© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Moteris penktadienį pristatyta į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusioji priklausė rizikos grupei.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga reiškia užuojautą šeimai, artimiesiems.

„Su liūdesiu pranešu, kad nuo naujojo koronaviruso Lietuvoje mirė pirmasis žmogus. Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems“, – sako A. Veryga.

Šalyje paskelbus dviejų savaičių karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

„Vakar vakare gavome informaciją, pasitvirtinome, kad koronaviruso paveiktas žmogus. Pirmą nakties laboratorija patvirtino, kad tikrai žmogus mirė. Garbaus amžiaus moteris, gydėsi Ukmergės ligoninėje, 19 dieną buvo išrašyta, kitą dieną sugrąžinta į ją ir, deja, jos netekome“ – konferencijoje dalinosi informacija Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis.

Pasak viceministro, šis atvejis labai neramina, nes Ukmergės ligoninėje dirbanti gydytoja, kuriai buvo nustatytas koronavirusas, nebuvo niekur išvykusi. „Šiandien nustatyta 160 kontaktinių asmenų ir, kas liūdniausia, 127 gydytojai. Asmens sveikatos priežiūros specialistai bando išsiaiškinti, kurioje vietoj, kas galėjo paplatinti. Yra įtarimų, kad gali būti žmogus, atvykęs iš užkrėstų teritorijų į Lietuvą, kas nesilaikė saviizoliacijos ir karantino režimo. Dar sunku pasakyti, tyrimas vyksta, tikiuosi, specialistai, ras židinį, padės nustatyti kodėl plinta viduje“, – dalinosi A. Šešelgis.

„Anksčiau nebuvo įtariama, kad turėjo kontaktų ar buvo užsikrėtusi virusu. Ji nebuvo atvykusi iš kažkur, nebuvo artimoje aplinkoje žmonių, kurie būtų atvykę ir ją lankę“, – teigė viceministras. – „Medikai išleido moterį, nes ji turėjo ne vieną, ženkliai daugiau problemų, dėl ko gydėsi ligoninėje, įtarti, kad tos problemos susijusios su koronavirusu medikams pagrindo nebuvo“.

Šis atvejis gali reikšti, kad ligoninės tampa viruso plitimo židiniu. Pasak viceministro, yra tiriama, ar mirusi moteris turėjo kontaktą su užsikrėtusia gydytoja: „Labai didelis ratas gydytojų, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusia moterimi, sudėtingiausias uždavinys bus nustatyti asmenį, per kurį prasidėjo“. – konstatavo A. Šešelgis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: