© Organizatorių nuotr.

Kroatijoje pasibaigusiame Europos jaunių ir jaunimo šachmatų čempionate bronzos medalį iškovojo 17-metis kaunietis Titas Stremavičiaus (ELO koeficientas 2466).

Jaunimo (iki 18 metų) grupėje žaidęs tarptautinis meistras Titas Stremavičius iškovojo keturias pergales, penkias partijas baigė lygiosiomis ir, surinkęs 6,5 taško ir 9 galimų, pagal papildomus rodiklius užėmė trečią vietą.

Taip pat 6,5 taško surinko ir sidabrą laimėjęs armėnas Manuelis Petrosianas (2443), o čempionu tapo turkas Canas Ali Marandis Čemilis (2422).

“Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko laimėti medalius tokiose prestižinėse varžybose”, – po čempionato kalbėjo 51-ą varžovą aplenkęs T. Stremavičius.

Šiemet T. Stremavičius tapo jauniausiu Lietuvos istorijoje tarptautiniu meistru, be to, Lietuvos čempionate užėmė antrą vietą, į priekį praleisdamas tik daugkartinį čempioną Šarūną Šulskį. Jaunasis šachmatininkas neketina sustoti ties šiuo pasiekimu: “Tikiuosi, jog šis pasiekimas nebus paskutinis ir dar labiau paskatins mane siekti tarptautinio didmeistrio vardo”.

Iš viso šiose pirmenybėse dalyvavo 22-u Lietuvos jaunieji šachmatininkai.