:20). Iš moterų 10 km distancijoje pirmoji finišavo  Milda Vilčinskaitė (00:36:43), Monika Vilčinskaitė  (00:41:04)  užėmė antrąją vietą, o trečioji atbėgo Jurgita Levertavičiūtė (00:41:59).

Pasireikšti bėgimo rungtyse bei turiningai praleisti laiką suteikta proga ir tėvams su vaikučiais. Renginys džiugino Kauno Akropolio šeimų bėgimu ir vaikiškų vežimėlių lenktynėmis Nemuno saloje, kuriose dalyvavo tėveliai su kūdikiais.

Renginį organizavo VšĮ “Kauno maratono klubas”. Ši sporto šventė sukurta su tikslu suvienyti miestiečius ir sporto entuziastus bei skatinti socialinį ir fizinį aktyvumą, tuo pačiu formuojant sveikos gyvensenos tradicijas Lietuvoje.  Varžybose dalyvauti galėjo visi norintys, tereikėjo užpildyti dalyvio kortelę, pasitikrinti sveikatą ir visa tai patvirtinti parašu.

“Kauno maratone”  galėjo dalyvauti ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir mėgėjai. Ši šventė skirta visiems žmonėms, nepriklausomai nuo amžiaus, profesijos, įsitikinimų ar fizinio pasirengimo.