© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuvos Muaythai sąjunga kovo 21-22 dienomis visus kovinio sporto gerbėjus kviečia į Kauno sporto halėje vyksiantį Lietuvos čempionatą. Jame žiūrovai išvys ne tik jaunuosius šalies Muaythai kovotojus, bet ir garsius šios sporto šakos atstovus – pasaulio kikbokso čempioną Sergejų Maslobojevą, bei pasaulio profesionalų Muaythai čempioną Deividą Danylą.

“Džiaugiamės galimybe pirmą kartą Lietuvos čempionatą surengti tokioje vietoje, kaip Kauno sporto halė. Stengsimės padaryti šventę visiems apsilankiusiems dalyviams ir žiūrovams. Vienas turnyro tikslų yra supažindinti visuomenę su šiuo kovos menu, tad įėjimas į varžybas nieko nekainuos”, – sakė Lietuvos Muaythai sąjungos generalinis sekretorius Nerijus Lukšas.

Čempionato atrankos kovos vyks penktadienį, kovo 21-ąją dieną, nuo 16 valandos. Finalinės dvikovos startuos šeštadienį, kovo 22-ąją dieną, nuo 12 valandos. Abi dienas žiūrovai į renginį galės patekti nemokamai, o per finalus visus susirinkusius džiugins Kauno Božolė choras.

Kaip pasakojo N.Lukšas, iš Lietuvos čempionų po šių varžybų bus formuojama šalies Muaythai rinktinė. Ji gegužės 1-10 dienomis vyks į pasaulio Muaythai čempionatą Malaizijoje.

Lietuvos pirmenybėse kovotai į ringą žengs suskirstyti į tris amžiaus grupes – 14-15 metų; 16-17 metų ir 18 bei vyresni – kurių kiekviena dar bus suskirstyta į 13 svorio kategorijų. Iš viso į ringą turėtų žengti per 80 dalyvių iš daugiau nei 20-ies Lietuvoje esančių Muaythai klubų. Vyks ir kelios merginų kovos.

“Dalyvių skaičius pamažu auga, daugėja ir pajėgių sportininkų. Lietuvos čempionatai rengiami nuo 1992 metų ir dar neseniai turėdavome apie 50 dalyvių, dabar jau artėjame prie šimto”, – džiaugėsi N.Lukšas.

Organizatoriai džiaugiasi, kad vasario 22-ąją dieną Kauno sporto halėje vykusiame “Big Fight” turnyre kovas stebėjo daugiau nei 3,5 tūkst. žiūrovų. Tai paskatino halėje rengti ir Lietuvos čempionato kovas.

Prieš kovas tradiciškai bus atliekamas “Wai Khru” šokis, kurio metu kovotojai dėkoja mokytojui, tėvams ir dievams už galimybę kautis ringe. Dvikovų metu skambės tradicinė tailandietiška muzika.

Muaythai galimi smūgiai kojomis, rankomis, alkūnėmis ir keliais. Muaythai tai ne tik kovinė sporto šaka, bet ir gyvenimo stilius. Jis padeda geriau susiorientuoti įvairiose gyvenimo situacijose, stiprėti ne tik fiziškai, bet ir emociškai bei psichologiškai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: