Serialo "The Shrink Next Door" kadras

Šį kartą mes jums pristatome itin įvairų serialų asortimentą: komedijos, juodasis humoras, trileriai, dramos, detektyvai, animacija. Dauguma jų sukurti 2021-aisiais, o vienas startavęs net šiemet, taigi greičiausiai dar nebūsite apie juos girdėję ar bent jau neperžiūrėję, tačiau jie visi verti dėmesio, tuo labiau kad galėsite rasti visko – nuo šeiminių ir asmeninių tragedijų iki visuotinai svarbių problemų, nuo linksmų lengvų pasakojimų iki psichologinių peripetijų, kartais ir abu viename, o jei norėtųsi aštrių pojūčių – siūlome įtemptas veiksmo kupinas serijas. Dėl skonio nesiginčijama, todėl mes pasistengėme, kad visi galėtų išsirinkti tai, ko jiems labiausiai norisi šiais tamsiais žiemos vakarais.

The Shrink Next Door

Šios mini serijos Apple TV išėjo praeitų metų lapkritį. Jos paremtos tikra psichoterapeuto ir vieno jo paciento istorija, trukusia 30 metų. Martis Markovičius turėjo sėkmingą audinių pramonės verslą, tačiau susidurdavo su problemomis šeimoje ir jautėsi prarandąs savo gyvenimo kontrolę – jam pernelyg vadovavo sesuo, o neseniai mirė tėvai. Ta pati sesuo įkalbėjo Martį apsilankyti pas psichoterapeutą. Martis taip ir padarė. Netrukus psichoterapeutas Izaokas Herškopfas visiškai pakeitė savo paciento likimą – Martis atgavo gyvenimo džiaugsmą. Tačiau viskas tuo nesibaigė. Psichikos sveikatos specialistas nepaisė profesinių ribų ir pradėjo kištis į kliento reikalus, kol galiausiai pats perėmė visą kontrolę, įskaitant ir verslo bei finansų. Taip viską sutvarkė, kad 30 metų užėmė vienintelio Markovičiaus patikėtinio ir draugo vietą.

Ši istorija į viešumą išėjo per The New York Times žurnalisto Džo Noseros tinklalaidę, pradėtą 2019 m., kurioje jis analizuoja Markovičiaus situaciją. 2021 m. pasirodė ir juodosios komedijos mini serijos. Jose žymūs komikai Vilas Farelis ir Polas Rudis juokingai atlieka nejuokingus vaidmenis – ir graudu, ir komiška stebint besiplėtojančius įvykius, kai visiškai peržengiamos asmeninės ribos. Tačiau kiekvieno iš mūsų gyvenime galbūt yra toks daktaras Ikis, kurio mes dar neperkandome.

Mare of Easttown

Tai HBO kriminalinis trileris apie vieno miestelio gyvenimą ir ten nutikusius paslaptingus įvykius. Pagrindinė veikėja Meirė (vaidina Keit Vinslet), Ystouno herojė ir policijos pareigūnė, imasi tirti vienos jaunos motinos nužudymą. Meirė miestelyje išgarsėjo dėl nepaprastų krepšinio rungtynių, kuriose ji įmetė lemiamą tašką, o dabar sulaukusi vidutinio amžiaus ir perėjusi gyvenimo audras dirba policininke – jai iš paskos kaip šleifas velkasi neišaiškinta byla. Ji imasi darbo ne dėl pripažinimo ar nenorėdama palikti neužbaigtų reikalų – ji stengiasi pabėgti nuo praeities. Serialo veiksmas sukasi tiek apie kriminalą, tiek apie pačią paslaptingą Meirės asmenybę.

Įvykiai plėtojasi lėtai, neskubant, o paslaptis atsiskleidžia pati – tyrėjai ir aplinka veikia tik kaip katalizatoriai. Nors Meirei suteikiama daugiausiai eterio, kiti veikėjai taip pat užima savo vietą serialo siužete. Ir pats miestelis turi charakterį – apsiniaukęs, tačiau jaukus, pilnas vešlių miškų ir parkų, upelių. Būtent serialo vieta ir charakterių plėtotė buvo geriausiai įvertinta kritikų.

Arcane

2021 m. lapkritį Netflix platformoje pasirodęs animacinis serialas „Acrane“, paremtas kompiuteriniu žaidimu „League of Legends“, pasakoja apie dviejų miestų – turtingojo Piltoverio ir nušiurusio Zauno – susidūrimą. Įtampa kyla, kai Piltoveryje atrandamas būdas bet kam kontroliuoti magišką energiją, o Zaune pasirodo naujas narkotikas, kuris žmones paverčia pabaisomis. Tarp miestų užverda konkurencija, susipriešina šeimos ir draugai, o Arkainė užmezga draugystę su tokiais žymiais „League of Legends“ personažais kaip Vi, Džinks, Keitlin, Džeisu ir Viktoru – prasideda įtampos kupini nuotykiai.

Serialas atstovauja stimpanko žanrui, t. y. mokslinės fantastikos, kurioje galima rasti istorinių elementų ir paprastai susiduriama su garais varomomis mašinomis, o ne su moderniomis technologijomis. Tokio žanro tikslinė auditorija dažniausiai yra jaunuoliai, tačiau nevertėtų taip griežtai jo įrėminti. Nors fantastiniuose pasakojimuose labai svarbus kuriamas pasaulis, tačiau šiame seriale už jį svarbesni yra personažai ir jų santykiai, aistros, problemos, kurios užveda siužeto variklį. Kritikai „Acrane“ laiko „ypač gera jaunimui skirta fikcija“.

Kin

Tai airiškos televizijos kriminalinės serijos, kuriose pasakojama apie pramanytą Dubline gyvenančią šeimą, įsivėlusią į gaujų karus, ir jų nepaprastus, nesulaužomus kraujo ryšius. Maiklas Kinsela (vaidina Čarlis Koksas), neįtakingo airių nusikaltėlių vadeivos Frenko Kinselos (vaidina Eidamas Gilenas) sūnus, grįžta iš kalėjimo ir nori pradėti normalų gyvenimą – ieško padoraus darbo, nes nori vėl sukurti ryšį su susvetimėjusia dukra. Tačiau tuo tarpu prasideda nesutarimai su galingesniu nusikaltėlių baronu Emonu Kaninghamu. Frenkas nori užglostyti situaciją taikiai, tačiau kiti du jo sūnūs imasi žiauresnių priemonių. O dar šeimai nutinka skaudi nelaimė ir jaunas Kinselų kraujas trokšta keršto. Per vieną akies mirksnį viskas gali pasikeisti – niekam negaran

Kritikai teigia, kad šiame seriale apie gansterius nepamatysite nieko naujo, ko dar nebūtumėte matę panašaus žanro kine, tačiau surinkti aktoriai atperka šį trūkumą – jų charizma ir talentas suteikia serialui gyvybės ir sudomina kriminalų mėgėjus. Žavi, kad šiame televizijos šou per vieną akimirką viskas gali pasikeisti – niekas nėra garantuotai saugus. Jei Netflix turi „House of Cards“ ir „Orange Is the New Black“, Hulu turi „The Handmaid’s Tale, o Apple TV – „Ted Lasso“, tai neabejotinai namų kino platforma AMC+ turi serialą „Kin“ dėl savo scenarijaus, vaidybos ir režisūros.

Hit and Run

Šis Netflix serialas įtraukiantis trileris apie laimingai vedusį vyrą Segevą Azulai, kurio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai jo žmoną Tel Avive kažkas patrenkia automobiliu ir pabėga. Segevas ten dirba ekskursijų gidų, o jo žmona – amerikietė šokėja – tuoj turėjo išskristi į Ameriką į peržiūrą, tačiau paslaptingas automobilis atima jai gyvybę. Segevas netveria iš sielvarto ir jo širdyje užgimsta keršto troškimas. Padedamas savo buvusios mylimosios Naomi Hiks, jis patraukia į JAV ieškoti žmonos žudikų. Būtent ten jie pabėgo po tragiškos avarijos. Kapstydamasis įvykio detalėse, vyras atranda trikdančią tiesą apie savo žmoną ir atskleidžia paslaptis, kurias ji nuo jo slėpė.

Serialo veiksmas rutuliojasi gan greitai ir jame gausu netikėtų posūkių. Tačiau efektingai pradžiai praėjus nebėra kuo nustebinti. Pagrindinis veikėjas yra plėšomas širdgėlos ir jo veiksmai kartais nelogiški, tačiau ir kiti personažai kartais elgiasi nesuprantamai. Šio serialo kūrėjai Avi Issacharoff ir Lior Raz taip pat pastetė tarptautinį trilerį „Frauda“, o Donas Prestvičas ir Nikolė Jorkin vaidino tokiuose serialuose kaip „The Killing“ ir „Flash Forward“. Visų šių ekranizacijų elementų galime rasti ir ir „Hit and Run“ – įspūdinga pradžia ir neišpręsta pabaiga. Vis dėlto rottentomatoes.com kritikai ir žiūrovai šį serialą įvertino gan aukštai.

Scenes From A Marriage

Šiame draminiame HBO platformos mini seriale pristatoma vienos poros santuokos istorija. Pradedama pasakoti santuokai jau įsibėgėjus, praėjus dešimčiai metų po vestuvių. Johanas yra koledžo profesorius, o Mariana – skyrybų advokatė. Iš pažiūros jie yra laimingai susituokusi pora, tačiau kaip ir visi sutuoktiniai, turi šiokių tokių problemų – nepaisant gražaus fasado, jaučiasi atitolę vienas nuo kito. Per kitus dešimt metų jų problemos tik rimtėja, kol galiausiai prieinama prie skyrybų. Tačiau netgi tuomet jie nenustoja vienas su kitu matytis. Atrodo, kad ši pora negali būti kartu, tačiau negali būti ir atskirai. Balansuodami ant meilės ir neapykantos ribos, per daugybę metų jie bando suprasti, ką vienas kitam reiškia ir kaip jiems yra geriausia būti kartu – kaip vyrui ir žmonai, kaip draugams, meilužiams ar nebūti kartu visai.

1973 m. buvo sukurtas originalus serialas tokiu pačiu pavadinimu, kurį režisavo švedų režisierius Ingmaras Bergmanas. Jo siužetu paremta ir 2021-ųjų metų versija. Kritikai teigia, kad naujasis variantas neprilygsta Bergmano sukurtam šedevrui, tačiau yra vertas dėmesio dėl puikios aktorių Džesikos Častain ir Oskro Izako vaidybos bei brandaus, įdomaus scenarijaus.

Flowers

Tai britų juodojo humoro situacinė komedija, trunkanti dvi sezonus, apie ekscentrišką Flauerių šeimą. Maurisas ir Debora Flaueriai vis dar drauge, tačiau nebejaučia vienas kitam traukos ir yra ant skyrybų ribos. Maurisas yra rašytojas, sukūręs nepakartojamą knygą vaikams „The Grubbs“, ir Debora įtaria, kad būtent su savo knygos iliustratoriumi japonu Šunu jos vyras užmezgė homoseksualų romaną. Sutuoktiniai gyvena šiurpiame, sename, griūvančiame name su Mauriso pakvaišusia mama Heiti ir su savo nemokančiais tinkamai elgtis 25-erių metų dvyniais Eime ir Donaldu. Situacijai dar aštresnį prieskonį suteikia patraukli kaimynė Abigailė, dėl kurios dėmesio varžosi dvyniai, ir nuo proto nušokę keisti kaimynai.

Serialas atrodo siurrealus, o veikėjai turi psichikos sveikatos problemų. Bėdų netrūksta ir santykiuose šeimoje. Panašu, kad žiūrėtume grotestišką, keistą, liūdną ir kartu juokingą suaugusiems skirtą pasaką apie depresiją ir nefunkcionalią šeimą. Ši situacinė komedija neabejotinai nėra įprasta savo žanro atstovė ir atveria mums naujus horizontus, kaip galima pasijuokti iš savo problemų.

Search Party

Tai juodojo humoro situacinė komedija apie keturis į trečią dešimtį įkopusius Niujorke gyvenančius jaunuolius – Dorę Syf, sutrikusią dėl savo krypties darbe ir santykiuose, jos pasyvų vaikiną Driu Gardnerį, pamaivą Eliotą Grosą ir vėjavaikišką aktorę Portiją Davenport, – kurie patraukia ieškoti pažįstamos studijų laikų draugės, kai ji paslaptingai pradingsta. Galiausiai jiems pavyksta ją surasti, tačiau tuomet juos pačius pradeda įtarti padarius žiaurų nusikaltimą ir grupelei kyla abejonių, ar jiems pavyks nuslėpti savo tamsią paslaptį. Tuo tarpu ir jų santykių dinamikai iškyla nemenkų iššūkių. Ketvirtame ir penktame sezone įvykiai pasisuka kita linkme – atsiranda pamišęs Dorės gerbėjas, kuris ją persekioja, o paskutiniame sezone Dorė tampa kulto lydere. Iš viso yra penki šios situacinės komedijos sezonai.

Serialas pasižymi keistu humoru, narcizistiškais, į save susitelkusiais personažais ir hipsteriška estetika, maža to, turi įtempto trilerio elementų ir vaizduoja Y kartos žmonių charakterius. Kas prasidėjo nuo juokingos hipsteriškos grupelės draugų – išlepusių savimi susidomėjusių jaunuolių, bijančių konfrontacijos, ieškančių savo tapatybės, vaidinančių aukas – santykių dinamikos, baigėsi tamsiais ir sudėtingais įvykiais. Ir nieko negali su savimi padaryti, tik nejučia pamėgti tuos nuobodžiaujančius lepūnėlius.

The Tourist

Šio visai neseniai, dar šiais metais išėjusio, mini serialo veiksmas vyksta Australijoje. Vyras, kurio vardo mes nežinome, patenka į autoavariją, kurioje sunkvežimis tyčia bando jį nustumti į kelkraštį – kažkas nori nužudyti keleivį. Nugalabyti jo nepavyksta, tačiau vyras atsibunda ligoninėje su nubrozdinimais ir netekęs atminties. Netrukus išaiškėja, kad už jo velkasi tamsi praeitis, apie kurią jis nė nenutuokia, tačiau gali suprasti, kad kažkas negerai, nes yra žmonių, kurie vis dar nori jį užmušti. Taigi taikinys, sekdamas pėdsakais, bando išsiaiškinti savo tapatybę, kol persekiotojai jo nesumedžiojo. Tuo tarpu susibendrauja su nelaimingą santuoką išgyvenančia padavėja Liuse, taigi serialas įgauna ir dramos elementų.

Šis BBC kanalo trileris neabejotinai gali pasigirti įtemptu siužetu ir daugybe netikėtų pasakojimo posūkių. Pagrindinį vaidmenį atlieka Džeimis Dornanas, pagarsėjęs filme „50 pilkų atspalvių“. Tačiau šįkart jis išsiveržia iš savo seno amplua ir mažajame ekrane pasirodo kaip veiksmo serialo veikėjas. Bendrai paėmus serialo scenos yra tikrai skoningos ir stilingos, o tarp veiksmo kupino siužeto pasitaiko ir žmogiškų, jaukių situacijų.

Mayor of Kingstown

Tai amerikiečių kriminalinė drama pasakojanti apie svarbią JAV vyraujančią problemą – kalėjimų sistemą. Istorija sukasi apie didelę politinę galią turinčių Makluskių šeimą Kingstoune, Mičigane, kur kalėjimų verslas yra vienintelė mieste klestinti industrija: jame ir aplinkui stovi septyni kalėjimai. „20 000 prarastų sielų, neturinčių nei vilties, nei ateities.“ Visi – policija, nusikaltėliai, kaliniai, kalėjimo sargai ir politikai – piknaudžiauja valdžia, taigi paliečiamos tokios temos kaip rasizmas, korupcija ir nelygybė, tačiau kai kurie asmenys šiame miestelyje bando įvesti tvarką ir teisingumą, nors juo niekur net nekvepia.

Serialas yra perpildytas testosterono ir jame pasirodo vos keletas personažų moterų, o ir tos pačios yra motinos, žmonos, striptizo šokėjos arba prostitutės. Vienas po kito eina susišaudymai, automobilių avarijos ir grėsmingų vyrų pokalbiai prisikišus veidą prie veido. Tačiau tema yra pakankamai svarbi ir aktuali, kad serijos nevirstų vien veiksmo kupinu reginiu, o įgytų prasmės sluoksnį. Šis televizijos šou susilaukė ypač palankių žiūrovų įvertinimų. Nuo kovo mėnesio Lietuvos žiūrovai galės jį išvysti platformoje  Go3.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: