Aušra Garunkšnytė / © paralympics.lt archyvo nuotr.

Aušra Garunkšnytė (30 m.) Tokijo paralimpinėse žaidynėse nestartuos. Regėjimo negalią turinčiai Lietuvos rinktinės maratonininkei kelią į svarbiausias karjeros varžybas užkirto trauma. A. Garunkšnytė Tokijuje turėjo tapti pirmąja moterimi iš Lietuvos paralimpinių žaidynių maratono rungtyje.

Iki žaidynių likus kiek daugiau nei dviems savaitėms, A. Garunkšnytei diagnozuotas stresinis dubens kaulų lūžis.

„Pamatysite, aš dar sugrįšiu ir keršysiu“, – sunkiai po šypsena slėpdama ašaras ištarė A. Garunkšnytė, sužinojusi negailestingą gydytojų diagnozę, padėjusią tašką paralimpinėje Tokijo svajonėje.

Pasak A. Garunkšnytės, pirmuosius nerimo signalus organizmas pasiuntė birželio pabaigoje, per Palangoje vykusį Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą, kur Lino Balsio auklėtinė, varžydamasi su sveikomis oponentėmis, iškovojo bronzos medalį 10 000 metrų bėgimo distancijoje.

„Po finišo pajutau skausmą, pereinantį iš sėdmens į dešinę šlaunį. Man nuvo diagnozuotas patempimas, bet gydymo metu pradėjo skaudėti vidinę šlaunies pusę, o po to į kirkšnį. Gydymas daugiausiai vyko įvairių pratimų pagalba. Tikėjausi pagerėjimo ir išvykau į stovyklą Italijoje, tačiau ten išbuvau tik kiek daugiau nei savaitę. Teko grįžti namo ir daryti magnetinio rezonanso tyrimą, kuris galiausiai ir parodė lūžį… Tikrai nesitikėjau tokios diagnozės.“, – įvykių chronologiją pasakojo A. Garunkšnytė.

Maratonininkės treneris Linas Balsys spėlioja, jog traumą galėjo paskatinti net ir avalynė, pasirinkta varžantis Lietuvos lengvosios atletikos čempionato 10 000 metrų bėgimo rungtyje.

„Apmaudu… ne tas žodis. Tai yra žiaurus dalykas. Pasirengimas buvo idealus, rezultatas kilo kaip ant mielių, o kur čia ką apsiskaičiavome ar suklydome – sunku pasakyti. Aišku, greičiausiai įtaką padarė bėgimas su startukais Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, atrodo, galėjo būti klaida. Prieš tai daug metų to nedarėme, o Palangome pabandėme. Didelis noras varžytis pakišo koją“, – sakė L. Balsys.

Aušra Garunkšnytė tapo pirmąja Lietuvos sportininke su negalia, iškovojusia šaliai vietą Tokijo vasaros paralimpinėse žaidynėse. Ilgų nuotolių bėgikė bilietą pagriebė 2019 m. Londono maratone, kur užėmė aukštą ketvirtą vietą tarp savo negalios klasės sportininkių.

„Man labai gaila, kad Aušra negalės startuoti Tokijuje. Apie jos problemas žinojome jau kurį laiką, tačiau neskelbėme, nes vylėmės, kad jai dar pavyks kažkaip įšokti į tą traukinį. Ta, pasitelkėme savo partnerius „Affidea“ kliniką, geriausius Lietuvos sporto medicinos gydytojus Dalių Barkauską, Kęstutį Linkų, kitus specialistus. Deja, trauma per daug rimta, kad galima būtų kalbėti apie Aušros startą Tokijuje.

Garsiai apie tai nekalbėjome, bet iš tiesų labai tikėjomės medalio. Tai buvo labai realu, žinant Aušros pasiekimus ir galimybes. Kalbėjau su Aušra, ji nusiteikusi išsigydyti traumas ir grįžti kovoti dėl vietos Paryžiaus žaidynėse. Žinant jos charakterį, net neabejoju, kad po trejų metų susitiksime Prancūzijoje“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

Lietuvos paralimpinėje rinktinėje lieka vienuolika sportininkų: lengvaatlečiai Oksana Dobrovolskaja, Donatas Dundzys, Andrius Skuja, plaukikas Edgaras Matakas, dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis ir šalies vyrų golbolo rinktinė, kurią sudaro šeši žaidėjai.

Tokijo vasaros paralimpinės žaidynės vyks Japonijoje rugpjūčio 24 – rugsėjo 5 d.

Aušra Garunkšnytė, Mindaugas Bilius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: