Monica Bellucci / Filmo "Malena" kadras

Tai visų laikų gražiausių Holivudo moterų sąrašas. Išrinkti gražiausias kino pasaulio moteris yra nelengva užduotis, nes tai yra pakankamai subjektyvu.

Grožis yra fizinio patrauklumo, asmenybės ir tiesiog kitiems žmonėms patrauklios „auros“ mišinys. Nors šiuos dalykus sunku nustatyti, dėl vieno dalyko esame tikri – moterys šiame sąraše turi tą ypatingą dalyką, kurį žmonės supranta kaip grožį.

25. Monica Bellucci

Monika Bellucci gimė 1964 m. rugsėjo 30 d. Italijos kaime. Ji yra vienintelis Brunelos Briganti ir Paskalio Bellucci vaikas. Iš pradžių Bellucci siekė teisininkės profesijos ir mokydamasi universitete, ji modeliavo, kad uždirbtų pinigų mokslams, ir tai paskatino jos modelio karjerą. 1988 m. ji persikėlė į Milaną ir prisijungė prie modelių agentūros „Elite Model Management“. Nors mėgavosi puikia modelio sėkme, 1990 m. Bellucci debiutavo televizijoje ir 1992 m. amerikiečių kine. Jos vaidmuo prancūzų trileryje „L’Appartement“ (1996 m.) padarė ją žvaigžde, kai ji laimėjo prancūzišką „Oskaro“ nominacijos atitikmenį.

24. Vivien Leigh

Vivien Leigh buvo britų kino aktorė ir teatro atlikėja. Leigh noras tapti aktore prasidėjo kai ji buvo jauna ir jos tėvas palaikė mergaitę padėdamas jai įstoti į vaidybos mokyklą Londone. Leigh vaidino daugybę britų ir Holivudo filmų ir garsėjo įvairiais Šekspyro personažais, kuriuos vaidino scenoje. Žinoma, ji buvo gražiausia savo laikų aktorė. Leigh asmeninis gyvenimas, deja, buvo keblus, nes visą savo gyvenimą ji kentėjo nuo maniakinės depresijos (bipolinio sutrikimo), ir tai labai paveikė moters asmeninius santykius.

23. Ann-Margret

Aktorė ir dainininkė Ann-Margret yra viena iš garsiausių sekso simbolių ir aktorių šeštajame dešimtmetyje. Savo karjerą ji tęsė ir kitus dešimtmečius, taip pat 21 amžiuje. Ji buvo laikoma karščiausia Holivudo žvaigždė, o vėliau jai buvo suteikta „sekso kačiuko“ pravardė. Ann-Margret dainavimo ir vaidybos karjera tęsėsi penkis dešimtmečius, ir ji net buvo laikoma kaip moteriškoji Elvis Presley versija. 1961 m. moteris turėjo nedidelį hitą, o 1964 m. – išleido albumą. 2001 m. ji įrašė kritikų pripažintą albumą, o 2004 m. – kalėdinių dainų albumą.

22. Jacqueline Bisset

Jacqueline Bisset yra tarptautinė kino žvaigždė nuo 1960-ųjų pabaigos. Pirmuosius vaidmenis ji gavo daugiausia dėl savo grožio, tačiau laikui bėgant ji tapo puikia aktore, gerbiama tiek gerbėjų, tiek kritikų. Ji užaugo Anglijoje ir ten mokėsi prancūzų kalbos. Jos motina buvo prancūzė ir prieš ištekėdama buvo advokatė. Vaikystėje Bisset mokėsi baleto. Paauglystėje jos tėvas paliko šeimą, kai motinai buvo diagnozuota sklerozė. Bisset dirbo modeliu, kad išlaikytų savo sergančią motiną ir galiausiai jos tėvai išsiskyrė. Ši patirtis, pasak jos, ją tik sustiprino. Ji domėjosi filmais, o modelio karjera padėjo apmokėti aktorystės pamokas.

21. Catherine Deneuve

Catherine Deneuve – prancūzų aktorė, taip pat dainininkė, modelis ir prodiuserė, laikoma viena žinomiausių Europos aktorių. Ji pelnė pripažinimą už paslaptingų gražuolių vaidybą įvairiems režisieriams, įskaitant Luisą Buñuelį, François Truffaut ir Romaną Polanskį. 1985 m. ji tapo oficialiu Prancūzijos nacionalinio laisvės simbolio Marianne veidu. 14 kartų nominuota „César“ apdovanojimams, ji laimėjo už pasirodymą filme „Paskutinis metro“ (1980), už kurį taip pat pelnė „David di Donatello“ už geriausios užsienio aktorės apdovanojimą bei už vaidybą režisieriaus Régiso Wargnierio filme „Indochinas“ (1992).

20. Jessica Biel

Jessica Biel savo išvaizda ir talentu tapo viena geidžiamiausių Holivudo aktorių. Ji gimė Minesotoje, tačiau augo Kolorado valstijoje. Ji yra vengrų, žydų, danų, anglų ir vokiečių kilmės. Vaikystėje ji siekė vokalistės karjeros, vaidino muzikiniame teatre. Dėl natūralaus grožio Biel netrukus pasuko modelio ir komercinio darbo link. Vėliau ji pradėjo vaidinti TV serialuose, o dar vėliau – filmuose. Laisvalaikiu Biel užsiima labdaros organizacijomis, jos pomėgiai yra baletas, futbolas, bėgimas ir joga.

19. Catherine Zeta-Jones

Catherine Zeta-Jones nuo mažens troško būti aktore ir vaidino įvairiuose miuzikluose. Ji studijavo muzikinį teatrą Londono menų edukacinėse mokyklose. Ekrane ji pasirodė nesėkmingame prancūzų ir italų filme „1001 naktys“ (1990), tačiau sėkmės ji sulaukė kaip nuolatinė veikėja britų televizijos seriale „Gegužės pumpurai“ (1991–1993). Neapsikentusi dėl to, kad britų filmuose ji buvo lyg „maža graži mergaitė“, Zeta-Jones persikėlė į Los Andželą. Ji įsitvirtino Holivude atlikdama vaidmenis, išryškinančius jos seksualinį patrauklumą, pavyzdžiui, veiksmo filme „Zoro kaukė“ (1998) ir filme „Spąstai“ (1999).

18. Rita Hayworth

Rita Hayworth buvo amerikiečių aktorė ir šokėja. Praėjusio amžiaus 4-ajame dešimtmetyje ji susilaukė šlovės kaip viena geriausių eros žvaigždžių, per 37 metus pasirodžiusi 61 filme. Spauda sukūrė jai terminą „Meilės deivė“ apibūdindami Hayworth po to, kai ji tapo žaviausia 1940-ųjų ekrano dievaitė. Hayworth galbūt geriausiai žinoma dėl savo vaidmens 1946 m. filme „Džilda“, kuriame ji atliko „fatališką moterį“ savo pirmajame pagrindiniame vaidmenyje.

17. Sharon Stone

Sharon Stone – amerikiečių aktorė, prodiuserė ir buvusi mados modelis. Stone tapo sekso simboliu ir sulaukė tarptautinio pripažinimo, kai ji suvaidino Catherine Tramell erotiniame trileryje „Pagrindinis instinktas“ (1992), už kurį pelnė pirmąją „Auksinį gaublį“ apdovanojimo nominaciją kaip geriausia aktorė kine – dramoje. Ji sulaukė tolesnio kritikų įvertinimo pasirodžius Martino Scorsese epinėje kriminalinėje dramoje „Kazino“ (1995), pelniusiam „Auksinio gaublio“ apdovanojimą ir „Oskaro“ nominaciją kaip geriausia aktorė.

16. Jennifer Connelly

Jennifer Connelly – amerikiečių aktorė, savo karjerą pradėjusi kaip modelis. Ji pasirodė žurnalų, laikraščių ir televizijos reklamose, prieš debiutuodama kriminaliniame filme „Kartą Amerikoje“ (1984 m.). Connelly tęsė modeliavimą ir vaidino daugybėje filmų. Ji sulaukė kritikų pripažinimo už savo darbą mokslinės fantastikos filme „Tamsus miestas“ (1998) ir už narkomanės vaidinimą Darren Aronofsky dramoje „Requiem svajonei“ (2000).

15. Ursula Andress

Ursula Andress – šveicarų modelis, kino ir televizijos aktorė, geriausiai žinoma dėl savo Bondo merginos Honės Raider vaidmens pirmajame Džeimso Bondo filme. Andress iki 16 metų lankė mokyklą Berne ir išmoko laisvai kalbėti keliomis kalbomis, įskaitant prancūzų, vokiečių ir italų. Metus studijavo meną Paryžiuje, paskui išvyko į Romą, kur dirbo tokius darbus kaip vaikų auklė. Ši 84 metų moteris daugiau nei šešis dešimtmečius prisidėjo prie Holivudo industrijos.

14. Rachel Weisz

Rachel Weisz – britų ir amerikiečių aktorė. Jos tėvai vertino meną, taip pat skatino savo vaikus patiems susidaryti nuomonę dalyvaudami šeimos diskusijose. Weisz paliko Šiaurės Londono koleginę mokyklą ir vienerius metus lankė Benendeno mokyklą, baigdama A lygiu Šv. Pauliaus mergaičių mokykloje. Weisz pradėjo vaidinti Didžiosios Britanijos scenoje ir televizijoje 1990-ųjų pradžioje, vėliau debiutavo filme „Mirties mašina“ (1994).

13. Raquel Welch

Unikalia asmenybe pasižyminti aktorė tapo šeštojo ir aštuntojo dešimtmečio ikona dėl stiprių personažų vaizdavimo ir archetipinio sekso simbolio formos sulaužymo. Dėl šios priežasties jos žvaigždės iškilimas septintojo dešimtmečio viduryje buvo iš dalies įskaitytas už tai, kad Holivudas nutraukė energingą šviesiaplaukių seks bombų tiražavimą. Ji pelnė „Auksinį gaublio“ apdovanojimą už geriausią kino filmo aktorę miuzikle/komedijoje už pasirodymą filme „Trys muškietininkai“. Ji taip pat buvo nominuota „Auksinio gaublio“ apdovanojimui kaip geriausia kino aktorė. 1995 m. žurnalas „Empire“ išrinko Welch tarp „100 seksualiausių žvaigždžių kino istorijoje“.

12. Elizabeth Hurley

Elizabeth Hurley – britų aktorė, verslininkė ir modelis. Dešimtajame dešimtmetyje Hurley tapo žinoma kaip Hugh Granto mergina. 1994 m., kai Grantas dėl savo sėkmės atsidūrė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio centre, Hurley į premjerą jį palydėjo juoda „Versace“ suknele, kartu su auksiniais segtukais ir ji susilaukė žiniasklaidos dėmesio. Ji buvo siejama su kosmetikos kompanija „Estée Lauder“, nes įmonė Hurley suteikė savo pirmąjį modelio darbą kai jai buvo 29 metai. Nuo 1995 m. ji pasižymėjo produktų, ypač tokių kvepalų kaip „Sensuous“, „Intuition“ ir „Pleasures“, atstove ir modeliu. Hurley taip pat turi identišką paplūdimio aprangos liniją.

11. Hedy Lamarr

Hedy Lamarr austrų ir amerikiečių aktorė, išradėja bei kino prodiuserė. Vaikystėje ji parodė susidomėjimą aktoryste, taip pat žavėjosi teatru. Būdama 12 metų ji laimėjo grožio konkursą Vienoje. Ji taip pat pradėjo sieti išradimus su savo tėvu, kuris išvesdavo ją pasivaikščioti, aiškindamas, kaip veikia įvairios technologijos. Ji tapo žvaigžde dėl pasirodymo filme „Alžyras“ (1938), savo pirmuoju filmu, sukurtu JAV. Ji taip pat vaidino televizijoje ir buvo pagerbta žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

10. Kim Novak

Kim Novak – amerikiečių kino ir televizijos aktorė. Savo kino karjerą Novak pradėjo 1954 m., kai pasirašė sutartį su „Columbia Pictures“, vaidino daugelyje filmų. Ji yra plačiai žinoma dėl savo pasirodymo Alfredo Hitchcocko trileryje „Svaigulys“ (1958). Novak džiaugėsi filmo sėkme ir vaidino kartu su kitais žymiais šios epochos vyrais, įskaitant Fredą MacMurray, Williamą Holdeną, Franką Sinatrą, Tyrone Powerį, Kirką Douglasą ir Laurensą Harvey. Tik įpusėjus 30-metį, 1966 m. Novak pasitraukė iš vaidybos ir nuo to laiko tik retkarčiais dirbo filmuose. Šiuo metu ji dirba tapytoja ir vizualiąja dailininke.

9. Charlize Theron

Charlize Theron – Pietų Afrikos ir Amerikos aktorė bei prodiuserė. Viena iš geriausiai apmokamų aktorių pasaulyje. Theron yra apdovanota daugybe apdovanojimų, įskaitant „Okaro“ ir „Auksinio gaublio“ apdovanojimais. 2016 m. žurnalas „Time“ paskelbė ją viena iš 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje. Nuo 2000-ųjų pradžios Theron su savo kompanija „Denver“ ir „Delilah Productions“ pradėjo kurti filmus. Ji sukūrė daugybę filmų, iš kurių daugumoje ir vaidino pagrindinį vaidmenį. Theron tapo Amerikos piliete 2007 m., išlaikydama savo Pietų Afrikos pilietybę. Ji buvo pagerbta kino filmų žvaigžde Holivudo šlovės alėjoje.

8. Sophia Loren

Antrojo pasaulinio karo metais be jokio tėvo palaikymo užaugusi lūšnynuose, vaikystėje Sophia Loren patyrė daug liūdesio. Jos gyvenime įvyko netikėtas posūkis į gerąją pusę, kai būdama 14 metų ji sudalyvavo grožio konkurse, kuriame ji pateko kaip viena iš finalininkių. Būtent ten į Loren atkreipė dėmesį kino prodiuseris Carlo Ponti, kurį ji galiausiai vedė 1966 m., kai jis pagaliau išsiskyrė su savo pirmąja žmona. Galbūt jis buvo vienintelė “tėvo” figūra, kurią ji kada nors turėjo. Jo vadovaujama Loren pasirašė sutartį ir pasirodė kaip papildoma veikėja dešimtyje filmų nuo 1950 m. Vėlyvoje paauglystėje Sophia vaidino pagrindinius vaidmenis daugelyje itališkų filmų, o 1957 m. ji pradėjo sėkmingą aktorės karjerą JAV.

7. Natalie Wood

Natalie Wood – amerikiečių aktorė, savo karjerą kino srityje pradėjusi kaip vaikas  ir sėkmingai perėjusi į jaunų suaugusiųjų vaidmenis. Ji buvo keturių „Auksinių gaublių“ gavėja ir pelnė tris „Oskaro“ nominacijas. Aktorės karjerą Wood pradėjo 4 metų amžiaus, o būdama 8-erių vaidino „Stebuklas 34-oje gatvėje“ (1947). Ji iš viso pasirodė 56 kino ir televizijos filmuose. Viename savo paskutinių interviu prieš mirtį ji buvo apibrėžta kaip „seksualinė sąžinė sidabriniame ekrane“. Po jos mirties žurnalas „Time“ pažymėjo, kad nors pagyrimai aktorei per visą jos karjerą buvo reti, „tačiau ji visada turėjo darbo“.

6. Michelle Pfeiffer

Michelle Pfeiffer – amerikiečių aktorė, prodiuserė ir verslininkė. Pfeiffer pasirodymai įvairiuose kino žanruose nuolat pelnė pripažinimą ir pagyrimus, įskaitant „Auksinio gaublio“ apdovanojimą, tris „Oskaro“ nominacijas ir „Emmy“ apdovanojimus. Viena populiariausių devintojo ir dešimto dešimtmečių aktorių, Pfeiffer laikoma apskritai viena talentingiausių savo kartos aktorių ir keturis dešimtmečius išlikusi itin paklausi. Aktorės karjerą Pfeiffer pradėjo 1978 m., o pirmąjį pagrindinį vaidmenį ji atliko muzikiniame filme. Vėliau jos vaidmenys surinko dvi „Oskaro“ nominacijas iš eilės – atitinkamai už geriausią antrojo plano aktorę ir geriausią aktorę; jos dainininkės Susie Diamond vaidmuo yra vienas labiausiai vertinamų jos karjeroje.

5. Brigitte Bardot

Brigitte Bardot – prancūzų aktorė ir dainininkė, aktyvistė gyvūnų teisių srityje. Ji garsėjo įkūnydma ekrane itin seksualias asmenybes, buvo viena iš geriausiai žinomų penktojo-šeštojo dešimtmečio sekso simbolių. Nors ji pasitraukė iš industrijos 1973 m., ji išlieka pagrindine populiariosios kultūros ikona. Gimusi ir augusi Paryžiuje, Bardot jaunystėje mokėsi baleto. Aktorės karjerą pradėjo 1952 m. ir tarptautinį pripažinimą ji pelnė 1957 m. už vaidmenį prieštaringai vertinamoje „Ir Dievas sukūrė moterį“, o tai atkreipė prancūzų intelektualų dėmesį. Jai buvo skirta Simone de Beauvoir vaidmuo 1959 m. filme „Lolitos sindromas“. Vėliau Bardot vaidino filme „Le Mépris“ (1963 m.). Už vaidmenį filme „Viva Maria!“ (1965 m.) ji buvo nominuota „BAFTA“ apdovanojimu kaip geriausia užsienio aktorė.

4. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe – amerikiečių aktorė, modelis ir dainininkė. Garsi komiškų „šviesiaplaukių gražuolių“ personažų vaidinimu, tapo vienu populiariausių 5-ojo dešimtmečio ir 6-ojo dešimtmečio sekso simbolių ir įkūnijo besikeičiantį laikmečio požiūrį į seksualumą. Dar ilgai po mirties ji ir toliau buvo pagrindinė popkultūros ikona. Gimusi ir augusi Los Andžele, Monroe didžiąją vaikystės dalį praleido vaikų namuose ir vedė būdama 16 metų Antrojo pasaulinio karo metu, kai ji susipažino su „First Motion Picture Unit“ fotografu ir pradėjo sėkmingą modelio karjerą, dėl kurios buvo sudaryta trumpalaikė sutartis su „20th Century Fox“ ir „Columbia Pictures“. Po nedidelių vaidmenų kino juostoje 1950 m. ji pasirašė naują sutartį su „Fox“. Per ateinančius dvejus metus ji tapo populiari aktore, vaidinusi keliose komedijose. Kilo skandalas, kai paaiškėjo, kad prieš tapdama žvaigžde ji pozavo nuoga nuotraukoms, tačiau ši istorija nepakenkė jos karjerai ir padidino susidomėjimą jos filmais.

3. Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor buvo anglų-amerikiečių aktorė, verslininkė ir humanitarė. Savo aktorės karjerą ji pradėjo 1940-ųjų pradžioje, o praėjusio amžiaus dešimtmetyje ji buvo viena populiariausių klasikinio Holivudo kino žvaigždžių. Ji sėkmingai tęsė savo karjerą iki 1960-ųjų ir liko žinoma visuomenės veikėja visą likusį gyvenimą. Londone gimusi, Taylor 1939 m. persikėlė į Los Andželą ir suvaidino nedidelį vaidmenį „Universal Pictures“ filme, tačiau studija nutraukė sutartį po metų. Tada ji pasirašė sutartį su „Metro-Goldwyn-Mayer“ ir tapo populiaria paauglių žvaigžde. 1950-aisiais ji perėjo prie brandesnių vaidmenų, kai suvaidino komedijoje „Nuotakos tėvas“ (1950), sulaukė kritikų įvertinimo už pasirodymą dramoje „Vieta saulėje“ (1951) ir amžiams įėjo į kino istoriją Egipto karalienės Kleopatros vaidmeniu.

2. Audrey Hepburn

Audrey Hepburn, būdama jauna, gavusi stipendiją lankė baleto mokyklą Londone, o vėliau pradėjo modelio karjerą. Kaip modelis, ji buvo grakšti ir, atrodė, rado savo nišą gyvenime – ir tada paskambino filmo prodiuseriai. 1948 m., prodiuseriui pastebėjus modelį, ji pasirašė nedideliam vaidmeniui Europos filme „Olandas septyniose pamokose“ (1948). Vėliau jai teko kalbėti 1951 m. filme „Jaunųjų žmonų pasaka“ (1951). Vaidmuo vis tiek nebuvo didelis, todėl ji išvyko į Ameriką išbandyti savo laimės ten. Hepburn iš karto išgarsėjo JAV atlikdama vaidmenį „Atostogos Romoje“ (1953). Šis filmas pasirodė nepaprastai sėkmingas, ir ji laimėjo „Oskarą“ kaip geriausia aktorė.

1. Grace Kelly

Grace Kelly – amerikiečių kino aktorė, kuri, praėjusio amžiaus 5-ojo dešimtmečio pradžioje ir viduryje, vaidino keliuose reikšminguose filmuose, o 1956 m. balandžio mėn. ištekėjo už princo Rainierio III ir tapo Monako princese. 1950 m., kai jai buvo 20 metų, Kelly pasirodė Niujorko teatro spektakliuose ir daugiau nei 40 dramos epizodų, transliuotų per 1950-ųjų metų aukso televizijos amžių. 1952–1956 m. ji vaidino keliuose kritiškai ir komerciškai sėkminguose filmuose. Kelly pasitraukė iš vaidybos būdama 26 metų, norėdama ištekėti už Rainierio ir pradėjo Monako princesės pareigas. Režisierius Alfredas Hitchcockas tikėjosi, kad ji pasirodys kituose jo filmuose, kur reikėjo „gražuolės blondinės“ pagrindinės aktorės, tačiau jis jau nebegalėjo jos susigrąžinti.

Taip pat skaitykite: TOP 10 įspūdingiausių visų laikų Holivudo kino žvaigždžių

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: