Estų aktorius Johanas Kristjanas Aimla

Jaunas ir talentingas estų aktorius Johanas Kristjanas Aimla iki šiol ambicingiausiame Baltijos šalių istoriniame šnipų trileryje „Operacija „O2“ vaidina jaunesnįjį leitenantą Tomą Otsingą, kuris yra dešinioji karinės žvalgybos kapitono Felikso Kanguro (akt. Priit Voigemast) ranka. Tai buvo pirmasis jaunuolio pagrindinis vaidmuo ir patirtis kine, todėl visas kino juostos kūrimo procesas ir tai, kas vyko filmavimo aikštelėje, jam buvo nauja ir įdomu.

Johanas Kristjanas turi teatro išsilavinimą ir ankščiau turėjo tik dvi patirtis kaip foninis aktorius bei vaidino studentų kurtame filme. Anksčiau jis nebuvo vaidinęs tokio didelio vaidmens jokiame filme. Taigi, atrodytų, jog vaidmuo istoriniame trileryje „Operacija „O2“ jam iškrito tarsi iš dangaus.

„Taip atsitiko, kad moteris užsienietišku vardu staiga man parašė ir pakvietė į kastingą. Porą kartų nuėjau į atranką, o trečią kartą jau susitikau su filmo režisieriumi Margus Paju bei pagrindiniu aktoriumi Priit Voigemast. Tuomet ir buvo nuspręsta, jog man atitenka jaunesniojo leitenanto vaidmuo.“ – aiškina jaunasis estų kino talentas Johanas Kristjanas Aimla.

Jaunuoliui pasisekė, nes tik vėliau paaiškėjo, kad aktorių atrankos kolektyvas ieškojo tinkamų aktorių iš daugybės jaunų žmonių Baltijos šalių teatro mokyklose.

J. Kristjanas kino juostos „Operacija „O2“ filmavimo dienas apibūdina labai didingai.

„Iki šiol buvau dirbau tik su nedidele mokyklos trupe, kur buvo iššūkis net suburti visą grupę – mūsų buvo tik 12. Neįsivaizduoju, kiek žmonių vienu metu būdavo filmavimo aikštelėje, tačiau, mano patirtimi, visa organizacija buvo visiškai aukščiausios klasės. Viskas veikė kaip šveicariškas laikrodukas.“ – filmavimo aikštelę apibūdina jaunuolis.

Aktorius Johanas Kristjanas taip pat buvo sužavėtas galingomis scenų dekoracijomis.

„Be to, visos vietos, kuriose filmavome, buvo ypatingai gražios. Kai filmavome mieste, pastatai atrodė istoriškai autentiški, o namų dekoracijos – labai kruopščios. Gamtoje filmuotos vietos taip pat buvo nuostabiai atrinktos ir gražios.“ – sako vienas iš pagrindinių šnipų trilerio „Operacija „O2“ aktorius.

Vis dėlto, kai kurie dalykai jaunajam aktoriui buvo neįprasti ir nelabai tiko.

„Buvo labai neįprasta, kad filmavimo aikštelėje buvau, kaip galima sakyti, kino žvaigždė, ir su manimi buvo elgiamasi kaip su VIP‘u. Man tai netiko. Man buvo keista, kad šalia stovi mergina, kuri laiko man skėtį, bet pasilaikiau tai sau.“ – sako staiga kino žvaigžde pasijutęs Johanas Kristjanas.

Nepaisant to, jis supranta, kad aktoriai yra svarbūs ir jais turi būti tinkamai pasirūpinta. Tačiau savo ruožtu jis išlieka kuklus ir kol kas nelaiko savęs dideliu ir svarbiu aktoriumi.

Šnipų trilerio premjera Lietuvoje įvyks spalio 22 d. Filmas nukels žiūrovus į Estiją, Molotovo-Ribentropo pakto metu, kai 1939 metais karinės žvalgybos kapitonas grįžta į tėvynę tirti paslaptingos estų karinės žvalgybos agento mirties. Plačiajai visuomenei dar nenutuokiant gresiančios okupacijos, žvalgybininkai jau žino, kad karo atveju Baltijos šalys bus okupuotos grėsmingų kaimynų iš Rytų ir Vakarų.

Tiriant nužudyto agento bylą, greitai tampa aišku, kad pačioje žvalgyboje yra dvigubas agentas, dirbantis Sovietų Sąjungai. Išsiaiškinti išdaviko tapatybę pavedama vienam geriausių agentūros darbuotojų – Feliksui Kangui. Ėmęsis užduoties, vyras greitai įsivelia į mirtiną katės ir pelės žaidimą, kurio nepalengvina ir paties Felikso praeities šešėliai. Jo veiksmai paskatina ir politinius žaidimus, kurių rezultatu tampa visiškai perbraižytas Europos žemėlapis.

Savo estetika, stilistika ir nuolat augančia įtampa įdomiausiems Holivudo šnipų trileriams prilygstančioje juostoje vieną esminių vaidmenų atliko lietuvė Ieva Andrejevaitė („Emilija iš Laisvės alėjos“). Šiame filme jai teko įtakingos, protingos ir fatališkos gražuolės, rusų diplomato žmonos vaidmuo. Be I. Andrejevaitės, „Operacija „O2“ taip pat išvysime ir Vaidotą Martinaitį, Valentiną Novopolskį bei Luką Petrauską.

„Operacija „O2“ yra bendras Estijos, Lietuvos, Suomijos ir Latvijos filmas. Juostos gamybą dalinai finansavo Estijos Kino Institutas, Suomijos Kino Fondas, Nacionalinis Latvijos Kino Centras, Lietuvos Kino Centras ir Europos Komisijos programa „Kūrybiška Europa“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: