Serialo "Cowboy bebop" kadras

Artėjant šventiniam laikotarpiui daugeliui iš mūsų taip pat artėja ir atostogos. O kadangi žiemos šalčiai ar dargana dažnai neleidžia iškišti nosies laukan, norisi susiraityti po antklode su karštos arbatos puodeliu rankose ir pasinerti į kokią gerai surežisuotą istoriją ar kelias istorijas, kurios mums sukeltų juoką, ašaras, jaudulį ar šiurpą. Pasistengėme atrinkti kuo įvairesnių serialų jūsų pojūčiams sužadinti – su draugais, su šeima ar jaukioje savo paties draugijoje.

Cowboy bebop 

Šiais metais neseniai Netflix platformoje pasirodęs serialas Cowboy Bebop – tai amerikiečių mokslinės fantastikos serijos, kuriose veiksmas vyksta 2171 m. mūsų Saulės sistemoje. Grupelė premijų medžiotojų – Spaikas Špygelis, arba „Bebaimis“(vaidina Džonas Čo), Džetas Blekas (Mustafa Šakiras) ir Fei Valentina (Daniela Pineda) – klajoja po visą saulės sistemą medžiodami nusikaltėlius ir, žinoma, patirdami daug nuotykių. Špygelis, prieš pradėdamas medžioti galvas, priklausė nusikaltėlių gaujoms ir garsėjo kaip mušeika kumščiais bei taiklus šaulys. Džetas Blekas, Spaiko partneris, anksčiau dirbo kaip ISSP detektyvas, taip pat penkerius metus neteisingai apkaltintas sėdėjo kalėjime, o dabar buvo kosminio laivo Bebop kapitonas su kiborgo ranka. Fei Valentina po kriogeninio miego (gilaus miego žemoje temperatūroje) atsibudo netekusi atminties ir dabar prisidėjo prie grupelės.

Šios serijos yra paremtos 1998 m. sukurtu japonų anime serialu tuo pačiu pavadinimu ir 2001 m. išleistu japonų anime filmu. Aktoriai buvo parinkti vyresni, ne visai jaunuoliai, nors yra priimta manyti, kad anime veikėjai turi būti paaugliški. Serialo prodiuseris Andre Nemekas argumentavo šį sprendimą sakydamas, kad tai pasakojimui ir personažams suteikia gylio, nes vyresni veikėjai, savaime suprantama, turi daugiau patirties. Yra nufilmuotas tik vienas sezonas ir antro leisti neplanuojama. Seriale galima išvysti veiksmo, nuotykių, veikėjų santykių dinamikos. Istorijos neapsunkina žiūrovo ir puikiai tinka lengvam pasisedėjimui prieš televizoriaus ar kompiuterio ekraną.

Only murders in the building

Tai Hulu platformoje šiais metais pasirodžiusi kriminalinė komedija, kurioje pagrindinius vaidmenis atlieka tokie žymūs aktoriai kaip Styvas Martinas, Martinas Šortas ir Selena Gomez. Trumpai tariant, trys kaimynai susidomi jų name nutikusia mirtimi, kurią policija paskelbė esant savižudybe, tačiau Čiarlis Heidanas-Savadžas, Oliveris Patmanas ir Meibėlė Mora nenori tuo patikėti ir įtaria, kad vis dėlto tai žmogžudystė. Trijulė pasileidžia patys tirti nusikaltimo, o jiems tiriant padėtį nutinka daugybė komiškų situacijų, gausiai liejasi juokingi dialogai ir gerai vaidinama, kadangi žiba tokie aktoriai kaip Styvas Martinas, vaidinęs komedijose „Rožinė pantera“, „Nuotakos tėvas“, „Roksana“, „Urmu pigiau“, ir Martinas Šortas, kartu su Styvu Martinu vaidinęs filmuose „Nuotakos tėvas“, „Trys draugai“, atskirai – „Marsas atakuoja“ bei daugybėje animacinių filmukų, jau ilgus dešimtmečius stebina pasaulį savo komiškais pasirodymais TV ekranuose.

Šiame seriale jų personažai darosi dar įdomesni, kai sužinome, kad Čarlis (Styvas Martinas) anksčiau buvo populiarios detektyvinės TV dramos pagrindinis aktorius, o dabar leido dienas beveik išėjęs į pensiją, taigi detektyvinė drama, kurioje jis vaidindavo, tęsiasi jo gyvenime. Oliveris Patmanas (Martinas Šortas) taip pat susijęs su vaidyba, kadangi yra Brodvėjaus režisierius. Taigi šis duetas savo aktoriniais sugebėjimais įpučia pasakojimui gyvybės.

Midnight mass

Kita naujausia Netflix platformos produkcija amerikiečių siaubo serialas su antgamtinių galių elementais Midnight mass. Į nuošalią Kroketo salą atvyksta naujas dvasininkas, kuris pradeda demonstruoti neįtikėtinus savo antgamtinius gebėjimus. Kadangi sala merdėja, naujas kunigas atneša į bendruomenę naujų vėjų – bažnyčioje įvykdo stebuklą. Tačiau dangaus palaima ilgai nesitęsia, nes po kurio laiko pradeda dėtis keisti, baimę keliantys dalykai, dėl kurių visą salą sukausto įtampa. Taip pat tuo metu, kai į salą atsikrausto gyventi naujasis dvasininkas, iš kalėjimo grįžta jaunas vyras Rilis Flinas. Iškalėjęs ketverius metus už žmogžudystę, kurią netyčia įvykdė vairuodamas girtas, grįžęs namo jis nori atkurti normalų gyvenimą. Tačiau jam tenka susidurti su neįprastu kunigu ir keistais salą persekiojančiais įvykiais.

Serialą režisavo ir scenarijų parašė Maikas Flanaganas, pagarsėjęs už kitą siaubo mini serialą – The Haunting of Hill House, kuris laimėjo 10 apdovanojimų ir buvo nominuotas 36 kartus. Ir seriale Midnight Mass režisierių domina mirties tematika – jis nori tyrinėti senus ir sudėtingus klausimus apie religiją – ar yra pomirtinis gyvenimas arba Dievas; kodėl tuomet ši dievybė leidžia žmonėms kentėti; kodėl žmonės trokšta atsakymų į šiuos klausimus ir kt. Serialas nėra iš lengvųjų, tačiau visiems, kas mėgsta „pasišiurpinti“, jis suteiks aštrių pojūčių.

Landscapers

Landscapers – tai HBO platformos išleistos detektvyvinės mini serijos apie vieną pagyvenusią porą, prieš penkiolika metų įvykdžiusią žmogžudystę. Nužudyti ne bet kas, o moters tėvai. Siusan Edvards (Olivia Colman) ir Kristoferis Edvardsas (David Thewlis) nušovė Siusan tėvus ir pakasė juos savo galinio kiemo gale, kur jie ir gulėjo niekieno neatrasti visus tuos penkiolika metų. Pora kurį laiką net apgaudinėjo draugus ir artimuosius, kad moters tėvai vis dar gyvi – siųsdavo visiems atvirukus su linkėjimais, kuriuose teigdavo, kad jie tik atostogauja. Kai žmogžudystė buvo atskleista, prasidėjo tyrimas, kuriame Siusan tapo pagrindine įtariamąja. Įsisuko įtemptas teismo procesas.

Įdomu tai, kad istorija paremta tikrais įvykiais, nes 2013 m. Mansfilde, Anglijoje, iš tikrųjų egzistavusių sutuoktinių Siusan ir Kristoferio Edvardsų kieme buvo rasti užkasti negyvi kūnai. Nors pora niekad nekonfliktuodavo su kaimynais, tačiau jų namuose dėjosi tamsūs dalykai. Moteris mini, kad jos tėvas nuo pat vaikystės prieš ją smurtavo, o vėliau susituokusi pora jautėsi apgaudinėjami finansiškai. Galiausiai Siusan ir Kristoferis Edvardsai teigė, kad jie šioje istorijoje nekalti. Vis dėlto pažiūrėję serialą geriau nesuprasite nei Siusan, nei Kristoferio. Šios mini serijos yra labiau eksperimentinės nei tikra detektyvinė drama, o svarbiausias akcentas jose – pagrindinių aktrorių, kurie puikiai sugeba susiklausyti vienas su kitu, vaidyba.

Superstore

Tai tobula amerikiečių situacinė komedija, kurią rodė per NBC kanalą nuo 2015 iki 2021 metų, šiuo metu prieinama „Netflix” prenumeratoriams. Siužetas labai paprastas – tai vieno išgalvoto didžiojo prekybos centro Cloud 9 Sent Luise, Misūryje, darbuotojų kasdienybė, o darbuotojų ten daug. Pradinį branduolį sudarė septyni, tačiau per visus šešis sezonus jų atsirasdavo vis daugiau. Serialas pademonstruoja amerikietišką kasdienybę su visais ekonominiais sunkumais ir socialinėmis problemomis, nors siužetas ne vien apie tai. Amerikiečiai ne tik dažnai lankosi prekybos centruose, kai kurie ten ir dirba. Ne tik jiems, bet ir mums lengva susitapatinti su paprastais ir žemiškais serialo veikėjais. Žinoma, pasitaiko ne tik pokštų ir juokų, tačiau ir romantikos. Kartais atsiranda ir dramos ar veiksmo filmo elementų, nors niekad nenustojama juokauti. Atrodo, serialo kūrėjams užteko fantazijos plėsti savo idėjas. Gal būtent tai per visus transliavimo metus ir laimėjo šiam serialui tris apdovanojimus ir dar trylika nominacijų.

Rašoma, kad serialas Superstore turi daug panašumų su kita situacine komedija The Office, kurioje vaizduojamas kasdienis biuro darbuotojų gyvenimas. Ši televizijos produkcija mums primena dar ir Simpsons ar Family Guy, kadangi juos vienija herojų pasirinkimas – užuot vaizdavus didvyrius su ypatingomis galiomis, didelėmis ydomis arba nepaprasta profesija, amerikiečių ekranuose verda žemiškų veikėjų gyvenimai. Jie mums primena, kad kiekvienas iš mūsų esame savo gyvenimo herojai ar gal net tampame didvyriais ir didmoterimis savo aplinkos žmonėms. Komedija Superstore turėtų padėti lengviau pažvelgti į savo kasdienybę – darbą matyti ne kaip lažą, o kaip vietą, kurioje mes vis dar esame gyvi žmonės.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: