Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus. „Tez Tour“ duomenimis, šiais metais keliaujančių svetur per moksleivių atostogas skaičius ūgtelėjo 10 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2019-aisiais. Reaguodamas į tai, kelionių organizatorius net didina skrydžių skaičių.

Tačiau tam, kad atostogos paliktų tik pačias geriausias emocijas ir prisiminimus, joms svarbu tinkamai pasiruošti. Dviejų mergaičių mama, tinklaraštininkė Sotera Šveikauskaitė bei „Tez Tour“ kelionių ekspertai dalijasi svarbiausiais patarimais su mažosiomis atžalomis skrendantiems atostogauti tėvams.

Atsižvelgia į viešbučio paslaugas

S. Šveikauskaitė ilsėtis į užsienį su dukrytėmis vyksta nuo pat jų mažų dienų. Pirmą kartą Aretė atostogavo svetur sulaukusi 1,5 metų, o Adriana – vos 2,5 mėnesių. Moteris atvira – kelionės jos nevargina, o matydama bedžiūgaujančius vaikus, pati prisipildo pačių geriausių emocijų.

„Svarbiausia nebijoti. Juk itin svarbus nusiteikimas: jei nusiteiksite, kad viskas bus gerai – taip ir bus.  Esu įsitikinusi – keliavimas su vaikais į šeimą atneša daug gerų emocijų, naujų patirčių. Ir vaikai kelionės metu būna visai kitokie: jie atsipalaiduoja, nebezirzia, nelipa ant galvos, kaip namuose. O kai laimingi vaikai – laimingi ir tėvai“, – juokiasi moteris.

Ruošiantis kelionei, svarbu ne tik tinkamai nusiteikti, tačiau ir paruošti namų darbus. Anot S. Šveikauskaitės, viešbutį geriausia rinktis netoli oro uosto, kad vaikams neprailgtų kelionė iki jo. Taip pat svarbu, kad viešbutyje netrūktų pramogų vaikams.

„Rinkdamiesi viešbutį, atsižvelgiame į jo siūlomas paslaugas. Svarbu, kad jame būtų žaidimų kambarys, kuriame galėtume saugiai palikti vaikus žaisti su animatoriais. Mes tuo metu su vyru galime skirti laiko savo poilsiui bei mėgstamoms veikloms. Taip pat norisi šildomo baseino, čiuožyklų, vaikų žaidimo aikštelių, kad mažosios turėtų kur išsibėgioti, išsidūkti“, – viešbučio pasirinkimo kriterijus vardija tinklaraščio „Babyblog.lt“ autorė bei priduria, kad visuomet atkreipia dėmesį ir į viešbučio restorano meniu, ar jame bus vaikų mėgstamo maisto.

Neužtrunka kraudama lagaminą

Dar viena užduotis prieš kelionę – lagamino paruošimas. Tačiau tai moteriai nekelia didelių iššūkių, ji jau išmoko suplanuoti, ką imti į kelionę.

„Svarbiausia nepamiršti dokumentų, pagrindinių vaistų bei drabužių, apsaugos nuo saulės, jei skrendame kur šilta. O viso kito, jei prireiks, juk galima nusipirkti. Nekeliaujame į negyvenamąją salą“, – šypsosi Sotera.

Dažnai keliaudama, ji jau pastebėjo, kokiu metu lengviausia skristi jos dukrytėms – anksti ryte vaikai dar būna mieguisti, tad skrydžio metu miega geriau. O tolimo skrydžio į Filipinus metu, moteriai pasiteisino naktinis skrydis, kurio metu mažoji miegojo visą kelią.

Paklausta, kaip užimti vaikus skrydžio metu, moteris pataria – visada į kelionę pasiimkite bent kelis žaisliukus ar mėgstamas veiklas.

„Atsižvelgus į vaikų amžių, galima į lėktuvą pasiimti modelino, spalvinimo užduotėlių, knygelių, mažų žaisliukų, kad jie turėtų kuo užsiimti, o skrydis – neprailgtų“, – sako S. Šveikauskaitė bei papildo, kad taip pat verta turėti vaistų, jei vaikams skaudėtų užgulusias ausytes bei, jei prireiktų, papildomus drabužius persirengti.

Svarbiausi patarimai keliaujančioms šeimoms

Kad kelionė su vaikais pavyktų sklandžiai, „Tez Tour” kelionių ekspertai pataria tam ruoštis iš anksto. Jie dalijasi svarbiausiais patarimais bei atsako į dažniausiai girdimus keliautojų klausimus.

#1. Kaip išsirinkti skrydžio kryptį?

Ieškant kelionės kartu su pačiais mažiausiais keliautojais, ekspertai pataria, atsižvelgus į vaikų aktyvumą, įsivertinti skrydžio trukmę. Tiek paties skrydžio, tiek atostogų metu reikėtų stengtis išlaikyti įprastą mažylių miego ir valgymo režimą.

#2. Kuo reikia pasirūpinti prieš skrydį?

Norint išvengti staigmenų, prieš kelionę rekomenduojama apsilankyti ir pas šeimos gydytoją, bendrai apžiūrai ar skiepams, jei tokie reikalingi. Taip pat verta pasirūpinti sveikatos draudimu.

Reikėtų atminti, kad net ir patys mažiausi vaikai bei kūdikiai privalo turėti asmens dokumentą – pagal skrydžio kryptį, gali būti reikalingas pasas arba užteks asmens tapatybės kortelė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dokumento galiojimo datą – kai kurios šalys reikalauja, kad jis galiotų bent 6 ar 12 mėnesių nuo atgalinio skrydžio datos.

Iš anksto galima pasirūpinti ir maisto užsakymu lėktuve, tokie keleiviai lėktuvui pakilus aptarnaujami pirmieji. Taip būsite tikri, kad vaikai kelionės metu bus sotūs. O kad visa šeima skrydžio metu tikrai sėdėtų šalia, verta iš anksto rezervuoti vietas lėktuve.

#3. Ką įsidėti į lagaminą?

Vykstant į šiltuosius kraštus, būtina pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Vaikiški saulės kremai, galvos apdangalai, natūralių audinių drabužiai bei lengvi drabužiai ilgomis rankovėmis – būtini atostogų palydovai, saugantys nuo perkaitimo ar nudegimo. Taip pat svarbu nepamiršti svarbiausių vaistų, juk nesinori, kad atostogas sutrikdytų nerimtas, tačiau ilgiau užsitęsęs negalavimas.

#4. Ką turėti su savimi skrydžio metu?

Skrydžio metu reikėtų pasirūpinti vaikų užimtumu: žaislais, spalvinimo knygelėmis, išmaniaisiais įrenginiais. Taip pat nereikėtų pamiršti atsarginių drabužių, jei tektų persirengti, vandeniu, užkandžiais bei ledinukais, kurie itin pravers, kai ausys užguls lėktuvui kylant ir leidžiantis. Į saloną taip pat galima pasiimti vaikiškų buteliukų su gėrimu ar maistu – jiems daroma išimtis.

#5. Kokius viešbučius rinktis?

Keliaujant su vaikais, geriausia rinktis šeimų viešbučius, kuriuose yra pagalvota tiek apie kūdikius, tiek apie jau ūgtelėjusius vaikus. Daugelyje tokių viešbučių vaikais pasirūpina animatoriai, organizuodami įvairias veiklas, o pačioms mažiausioms atžaloms tėvai gali užsakyti auklės paslaugą.

Šeimų viešbučiuose pagalvota ir apie vaikų valgymo įpročius. Jie čia ras mėgstamų patiekalų, o tėveliai galės paprašyti maistą sutrinti ar išsirinkti įvairių tyrelių bei košių, pasinaudoti maitinimo kėdute.

#6. Ar vaikui priklauso papildomas lagaminas, vieta lėktuve?

Vaikams nuo 2 metų jau reikia pirkti skrydžio bilietą, tad jiems priklauso ir atskira sėdėjimo vieta lėktuve bei papildomas registruotas bagažas. Jo svoris priklauso nuo skrydžio krypties: daugumai skrydžių leidžiama 20 kg., į Tenerifę – 15 kg. Jaunesniems nei 2 metų vaikams be rezervuotos vietos orlaivyje priklauso vienas 10 kg bagažo vienetas bei sulankstomas vežimėlis.

Tėvams su mažamečiais vaikais taip pat taikoma pirmenybė oro uoste – jie laipinami be eilės.

#7. Ką žinoti atvykus į viešbutį?

Šeimos su mažamečiais vaikais registratūroje aptarnaujami pirmieji, tad galima greičiau įsikurti kambaryje. Viešbučio administracijoje galima paprašyti ramesnio kambario – mažesnis triukšmas garantuos ramesnį mažylio miegą. Paprastai daugiau pašalinių garsų būna kambariuose su vaizdu į jūrą, tyliau – kambariuose su vaizdu į vidinį kiemą ar baseiną. Taip pat būna kambarių, kurie turi išėjimą į pievelę pirmame aukšte, tad galima paprašyti tokio, kad būtų paprasčiau įvažiuoti vežimėliu.

Taip pat kai kurie viešbučiai gali pasiūlyti vaikiškų vežimėlių, todėl atvykus, galima pasidomėti šia galimybe.

#8. Kokias pramogas verta išbandyti su vaikais?

Nors šeimų viešbučiuose gausu įvairių pramogų vaikams, kurių jie net nespės išbandyti atostogų metu, rekomenduojama bent kelias dienas skirti kitoms kurorto pramogoms – apsilankyti zoologijos sode, akvariume ar vandens atrakcionų parke, paplaukioti laivu ar paskraidyti vandens parašiutu.

Beje, tiek Turkijoje, tiek ir Egipte vaikams yra skiriamas ypatingas dėmesys. Vietiniai visuomet šypsosi, pakalbina vaikus, maloniai pagelbėja, tad puikios emocijos atostogaujant su šeima – garantuotos.

#9. Kokius COVID-19 saugumo reikalavimus taiko šalys?

Labai svarbu pasidomėti šalies, į kurią vykstama, taikomais reikalavimais – ar reikia turėti neigiamą COVID-19 testą, kokios taikomos izoliacijos taisyklės, kokios išimtys galioja pilnai paskiepytiems asmenims. Didžioji dalis turistinių šalių pasiskiepijusiems bei persirgusiems keliautojams ribojimų netaiko, o vaikams, priklausomai nuo šalies, iki 6 arba 12 m. nereikalingi jokie testai.

Ramiau planuoti kelionę galima pasinaudojus akcija „Keliauk be COVID“. Šis nemokamas draudimas suteikia galimybę perkelti kelionę ar atgauti pinigus ne tik susirgimo, bet ir saviizoliacijos atveju.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: