Organizatorių archyvo nuotr.

Futbolo gerbėjus ar tiesiog prijaučiančius šiam sportui domina ir žavi daugybė su juo susijusių detalių. Nuo žaidėjų aprangų iki kurioziškiausių rungtynių – kalbėti išties yra apie ką. Na, o šįkart panagrinėkime vieną labai svarbų žaidimo aspektą – stadionus.

Gerai įrengtas stadionas – džiaugsmas tiek žaidėjams, tiek sirgaliams. Kalbant apie stadionus, bene ryškiausia jų savybe tampa galimybė leisti rungtynes stebėti gyvai kuo didesniam kiekiui žmonių. Tai itin svarbu ir tiems, kurie domisi Euro 2024 statymai. Tad kuriems stadionams iki šiol pavyko fiksuoti didžiausius lankomumo rekordus?

Didžiausiu lankomumu išsiskiriantys 5 stadionai

Tiesą pasakius, stadionų, kuriuose futbolo varžybos susilaukė įspūdingo lankytojų skaičiaus, pasaulyje nėra taip jau mažai. Reikia turėti omenyje, kad dauguma rekordų fiksuoti gerokai seniau – šiandien stadionai yra sumažinti ar pakeisti mažesniais, rungtynių lankomumas taip pat kuklesnis. Visgi išskirsime ir apžvelksime 5 žinomiausius stadionus, kuriuos aplanko didelis kiekis žmonių ir net įvyksta rekordai.

Maracana stadionas

1950 m. Rio de Žaneire (Brazilija) pastatytas Marakana stadionas – tikra žvaigždė. Tai bene garsiausias futbolo stadionas, kuriame vyko 1950 m. ir 2014 m. pasaulio čempionatų finalai bei 2016 m. olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija. Žinoma, tai yra ir vienas didžiausių pasaulio stadionų, nors jo dydis po įvairių rekonstrukcijų gerokai sumažėjo.

Šiam stadionui priklauso ir didžiausias pasaulio futbolo čempionatų (ir apskritai futbolo rungtynių) lankomumo rekordas, kuris vargiai gali būti pranoktas. Jau minėto 1950 m. pasaulio čempionato finalo tarp Brazilijos ir Urugvajaus rinktinių čia žiūrėti oficialiai susirinko daugiau nei 170 tūkst. futbolo aistruolių. Visgi manoma, kad realus žiūrovų skaičius galėjo būti dar didesnis ir iš tiesų siekė 210 tūkst. Tiesa, brazilai šį finalą prisimena su nuoskauda, mat šeimininkai jį pralaimėjo.

Wembley“ stadionas

Londone (Jungtinė karalystė) esantis „Wembley“ stadionas dažnai vadinamas legendiniu. Šis garsus stadionas buvo pastatytas 1923 m., jame vyko 1948-ųjų Londono olimpinės žaidynės. Tais pačiais 1923 m. stadione fiksuotas rekordinis lankomumas. FA taurės finalo tarp „Bolton Wanderers“ ir „West Ham United“ stebėti susirinko daugiau nei 160 tūkst. žiūrovų.

2002-aisiais originalusis „Wembley“ stadionas buvo uždarytas, o 2007-aisiais toje pačioje vietoje iškilo naujasis „Wembley“ stadionas, tęsiantis šlovingas pirmtako tradicijas.

Camp Nou stadionas

Barselonoje (Ispanija) esantis žymusis Camp Nou stadionas yra didžiausias futbolo stadionas Europoje, šiandien talpinantis daugiau nei 99 tūks. sirgalių. Tiesa, dabar šiame stadione neapsilankysime: jame vyksta renovacija, žadanti įspūdingus rezultatus.

Tai garsiosios futbolo komandos „Barcelona“ namų stadionas, pastatytas 1957 m. Rekordinis lankomumas šiame stadione užfiksuotas 1986 m. Europos taurės ketvirtfinalyje, kuriame susitiko „Barcelona“ ir „Juventus“. Šias varžybas gyvai stebėjo apie 120 tūkst. žiūrovų.

Santiago Bernabeu stadionas

Madride (Ispanija) įsikūręs Santiago Bernabeu yra karališkosios Madrido „Real“ komandos namų stadionas nuo pat pastatymo 1947 m. Po įvairių renovacijų Santiago Bernabeu šiandien yra antrasis pagal dydį Ispanijos stadionas, talpinantis 80 tūkst. žiūrovų. O štai 1956 m. gerokai talpesnis buvęs Santiago Bernabeu sulaukė rekordinio žiūrovų skaičiaus: į Čempionų lygos ketvirtfinalio rungtynes tarp „Real“ ir „AC Milan“ jų susirinko daugiau nei 129 tūkst.

Allianz“ arena

Miunchene (Vokietija) esanti „Allianz“ arena pasižymi kuklesniu talpumu – joje rungtynes gali stebėti daugiau nei 69 tūkst. žiūrovų. Tačiau šis tik 2005 m. atidarytas stadionas dėl modernių įrengimo sprendimų nuolatos puikuojasi tarp žymiausių pasaulyje, o tarp garsių rungtynių patenka ir 2024 m. Euro 2024 pusfinalis.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: