Serialo "Maigret" kadras

Detektyviniai serialai su savo intriguojančiomis siužeto linijomis bei daugybe paslapčių, laukiančių, kada bus atskleistos yra tikri galvosūkiai. Su malonumu kviečiame pamankštinti savo smegenis su šiais specialiai jums atrinktais, vienais geriausių ir įdomiausių serialų, kuriuos dar labiau pagyvina tokių aktorių kaip visiems puikiai žinomo Rovano Atkinsono, Nicole Kidman, Chriso Evanso ir Bilo Pulmano vaidyba.

10. „Megrė“ / Maigret

„Megrė spendžia spąstus“ tai viena iš keturių Komisaro Megrė serijų. Visos keturios serijos, tai lyg atskiri filmai apie tą patį komisarą Žiulį Megrė. Pirmos dvi serijos – „Megrė ir negyvėlis“ ir „Megrė spendžia spąstus“ buvo išleistos 2016 metais, o likusios dvi, „Megrė Monmarte“ ir „Megrė. Naktis kryžkelėje“ – 2017 metais. Serialas paremtas Žoržo Simeono detektyvine istorija apie išgalvotą inspektorių Megrė. Pirmų trijų serijų scenaristas yra Stiuartas Harcourtas, tačiau režisieriai skirtingi – Ešlas Pirsas, Džonas Eastas ir Sarah Harding. Paskutinės serijos scenarijaus autorius Guy Adrewsas, o režisierius Thaddeusas O‘salivanas.

Komisaras Žiulis Megrė yra žinomiausias pasaulio policininkas, o detektyvinėje istorijoje stovi greta tokių personažų, kaip Šerlokas Holmsas, Erkiulis Puaro bei Niro Vufo. Megrė kiekvieną nusikaltimą narplioja neskubėdamas, viską gerai apgalvodamas, lyg spręstų gerai suregztus galvosūkius. Jo tyrimai visada baigiasi tikrųjų nusikaltimų priežasčių išaiškinimu, o tiesa dažniausiai slypi ten, kur niekas nesitiki jos rasti.

„Megrė spendžia spąstus“ veiksmas vyksta 1950-ųjų Paryžiuje. Filmo pradžioje legendinis prancūzų detektyvas Megrė, kurio vaidmenį atlieka pats „Ponas Bynas“ – Rovanas Atkinsonas, susiduria su keturių, viena po kitos nužudytų moterų byla. Moterys tarpusavyje nesusijusios, tačiau nužudytos itin panašiu būdu, siaurose ir vingiuotose Monmarto gatvėse. Visai prieš pat tariamam priešui Teisėjui Comeliau (Aiden McCardle) nušalinant komisarą nuo bylos, Megrė surezga gudrų planą. Darydamas prielaidą, kad nei vienas save gerbiantis psichopatas nepakęs, kad kitas žmogus prisiimtų nuopelnus už jo velniškus darbelius, komisaras suvaidina nusikaltėlio suėmimą, tikėdamasis, kad tokiu būdu pasirodys tikrasis žudikas. Įsitikinęs, kad žudikas ir vėl bandys veikti, Megrė į Monmarto gatves pasiunčia tuziną civiliais drabužiais vilkinčių policininkių, apmokytų savigynos ir laukia puolimo.

Pagrindinius vaidmenis seriale atlieka Rovanas Atkinsas, Liusė Cohu (Ponia Megrė), Šonas Dingvalas (inspektorius Janvier), Leo Staar (inspektorius Lapointe), Markas Heapas (Daktaras Moers), Hjų Simonas (Dr. Paul), Kolinas Meisas (inspektorius Lognon) ir Aidanas McArdle (teisėjas Comeliau).

Aktorius Rovanas Atkinsonas, visiems puikiai žinomas kaip linksmuolis Ponas Bynas, „RadioTimes“ prisipažino, jog nemanė, kad gali būti pakankamai rimtas, jog suvaidintų komisarą Megrė. „Dažniausiai vaidinu šiek tiek keistokus, ekscentriškus ir tam tikrą požiūrį į gyvenimą turinčius žmones. Problema su Megrė tokia, kad jis paprastas. Jis nešlubuoja, nemikčioja, neturi prancūziško akcento ir nejaučia tos ypatingos meilės operai ar kitų dalykų, kurie dažnai „klijuojami“ išgalvotiems detektyvams. Jis tiesiog paprastas vyrukas, atliekantis nepaprastą darbą labai įdomiu laiku. Mane tai baugina“, sako Atkinsonas.

9. „Ginant Džeikobą“ / Defending Jacob

Tai rašytojo Williamo Landay romano „Apginti sūnų“ motyvais paremtas kriminalinis mini-serialas, susidedantis iš aštuonių serijų. Jo kūrėjas ir scenaristas yra Markas Bombekas, o režisierius – visiems puikiai žinomas norvegų kino kūrėjas Mortenas Tyldumas. Pirmą kartą ekranuose pasirodė 2020 metų balandžio 24, o paskutinė serija parodyta 202 metų gegužės 29 dieną.

„Ginant Džeikobą“ serialas sukasi aplink trijų asmenų, Endžio, Lorės ir jų sūnaus Džeikobo Barberių, šeimą. Keturiolikmetis Džeikobas vieną dieną apkaltinamas savo klasės draugo Beno nužudymu. Berniukas iki šiol gyveno gan įprastą gyvenimą, bet visa tai apsiverčia aukštyn kojomis radus mirtinai subadyto Beno kūną. Kai ant mirusiojo berniuko randama Džeikobo pirštų antspaudų, o klasės draugai socialiniuose tinkluose pradeda kalbėti apie tai, kad Barberis turėjo peilį, kuriuo mėgo puikuotis mokykloje, Endis Barberis staiga tampa vienu iš nedaugelio vis dar tikinčių savo sūnaus nekaltumu. Net berniuko motina Lorė pradeda mąstyti apie sūnaus empatijos trūkumą bei juodą humorą ir baiminasi, ar tik nebus užauginusi sociopato. Ar pavyks apginti sūnų ir įrodyti jo nekaltumą? Ar visgi Džeikobas yra kaltas ir jam teks atsakyti už savo veiksmus?

Serialas sulaukė daugiausiai gerų kritikų atsiliepimų, kurie puikiai įvertino vaidybą (ypač Chris Evans, Michelle Dockery ir Jaeden Martell), dviprasmiškumą ir emocinę reikšmę, tačiau kritikavo tempą ir pabaigą. „RogerEbert“ puslapyje rašoma: „Tai tokia istorija, kuriai reikia greičio ir rizikos, tačiau nėra nei vieno, nei kito, o visi netikėti atradimai ir siužeto vystymasis ištęsiamas kiekvienoje serijoje prieš prieinant pasitenkinimo neteikiančią pabaigą, kuri, kiek suprantu, stipriai skiriasi nuo knygos“. Tačiau tai priklauso nuo požiūrio į serialą, „The Guardian“ rašo, kad „žiūrint kaip į kriminalinę dramą, „Apginti Džeikobą“ gali pasirodyti truputį lėtokas ir ne iki galo išvystytas serialas, tačiau kaip bendras vaidybinis kūrinys, kuriame mūsų susirūpinimas privatumu, privilegijomis ir grobuonimis puikiai susipina su ilgalaikėmis baimėmis, tokiomis kaip klausimas, ar mes galime nuoširdžiai pažinoti ką nors, net jei tą žmogų patys ir sukūrėme, ir kaip toli, nesvarbu ar teisingu ar ne, keliu mus gali nuvesti meilė ir ištikimybė“. Serialą ypač patariama pažiūrėti vaikų turintiems žmonėms, nes jame vaizduojamas spaudimą patiriančios šeimos gyvenimas ir paauglių patyčių bei apkalbų socialiniuose tinkluose poveikis.

Pagrindinius serialo vaidmenis atlieka Chrisas Evansas (Endis Barberis), geriau žinomas dėl savo Kapitono Amerikos vaidmens, Michelle Dockery (Lorė Barber), Jaeden Martell (Džeikobas Barberis), Cherry Jones (Džoana Klein), Pablo Schreiber (Nylas Logiudisas), Betty Gabriel (Pem Dafi) ir Sakina Jaffrey (Lin Kanavan).

8. „Žmogžudystė“ / The Killing

Tai amerikietiškas kriminalinės dramos serialas, paremtas danišku serialu „Forbrydelsen“ (The Crime). Amerikietiškąją versiją sukūrė Veena Sud, kuri kartu su Mikkel Bondesen, Søren Sveistrup ir Piv Bernth buvo ir viena iš pagrindinių prodiuserių. Pirmą kartą serialas pasirodė 2011 metų balandžio 3 dieną. Vėliau „AMC“ ne kartą buvo atšaukę serialo transliavimą, tačiau po derybų su „Fox Television Studios“ ir „Netflix“ tęsė serialo transliavimą. Paskutinis sezonas buvo išleistas 2014 metų rugpjūčio 1 dieną, o iš viso „Žmogžudystę“ sudaro 4 sezonai ir 44 serijos.

Pirmajame sezone rodomos pirmos dvi vietinės paauglės Rosie Larsen nužudymo tyrimo savaitės ir yra trys pagrindinės siužeto linijos: policijos vykdomas Rosie nužudymo tyrimas, Larsenų bandymas susidoroti su sielvartu ir vienos politinės kompanijos, kuri įsivelia į bylą, nepastovi rinkiminė sėkmė.

Antrajame sezone toliau vyksta paauglės nužudymo tyrimas ir atskleidžiamos tam tikros Larsenų šeimos paslaptys. Sezono kulminacija – bylos uždarymas, atradus žmones, įsivėlusius į žmogžudystę.

Trečiame sezone siužetas vyksta metai po Rosie larsen bylos. Stephen Holder ieško pabėgusios merginos ir atranda virtinę žmogžudysčių, susijusių su vienu iš Saros Linden ankstesnių žmogžudysčių tyrimų. Linden, kuri jau nebėra detektyvė, privalo sugrįžt prie senojo darbo ir bylos, kurią buvo palikusi praeityje.

Ketvirtajame ir paskutiniame sezone rodoma, kaip Sara Linden ir Stephen Holder tvarkosi su veiksmų, atliktų ankstesniuose tyrimuose, pasekmėmis ir tuo pačiu metu tiria šeimos nužudymą, kurį išgyveno tik karinės vaikinų akademijos narys.

7. „Nusidėjėlė“ / The Sinner

Tai amerikietiškas serialas apie paslaptingas žmogžudystes, kurių pagrindinis klausimas ne kas tai padarė, bet kodėl. Serialas paremtas tokio paties pavadinimo 1999 metų Petros Hammesfahr romanu, kuris yra pirmojo sezono pagrindas, tačiau veiksmo vieta iš Vokietijos persikelia į šiaurinę Niujorko valstijos dalį. Serialo režisierė Dona E. Bloom, o vieni iš pagrindinių vykdomųjų prodiuserių – Džesika Biel, Derekas Simonds, Michelle Purple. Serialas išleistas buvo 2017 metų rugpjūčio 2 dieną ir turėjo būti tik aštuonių dalių mini serialas, tačiau sulaukus didelio pasisekimo, „USA Network“ pavertė jį serialu, turinčiu tris sezonus ir 24 serijas. Trečiasis sezonas pasirodė 2020 metais, o ateityje planuojama sukurti ir ketvirtąjį.

Vienintelis pagrindinis visų sezonų veikėjas yra detektyvas Haris Ambrose, kurio vaidmenį atlieka Bilas Pulmanas. Visi kiti veikėjai kiekviename sezone skirtingi.

Pirmojo sezono pradžioje jauna mama Kora Tannetti (Džesika Biel) nuduria vyrą be jokios akivaizdžios priežasties, o vėliau net neprisimena, kad įvykdė nusikaltimą. Bylai tirti paskiriami detektyvai Haris Ambrose (Bilas Pumanas) ir Danas Lerojus (Dohnas Norwoodas). Danas mano, kad tai paprasta byla, kadangi nusikaltimas įvykdytas vidurį dienos ir yra daugybė liudininkų, mačiusių įvykį, tačiau Haris įsitikinęs, jog čia vyksta kur kas daugiau ir perimą bylą, jog išsiaiškintų, kodėl visa tai įvyko.

Antrajame sezone Ambrose sugrįžta į savo gimtąjį miestą, jog ištirtų poros nužudymą, kurį įvykdė jų vienuolikmetis sūnus. Bandydamas išsiaiškinti, kodėl berniukas įvykdė tokį nusikaltimą supranta, jog pats miestas turi itin tamsių paslapčių, kurias gyventojai visais įmanomais būdais stengiasi apsaugoti.

Trečiame sezone, tirdamas žiaurią automobilio avariją šiaurinėje Niujorko valstijos dalyje, detektyvas Ambrose atskleidžia nusikaltimą, kuris įtraukia detektyvą į pačią pavojingiausią ir labiausiai trikdančią bylą jo karjeroje.

Serialas sulaukė didelės sėkmės ir, remiantis „Rottentomatoes“ internetiniu puslapiu, nuo tada, kai buvo išleistas 2017 metų rugpjūčio 2 dieną, surinko net 94% vadinamajame „Tomatometer“. Nors nei vieno apdovanojimo nelaimėjo, tačiau pats serialas 2018 metais buvo nominuotas „Golden Globes Awards“, „People‘s Choice Awards“ ir „Academy of Science Fiction, Fantasy and Horro Films“ apdovanojimuose, o „Saturn Awards“ buvo nominuotas net dvejus metus iš eilės. Bilas Pulmanas ir Džesika Biel taip pat keletą kartų buvo nominuoti už puikią vaidybą tokiuose apdovanojimuose kaip „Critics‘ Choice Television Awards“, „Golden Globe Awards“ bei „ Screen Actors Guild Awards“, tačiau irgi nei vieno apdovanojimo nelaimėjo.

6. „Ežero paslaptys“ / Top of the Lake

Tai mistinės dramos serialas, kurį sukūrė ir parašė Jane Campion ir Gerard Lee, o režisavo Campion ir Garth Davis. Pirmą kartą ekranuose pasirodė 2013 metais „Sundance“ kino festivalyje. Seansas truko septynias valandas su pertrauka pietums. Tai buvo pirmasis tokio pobūdžio filmo rodymas per visą festivalio istoriją. 2017 metais pasirodė antra serialo dalis pavadinimu „Top of the Lake: China Girl“. Visą serialą sudaro du sezonai ir 13 serijų. Detektyvės Robin Griffin vaidmenį visame seriale atlieka Elisabeth Moss, o kitus pagrindinius vaidmenis atlieka tokie aktoriai, kaip Davidas Wenhamas, Peter Mullan, Gwendoline Christie, Nicole Kidman ir kiti.

Pirmojoje dalyje detektyvė Robin Griffin (Elisabeth Moss) sugrįžta Naująją Zelandiją, kad aplankytų savo sergančią mamą. Sugrįžusi pradeda tirti nėščios dvylikametės mergaitės (Jacqueline Joe), kurios tėvas yra vietinis narkotikų patriarchas, dingimą. Kuo daugiau detektyvė sužino apie mergaitę vardu TuiMitcham, tuo labiau atsiskleidžia sudėtingos praeities paslaptys.

Antrojoje dalyje pasakojama apie tą pačią detektyvę Robin Griffin, kuri sugrįžta į Sidnėjų naujam gyvenimui. Tačiau vanduo į Bondi paplūdimį išmeta azijietės merginos kūną, o surasti žudiką, rodos, nėra vilties. Robin pasineria į tyrimą, tuo pačiu bandydama susitvarkyti su savo asmeninėmis problemomis. Persekiojama iškart po gimimo atiduotos dukros, Robin žūtbūt nori ją surasti, tačiau bijo atskleisti tiesą apie pastojimą. Bandydama išaiškinti azijietės merginos tapatybę, detektyvė pasineria į tamsiausius miesto kampelius ir atskleidžia giliausias jos pačios širdyje slypinčias paslaptis.

Serialas ir jo aktoriai 2014 metais „AACTA“ apdovanojimuose buvo nominuoti net 10 skirtingų kategorijų, iš kurių tris laimėjo, o „Golden Nymph“ buvo nominuoti ir pelnė tris apdovanojimus. Iš viso serialas ir jo aktoriai buvo nominuoti 34 kartus, skirtinguose apdovanojimuose ir kategorijose, o iš jų pelnė net 12. „Metacritics“ puslapyje serialas skelbiamas, kaip vienas iš tokių serialų, kuriuos privaloma pamatyti. „IndieWire“ antrai šio serialo daliai davė aukščiausią įvertinimą, o „Entertainment“ rašo, kad tai „vienos iš labiausiai užburiančių televizijos valandų per visus metus“. Pirmasis sezonas sulaukė ne ką mažiau liaupsių, „Vulture“, šiam sezonui davęs 100/100 balų, rašo: „Tai tikras scenarijaus, režisavimo ir vaidybos triumfas“.

5. „The night of“

Šis, vos 8 serijų trukmės pasakojimas išskirtinis, itin kruopščiai sukurptas itin aukštos kokybės mini serialas, kurį kartu sukūrė Richard Price ir Steven Zaillian.

Niujorke gyvenantis Nasiras Khanas (aktorius Rizas Ahmedas), Pakistano kilmės emigrantas, kurio blogiausia gyvenimo naktis, dar tik prieš akis. Pasiskolinęs tėčio taksi automobilį, jis važiuoja į vakarėlį, kuriame turėtų būti daug merginų, tačiau vakarėlio jis taip ir nepasiekia. Jis sutinka jauną merginą Andrea, kuri jį palaiko taksi vairuotoju, įšoka į jo automobilį ir prašo pavėžėti ją iki namų. Nors tai buvo tik nesusipratimas, kiek pakalbėję jie pajaučia tarpusavio ryšį ir Nasiras sutinka ją pavėžėti namo. Ši, kiek keista pažintis, priveda prie narkotikų, bei sekso. Viskas atrodo lyg ir neblogai, tačiau ryte, prabudus Nasiras randa merginą šaltakraujiškai nužudytą.

Jis pabėga iš nusikaltimo vietos, tačiau jam itin nepasiseka ir jis suimamas už kelių eismo taisyklių pažeidimą. Kiek vėliau Nasiras apkaltinamas žmogžudyste, kadangi nusikaltimo vietoje rasta jo DNR. Padėtis atrodo be išeities, o viltys būti išteisintam itin mažos, kadangi visi įkalčiai, rodos turi tik vieną kryptį.

Nors šis serialas kiek niūrus, tačiau jame galima įžvelgti ir šiek tiek humoro. Nelemtoji naktis atrodo lyg pokštas, kadangi nesėkmė po nesėkmės vis lydi Nasirą, kol jis galiausiai atsiranda kalėjimo kameroje.

4. „Broadchurch“

Britų kriminalinė drama, sulaukusi teigiamų įvertinimų ir aukštų žiūrimimuo reitingų. 8 dalių seriale pasakojama apie Dorset grafystėje, Anglijoje,  įvykdytą vienuolikmečio žmogžudystę ir jo žudikų paieškas. „Broadchuch“ sėkmė įkvėpė amerikiečius perdirbti istoriją pritaikant ją savo auditorijai. Visgi mes rekomenduojame britišką versiją.Serialą prodiusavo britų klimės dramaturgas Chris Chinball. Jis išpopuliarėjo po mokslinės fantastikos serialo „Doctor Who“ pasirodymo. Vėliau sekė kitas jo kūrinys-„Torchwood“, pasakojantis apie ateivių medžiotojus. Po gana sėkmingo debiuto atėjo eilė ir kiek kitokio pobūdžio serialui – „Broadchurch“. Pastarasis sulaukė teigiamų įvertinimų ir visuomenės susidomėjimo.

Šiame detektyvineme TV šou galima išvysti ir žinomus veidus, joje vaidina David Tennant, žinomas iš ankstesnio Chris Chinball prodiusuoto serialo „Doctor Who“ bei serialo „Jesica Jones“. Kita žinoma aktorė – tris kartus BAFTA TV apdovanojimus laimėjusi Olivia Colman.

Minėtieji aktoriai ir yra pagrindiniai „Broadchurch“ veikėjai. Serialo centre-vienuolikmečio berniuko, gyvenusio Dorset grafystėje, žmogžudystė ir detektyvų Alec Hardy (Tennant) and Ellie Miller (Colman) siekis ją išaiškinti bei surasti nusikaltėlį.

3.  „Liuteris” /  Luther

Niūrus ir šokiruojantis britų BBC One kurtas serialas „Liuteris“ suteikia žiūrovams progą pasinerti į tamsiąją kasdienybės pusę, su kuria kovoti tenka pagrindiniam serialo herojui, įžvalgiajam detektyvui, Džonui Liuteriui (Idris Elba).

Liuteris – visiškai savo darbui atsidavęs vyriausiasis detektyvas Londono sunkių tyrimų būryje. Valdomas stiprių emocijų ir nuolat į galvą plūstančių minčių, jis nuolat laviruoja tarp genialumo ir pražūties. Tiesa, gyvybė ir meilė yra didžiausios detektyvo vertybės, o savo darbo svarbą jis traktuoja tuo, jog gyvenimą turime tik vieną, tad nesvarbu kas ir kieno gyvybę atima, jie privalo už tai sumokėti.

Būtent nuo šios minties ir prasideda serialas, kuomet detektyvas pakliūna į kontraversišką situaciją. Už atbrailos vos keliais pirštais besilaikęs kelių mergaičių žudikas, šaukęsis Liuterio pagalbos, nuslysta ir nukrenta žemyn į tamsą, kai tuo tarpu pats detektyvas lieka abejingai žiūrėti į juodą ertmę. Tą akimirką jis suvokia, jog galėjo ir turėjo jam padėti, bet tuo pat metu, giliai širdyje, šventai tiki, jog nusikaltėlis to nusipelnė. Toks vidinis konfliktas visiškai apvertė Liuterio gyvenimą aukštyn kojomis, jis prarado ko ne viską, kas jam buvo svarbiausia, nes prieš šitaip pasielgdamas, suvokė, jog prarado ir save patį.

Nusikaltimai, kuriuos Liuteris mato kasdien – žmogžudystės, prievartavimai, kankinimai – dažniausiai nesuvokiami ir neįsivaizduojami paprastiems protams, jam pakankamai lengvai įkandami. Tačiau toks pasišventimas ir atsidavimas darbui patį Liuterį panardina į tamsą. Norint išaiškinti genialių protų sukurptus nusikaltimus, tenka ir pačiam perimti jų mąstymo būdą. Po to kai jam nekilo ranka padėti ant mirties slenksčio svyruojančiam žmogui, kuris, nepaisant jo košmariškų nusikaltimų, vis dėlto yra žmogus, Liuteris laikui bėgant pradeda svarstyti, kad galbūt jis nebesugeba grįžti iš kitos, tamsiosios, pusės, ir bijo galutinai tapti tokiu, kurių nusikaltimus jis narplioja.

Pirmojoje serijoje detektyvas sutinka savęs vertą, o gal ir vertesnę, įtariamąją – Alisą Morgan. Ji – dieviško proto savininkė, mokslininkė, tačiau tas protas apsėstas pragariškų sumanymų. Ji meistriškai, nepalikdama nė trupinėlio įrodymų, nužudo savo tėvus ir šunį, ir šitaip varo Liuterį iš proto, kadangi jis kuo puikiausiai, nuo pat pirmosios akimirkos, žino, jog būtent ji tai padarė, tačiau neturi kaip tai įrodyti. Jos visiškas abejingumas gyvenimui ir gyvybei kelia šaižią trintį su Liuterio tikėjimu gyvenimo svarba. Tačiau susipažinę kaip aršiausi priešai, ir norėję vienas kito galo, galiausiai du genialūs protai savaime pripažįsta vienas kitą.

Serialo kūrėjas Neil‘asCross‘as yra pasakęs, jog Džono Liuterio personažą įkvėpė Šerlokas Holmsas ir Kolumbas, tačiau serialo gerbėjai mėgsta detektyvą tapatinti ir su paslaptinguoju Gothamo miesto sergėtoju vienišiumi Betmenu.

Big-Little-Lies-3

2. „Nekaltas melas“ / Big Little Lies

Prabangus aukštuomenės gyvenimas ir geram detektyvui prilygstančios intrigos yra pastebimos beveik kiekviename melodraminiame televizijos seriale. Iš pirmo žvilgsnio Nekaltas melas taip pat gali pasirodyti, kaip dar viena paviršutiniška istorija apie prašmatniose vilose įsikūrusius ir tuštybei pasidavusius žmones, tačiau neskubėkime klijuoti etikečių. Jean–Marc Vallee mums pateikia esmines vertybes puoselėjančių herojų portretus ir tik dar kartą patvirtina seniai žinomą tiesą, kad ištaigingi rūmai ir milijoninė suma banko sąskaitoje nėra laimingo gyvenimo garantas.

Seriale glaudžiai susipina trys siužetinės linijos, kurių centre trijų skirtingų moterų gyvenimai. Madeline (Reese Witerspoon) – aštrų liežuvį ir gerą širdį turinti prašmatni namų ponia, su nevaldomais vyro pykčio protrūkiais kovojanti Selestė (Nicole Kidman) ir neseniai į miestelį atsikrausčiusi vieniša mama Džeinė (Shailene Woodley), po savo drovia išvaizda slepianti siaubingos patirties randus.

Serialas Nekaltas melas“ prasideda įvykdyta žmogžudyste labdaros pobūvio metu. Iš pradžių negalime nustatyti aukos ar kaltininko tapatybės, tačiau viso serialo metu žvilgsniai į praeitį, grįžimas į liudininkų parodymus, nors ir neteikia konkrečios informacijos, leidžia suprasti, kad įtariamas gali būti bet kuris Monterey miestelio gyventojas. Kone kiekvienas turėjo priežastį tai padaryti. Liudininkų parodymai artina mus prie tikrųjų nužudymo nakties įvykių, tačiau paslaptis išlieka iki pat pabaigos.

1. Tikras detektyvas / True Detective

Pritrenkianti vaidyba, tobuli dialogai, tamsūs vingiai, narpliojantys ne tik serijinio žudiko pėdsakus, bet ir pagrindinių serialo veikėjų gyvenimus, sukurią grandininę reakciją nuo kurios pašiurpsta oda ir sulėtėja kvėpavimas. Viskas prie ko prisiliečia HBO ranka paprastai tampa aukso vertės palaima pavargusioms akims. Šis serialas puikus to įrodymas.

Luizianos policijos detektyvai Rustas Cohlas (Matthew McConaughey) ir Martinas Hartas (Woody Harrelson) gauna iki šiol nematytą ir žiaurią ritualinės žmogžudystės bylą. Nužudyta jauna prostitutė ant kurios kūno nupieštas simbolis, o ant galvos uždėta ragų karūna. Pesimistiškas ir nuolatos savo mintyse paskendęs Rustas įsitikinęs jog tai nėra pirmoji žudiko auka, tad tyrimas įsibėgėja atskleisdamas vis naujų ir netikėtų detalių.

Serialo pirmasis sezonas apima septyniolika metų tyrimo. Rodydamas dabartį ir peršokdamas į detektyvų prisiminimus jis pateikia detales ir bendrą vaizdą kaip pasikeitė patys detektyvai ir kaip buvo gvildenama istorija. Nuo pat pirmųjų minučių suvokiame, jog McConaughey veikėjas stipriai pasikeitė – nevengia taurelės vidurį dienos, plaukai išsidarkę, drabužiai purvini, suprantame jog jo, kaip detektyvo karjera nesusiklostė. Mes nežinome kodėl taip pasisuko veikėjų gyvenimai, kas privertė itin savo darbui atsidavusį, tačiau didį pesimistą, mesti darbą ir griebtis tokio gyvenimo?


Antrajame sezone tiriama korumpuoto fiktyvaus Kalifornijos miesto valdytojo Beno Kaspero mirtis. Jis rastas sandorio dėl geležinkelio Kalifornijoje statybų sudarymo išvakarėse. Trys teisėsaugos pareigūnai iš skirtingų miestų ir skyrių paskiriami ištirti šį nusikaltimą. Greitai jie sužino, kad nusikaltimas yra gerokai platesnio masto, nei jie manė. 52-ų Kaspero palaikai randami Kitsch‘o, vieno iš pagrindinių serialo veikėjų, ant suolelio pakrantėje su satanistiniais simboliais ant jo krūtinės. Paaiškėja, kad jis turėjo potraukį šiurkščiam seksui ir galimai buvo įsitraukęs į kažkokį neaiškų reikalą.

Šiame sezone žiūrovai išvys  Ray Velcoro (Colin Farrell), Ani Bezzerides (Rachel McAdams), Paul Woodrugh (Taylor Kitsch) ir Frank Semyon (Vince Vaughn), kurie tik pasirodžius pirmosioms sezono serijoms įrodė savo profesionalumą ir neabejotinai prikaustė žiūrovus prie ekranų sužavėdami savo unikalia vaidyba.

Anni Bezzeries yra “kieta” Ventura County šerifė, negalinti pasididžiuoti skaidria praeitimi: prireikė daug laiko kol ji atsikratė priklausomybės nuo azartinių žaidimų ir alkoholio. Jos sąmoninga, bekompromisė etika neišvengiamai susikerta su griežta sistema, kuriai ji tarnauja. Šerifė pasižymi šaltumo persmelktu ir kiek bauginančiu charakteriu: jai visiškai nerūpi. ką apie ją mano kiti, o apie pašalinių žmonių jausmus ji net negalvoja. Taigi, pasiruoškite pamatyti su kokiais iššūkiais ji susidurs dirbdama su visas moralės normas paisančiu detektyvu Farrell‘iu.

Kitsch‘as – jaunas, dar ne itin patyrės kelių policininkas. Kartą greitkelyje jis sustabdo jauną vairuotoją, kuri norėdama išvengti baudos pasiūlė jam sekso paslaugas. Naivus ir apie pasekmes nepagalvojęs pareigūnas neatsisako gražuolės pasiūlymo.Tačiau apie šį įvykį sužinojo visas policijos departamentas. Kitch‘ą ištinka vidinė krizė. Jam sunkiai sekasi bendrauti su žmona, jai dažnai meluoja, jį kankina nemiga, o savo pyktį bando išlieti autostradoje beprotišku greičiu skriedamas  ant motociklo.

Ketvirtoji serialo dėlionės dalis – Vince Vaugh, kuris šiame seriale vaidina karjeristą Franką Seimoną. Ji rodosi geraširdis, tačiau susiduria su pavojumi prarasti savo verslo “imperiją”, kai sužino, jog jo verslo partneris yra žiauriai nužudytas.

Galima drąsiai teigti, jog serialas “Tikras detektyvas” yra tikrų tikriausias kino menas. Šis serialas turi išskirtinį prieskonį, kuris gali būti apibūdinamas  kaip gilus, subtilus ir be galo įtraukiantis. Belieka pasidžiaugti autoriaus drąsa, kuris nepabijojo peržengti komforto zonos ribų ir suteikti galimybę žiūrovui ne tik žiūrėti į ekraną, bet tuo pat metu priversti jį mąstyti. Mąstyti kitaip.

Trečiajame serialo sezone kapstomės po senstančio policijos detektyvo Wayne Hays prisiminimus ir seną neišspręstą mįslę. „Žalios knygos” žvaigždė Mahershala Ali įrodo, kad į jį kino mylėtojų dėmesys atkreiptas ne be reikalo.

Taip pat skaitykite: 50 puikių Netflix pasiūlymų: filmai, serialai, dokumentika

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: