Kodėl verta mokytis užsienio kalbų?

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-04-04 08:40

Spausdinti | Komentarai

Šiuolaikiniame globaliame pasaulyje gebėjimas bendrauti užsienio kalbomis yra vis svarbesnis. Mobilumas, komunikaciniai ryšiai, visiems prieinami keliavimo būdai taip suartino žmones, kad pasaulio piliečių, sugebančių bendrauti ir dirbti keliomis kalbomis, poreikis nuosekliai didėja. Anglų, ispanų ar norvegų kalbos pamokos praturtina pasaulio suvokimą, padidina darbinio užimtumo potencialą, ugdo gyvenimiškus įgūdžius ir stiprina tarpusavio santykius, tarpkultūrinius ryšius.

Pagalba kuriant vieningą pasaulį

Mokydamiesi užsienio kalbų galime geriau suvokti kitą kultūrą, kasdienį tą kalbą vartojančių žmonių gyvenimą. Pasaulyje, kuriame tautos taip glaudžiai susijusios ekonominio bendradarbiavimo santykiais, tenka spręsti politinius klausimus, nustatyti ir laikytis tarptautinės teisės principų.

Be tarpkultūrinio suvokimo ir empatijos tarptautiniam bendradarbiavimui, deryboms bei kompromisų paieškai gali kilti sudėtingų, rimtų kliūčių. Ypač tarptautinių kalbų (pavyzdžiui, anglų ar ispanų kalbos) pamokos gali padėti   įžvelgti perspektyvas tarptautinėse situacijose, įvykiuose.

Didesnės karjeros galimybės

Anglų, vokiečių, ispanų, norvegų kalbos pamokos smarkiai padidina darbinio užimtumo, sėkmingos karjeros potencialą. Šiuolaikiškos įmonės, norėdamos konkuruoti pasaulio rinkoje, turi išmokti produktyviai dirbti su įvairių kultūrų žmonėmis. Joms reikalingi daugiakalbiai darbuotojai, kurie gali kompetentingai bendrauti, megzti darbo ryšius skirtingose pasaulio vietose ir daugiakultūrėje aplinkoje. Darbuotojai, turintys gerus užsienio kalbų įgūdžius, gali lengviau rasti darbą ir sparčiai kilti karjeros laiptais skirtingose veiklos srityse. Tokie gebėjimai naudingi, pavyzdžiui:

  • politikos, tarptautinės teisės,
  • turizmo,
  • švietimo,
  • ekonomikos,
  • reklamos,
  • mokslo sektoriuose.

Nereikėtų pamiršti, kad nemaža dalis žmonių siekia karjeros ne savo gimtoje šalyje, o užsienyje. Tokiu atveju lankytos prancūzų, anglų, vokiečių, kinų ar ispanų kalbos pamokos yra vienas svarbiausių privalumų. Nebūtina kalbėti ta kalba laisvai – svarbu gebėti palaikyti pokalbį, nebijant daryti klaidų. Pavyzdžiui, Britų pramonės konfederacija (angl. Confederation of British Industry, trumpiau – CBI) nustatė, jog 74 % įmonių vadovų mieliau renkasi tiesiog susikalbėti gebančius, o ne tobulai kalbą mokančius darbuotojus. Vadovų nuomone, su tokiu darbuotoju „<…> lengviau pralaužti ledus, gilinti kultūrinį tarpusavio supratimą ir atverti verslo galimybes patekimui į naujas rinkas“.

Galimybė pažinti kitą kultūrą

Pasirinktos kalbos, pavyzdžiui, norvegų kalbos pamokos padeda ugdyti ir svarbias asmenines savybes. Vienu metu mokomasi ir naujos kalbos, ir kitokio kultūrinio konteksto suvokimo, kultūrinės įvairovės pripažinimo, tolerancijos. Mokantis kalbų taip pat gerėja gebėjimas prisitaikyti greitai besikeičiančioje aplinkoje, naujose situacijose.

Be to, užsienio kalbų mokėjimas ir kitų kultūrų pažinimas:

  • stiprina tarpusavio santykius,
  • suteikia galimybę pažvelgti į savo kultūrą ir tradicijas kito žmogaus akimis,
  • stiprina savimonę,
  • padeda formuotis visą gyvenimą trunkančioms draugystėms ir partnerystėms.

Ispanų kalbos pamokos ir kitų kalbų mokėjimas apskritai išplečia galimybes bendrauti su didesniu žmonių skaičiumi ir būti pilnaverčiais pasaulinės bendruomenės nariais.

Lietuvos statistiniai duomenys atskleidžia, kad emigraciją pasirinkę piliečiai taip pat susiduria su užsienio kalbų poreikiu darbo aplinkoje. Neturėdami jokių ar itin silpnus užsienio kalbos įgūdžius, dauguma lietuvių dirba mažai apmokamus ir nekvalifikuotus darbus, gyvena uždarose tautiečių bendruomenėse. Tie, kurie išvyksta jau mokėdami tos šalies kalbą, paprasčiau ir greičiau susiranda darbą, dažnai – pagal savo įgytą specialybę. Be to, jie lengviau integruojasi į kitą visuomenę ir nejaučia socialinės atskirties. Taigi, kalbų mokėjimas – raktas į sėkmingesnį asmeninį ir visuomeninį gyvenimą.

Užsakymo Nr. KMC180015

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt